• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojai kraupsta nuo neatsakingo elektroniniais paspirtukais važinėjančiųjų elgesio. Įrašu socialiniame tinkle apie tai pasidalinęs odontologas Vytenis Almonaitis teigia, kad prasidėjo tikra paspirtukininkų traumų epidemija.

Gydytojai kraupsta nuo neatsakingo elektroniniais paspirtukais važinėjančiųjų elgesio. Įrašu socialiniame tinkle apie tai pasidalinęs odontologas Vytenis Almonaitis teigia, kad prasidėjo tikra paspirtukininkų traumų epidemija.

REKLAMA

Kaip feisbuke rašė gydytojas, vos spėjus pradėti kontaktinį darbą su studentais, užplūdo jauni pacientai, kuriems pasivažinėjimas paspirtuku baigiasi ir keliais išmuštais priekiniais dantimis bei lūžusia nosimi. 

„Štai jau praėjo antra savaitė kaip Vilniaus Universiteto MF Odontologijos institute su studentais ir pacientais dirbame „normal mode“ – kontaktiniu būdu. Tai yra mes, dėstytojai ir studentai, galime priimti pacientus. Tik pacientų dėka studentai gali pasiruošti realiam profesiniam gyvenimui, tik kontaktiniu būdu gali įgyti manualinius įgūdžius. Bet, kaip sako Gi de Mopasanas, eikime arčiau kūno – prie ko aš čia lenkiu...

Staiga studentų darbuose pradėjo rastis nauja pacientų kategorija. Ir kolegos iš veido-žandikaulių skyriaus sako, kad jų sulaukia vos ne kasdieną. Tai – paspirtukininkai. Tai jauni žmonės, ne juokais nusiteikę kovoti su išmetamųjų dujų poveikiu planetos klimatui. Net priekinių dantų kaina. 

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę į studentų praktikos darbus kreipėsi 25 m. mergina be 5 priekinių dantų ir lūžusia nosimi – prieš savaitę su draugu dviese važiavo Vilniaus centre e-paspirtuku...“ – rašė jis.

REKLAMA

Toliau jis negailėdamas sarkazmo pateikė patarimus, kaip būtų galima „paprastai ir greitai prisijungti prie „no front teeth“ judėjimo“. Tai būtų:

„1. Važiuokite e-paspirtuku be šalmo. Nes jeigu nėra smegenų – nebus ir smegenų sutrenkimo.

2. Išmėginkite „Titanic style“ važiavimą dviese. Dviese gulėti ligoninėje linksmiau.

3. Užsidėkite ausines ir įsijunkite savo fancy muziką. Jums nebūtina girdėti atvažiuojančių mašinų – jūs nemirtingi.

REKLAMA
REKLAMA

4. Važiuodami e-paspirtuku, parašykite postuką Facebooke. Jums nereikia matyti einančių pensininkų – tai jie jus turi pastebėti. Nes jūs - žvaigždė.

5. Pasiimkite kavytės išsinešimui. Jūs visą Pasaulį galėtumėte viena ranka valdyti, o čia tik e-paspirtukas.

6. Na ir žinoma, prieš lipant ant e-paspirtuko, įkalkit bare kelis kokteilius ar daugiau. Žalgirio klinikoje budinčiam gydytojui visada smagiau priimti optimistiškai į gyvenimą žvelgiantį pacientą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gal toliau sarkazmą išjungsiu, nes tai iš tiesų darosi panašu į e-paspirtukininkų traumų epidemiją.“

„Patogumas saugumo sąskaita“

Gydytojas pabrėžė, kad nors paspirtukus paprasta naudoti, pirmiausia turėtų eiti saugumo klausimas. 

„E-paspirtukų nuoma – tai vienas iš būdų spręsti užterštumo problemą. Ir paspirtukai savo naudojimo paprastumu pralenkia dviračių nuomos populiarumą. Bet, deja, kol kas tai yra patogumas saugumo sąskaita. Ne veltui kai kuriuose miestuose jie buvo uždrausti, kol bus išspręstas saugumo klausimas.

Manau, ši nauja miestų mikrojudėjimo forma dar tik pradeda formuotis ir su laiku saugumo klausimas bus išspręstas, bet būkite atsargūs. Nes jeigu mums vėl teks pereiti prie nuotolinės medicinos, tai dantis galėsite pirkti E-bay‘juje“, – dėstė jis.

Paspirtukininkai visi besmegeniai,kaip medis už vairo.Duok durniui žaislą(paspirtuką) tai ir mažus vaikus vežiosis,tai paauglius ,.Tegul daužosi tfu ant jų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų