Nemuno kelias ir jo tūkstantis istorijų

Ar užuodžiate smilkalų kvapą sklandantį ore? O... fleitos melodija - ar ją girdite? Kiniškų žibintų apšvietimas, smilkalai, švelni fleitos muzika ir arbatos gėrimo ceremonijos – tai prieš kelis šimtmečius tvyrojusi Raudondvario rūmų dvasia, kurią pajusti galima tik čia apsilankius. Stabtelėti, pamatyti ir išgirsti, užuosti ir pajusti – tai viskas, ką reikės padaryti, norint patirti Nemuno kelio dovanojamus įspūdžius ir malonumus.

15

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nemuno kelias ir jo tūkstantis istorijų

Kiek istorijų! O kiek širdį ir akis džiuginančių vaizdų! Kad ir kur stabtelėsite, vykdami šiuo maršrutu, patirsite įsimintiną grožį, kuris jaukiai įsikūręs gražiausių prisiminimų gretose kvies jus vėl ir vėl čia sugrįžti. Ieškote veiklų ir edukacinių programų? Nemuno kelyje jų apstu. Svarbiausia apsipręsti kur link važiuoti. Šakiai? Kauno miestas? Kauno rajonas? O gal Jurbarkas?

Balzaminių tuopų ir kitų retų medžių alėjomis apsupti Zyplių dvaro rūmai kviečia į juose veikiančias parodas ir keramikos dirbtuves, o Kidulių dvaras - smagias suartinančias veiklas, išmokysiančias sulėtinti gyvenimo tempą ir pajusti dabarties akimirką. Nemėgstate keptų sraigių? Tai tik todėl, jog neragavote jų Kidulių dvare ir negurkštelėjote šio krašto vyno! Pabuvojus Šakiuose nepamirškite Jurbarko krašto, jo piliakalnių ir mažų jaukių miestelių. Aplankykite Mažąją Lietuvą - nuvykite į Smalininkus. Pasimėgaukite juose dvelkiančia ramybe ir romantika. Įvažiuojant į šį miestą, atvykusius iš vienos pusės pasitinka liepų, o iš kitos pusės ilgiausia ir vienintelė Lietuvoje ąžuolų alėjos. Šio krašto kultūrinė - gamtinė savastis. Smalininkų architektūra primena, kad kraštas ilgą laiką priklausė Prūsijai, kad čia – Mažoji Lietuva. Na, o jei pasirinksite Kauną, be Vilniaus gatvės niekaip.

REKLAMA

Visuomet pulsuojanti Kauno senamiesčio gysla – Vilniaus gatvė siūlo apžiūrėti išskirtinę Kauno architektūrą, Lietuvos Respublikos prezidentūros rūmus, Kauno širdimi tapusią šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką. Skirtingu paros metu Vilniaus gatvė pasakoja vis kitą savyje slypinčią istoriją. Dieną – per ją skubančių žmonių gyvenimus, naktį – žibintų apšviestus romantiškus nuotykius.

Kiekvienas Nemuno kelio pažintinis objektas pilnas unikalios savasties ir įdomios istorijos. Susipažinkite su turistiniu maršrutu parsisiuntę specialią programėlę „Nemuno kelias“ arba internetiniame puslapyje www.nemunokelias.lt bei socialinio tinklo Facebook paskyroje facebook.com/NemunoKelias/ ir leiskitės į daug įspūdžių žadančią kelionę!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų