naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusas vyro varpoje gali išlikti iki šešių mėnesių po užsikrėtimo ir didinti impotencijos riziką, įspėja ekspertai.

Koronavirusas vyro varpoje gali išlikti iki šešių mėnesių po užsikrėtimo ir didinti impotencijos riziką, įspėja ekspertai.

REKLAMA

Gerai žinoma, kad virusas puola plaučius, nes dėl jo susiaurėja kraujagyslės. Tai vadinama endoteline disfunkcija, kai smulkiųjų kraujagyslių sienelės tinkamai nebeatlieka savo funkcijos.

Taip gali būti pažeisti audiniai, į kuriuos šios kraujagyslės neša kraują, ir ekspertai iš Majamio dabar teigia, kad tokie pažeidimai neapsiriboja plaučiais, rašoma thesun.co.uk.

Gali varginti erekcijos sutrikimai

Tyrimo autorius Ranjithas Ramasamy, medicinos daktaras, docentas ir Millerio mokyklos reprodukcinės urologijos programos vadovas, sako: „Mūsų tyrimai rodo, kad COVID–19 gali sukelti plačios apimties endotelinę disfunkciją daugelyje organų, ne tik plaučiuose ir inkstuose. Giluminė endotelinė disfunkcija, pasireiškianti dėl COVID–19, gali pasiekti endotelines ląsteles ir paveikti įvairius organus, įskaitant ir varpą.“

Ekspertai analizavo dviejų COVID–19 sirgusių ir dviejų nesirgusių vyrų audinius. Vienas iš virusu sirgusių vyrų buvo dėl ligos hospitalizuotas, o kito simptomai buvo lengvi. Pacientams buvo atitinkamai 65 ir 71 metai, virusu jie buvo užsikrėtę prieš šešis ir aštuonis mėnesius iki dalyvavimo tyrime. Abu jie skundėsi erekcijos sutrikimais.

REKLAMA

Ekspertai išsiaiškino, kad viruso dalelių yra abiejų koronavirusu persirgusių vyrų audiniuose, abiems jiems nustatyta endotelinės disfunkcijos požymių, tuo tarpu nieko panašaus neaptikta virusu nesirgusių vyrų audiniuose.

REKLAMA

Turime stengtis užkirsti kelią viruso plitimui

Dr. Ramasamy sako, kad šie naujausi rezultatai užtvirtina faktą, kad visi turime daryti viską, kas įmanoma, kad užkirstume kelią viruso plitimui. Jis pridūrė: „COVID–19 užsikrėtę vyrai turėtų žinoti, kad erekcijos disfunkcijos gali būti viena iš viruso pasekmių, todėl pajutę tokius simptomus jie turėtų kreiptis į medikus.“

Ekspertai teigia, kad tai galėtų būti pirmasis žingsnis, siekiant suprasti, kaip virusas gali paveikti vyrų vaisingumą, ir nustatyti, ar COVID–19 gali būti perduodamas ir lytiniu keliu. Praėjusiais metais mokslininkai įspėjo, kad vis daugėja erekcijos disfunkcijomis besiskundžiančių vyrų, tačiau teigiama, kad taip yra dėl pandemijos sąlygojamo streso.

REKLAMA

Visgi, daugiau nei trečdalis COVID–19 užsikrėtusių žmonių nepajunta jokių simptomų, todėl gali sirgti net ir apie tai nežinodami. Tai reiškia, kad kai kuriems vyrams erekcijos disfunkcija galėjo pasireikšti ir dėl viruso, o ne dėl su juo susijusių aplinkybių keliamo streso.

Anksčiau pranešta, kad užsikrėtęs COVID–19 vienas vyras patyrė keturias valandas trukusią erekciją. 62 metų prancūzas ligoninėje buvo gydomas dėl sunkios COVID–19 formos, kai jam prasidėjo šis neįprastas simptomas, medikų vadinamas priapizmu. Gydytojai aiškino, kad taip nutiko dėl varpoje įstrigusio kraujo, kurį reikėjo drenuoti – tuomet paaiškėjo, kad kraujas buvo pilnas krešulių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų