Neišmeskite kiaušinių lukštų: nustebsite, kur juos galima panaudoti

Sodininkystės įranga, tokia kaip kompostas, vazonai ir pesticidai, gali kainuoti brangiai. Namų apyvokos daiktų, kuriuos paprastai išmestumėte, panaudojimas yra puikus būdas sutaupyti pinigų ir padėti aplinkai. Sodininkystės ekspertė Calum Maddock iš „Home“ paaiškino, kokias buitines atliekas galite panaudoti sukurdami naudingus sodininkystės produktus.

Kiaušinių lukštai

Po paruoštų pusryčių išsaugokite kiaušinių lukštus, o ne išmeskite. Pasak daržininkystės ekspertės, kiaušinių lukštus galima sudėti į komposto krūvą ir padidinti dirvožemyje esantį kalcio kiekį.

Kiaušinių lukštų naudojimas taip pat gali užkirsti kelią žiedų puvimui, kuris gali paveikti baklažanus, pomidorus ir paprikas. Paprastai žiedų puvimą galite atpažinti iš atsiradusių tamsių taškų, rašoma express.co.uk.

Žiedų puvinį sukelia kalcio trūkumas, todėl kiaušinių lukštų pridėjimas į kompostą yra paprastas būdas užsitikrinti, kad taip neatsitiks.

Kiaušinių lukštai taip pat gali subalansuoti dirvožemio PH lygį, sako ekspertė. Šliužai ir sraigės taip pat nemėgsta kiaušinių lukštų dėl aštrių kraštų.

Jei aplink savo augalo pagrindą sudėsite laužytus kiaušinių lukštus, šliužai ir sraigės rečiau apgrauš jūsų augalus.

Kavos tirščiai

Likę kavos tirščiai yra puiki kompostavimo medžiaga. Ponia Maddock teigė, kad kavos tirščiai iš tikrųjų yra puiki kompostavimo medžiaga, kurioje yra azoto.

Azotas yra gyvybiškai svarbus augalui, nes jis yra pagrindinis chlorofilo komponentas, naudojamas fotosintezėje. Kavos tirščiuose taip pat yra įvairių kitų mikroelementų, įskaitant kalcį, kalį ir magnį. Vaisiai, daržovės, žievelės, duona, arbatos maišeliai ir grūdai taip pat gali būti dedami į komposto dėžes.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų