REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Vasara pamažu eina į pabaigą, tad moksleiviai ir jų tėveliai jau pradeda ruoštis naujų mokslo metų pradžiai. Šis pasiruošimas didžiausią jaudulį kelia būsimiems pirmokams – laukia ne tik nauja aplinka ir bendraklasiai, bet ir kitoks dienos ritmas bei veiklos.

Vasara pamažu eina į pabaigą, tad moksleiviai ir jų tėveliai jau pradeda ruoštis naujų mokslo metų pradžiai. Šis pasiruošimas didžiausią jaudulį kelia būsimiems pirmokams – laukia ne tik nauja aplinka ir bendraklasiai, bet ir kitoks dienos ritmas bei veiklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių tėvams gali pasirodyti, kad svarbiausia jų užduotis, tai būsimam pirmokui išrinkti puikios reputacijos mokyklą. Vis dėlto, vertėtų nepamiršti, kad taip pat labai svarbu atžalą aprūpinti kokybiškomis priemonėmis reikalingomis mokyklai (rašikliu, sąsiuviniais, pieštukais ir kt.) bei nuteikti psichologiškai.

REKLAMA

Ką dėti į kuprinę?

Ruošiant vaiką naujai mokslo metų pradžiai, kuprinės turinį vertėtų apsvarstyti drauge – taip būsimas mokyklinukas greičiau supras, ko gali prireikti mokykloje, be to gautos žinios pravers ateityje, kai kuprinę susidėti reikės pačiam.

Taigi, visų pirma, pasirūpinkite tinkamo dydžio linijų ir langelių sąsiuviniais, bei atkreipkite dėmesį į sąsiuvinių lapų kokybę – jei popierius gležnas, gali būti, kad pradėjus rašyti, rašalas liesis ir matysis kitoje pusėje ar įsigers į kitus lapus. Geriau sumokėkite keletu centų daugiau, bet įsigykite kokybiškus ir patvarius sąsiuvinius.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pasistenkite išrinkti patogų, kokybišką, pradinukams tinkamą plunksnakotį. Dažniausiai rekomenduojama rinktis storo koto, lengvą rašiklį, kurio laikiklis apvilktas guma – toks rašiklis neslys iš rankų ir nevargins pirštų. Renkantis pieštukus ir flomasterius, taip pat vertėtų rinktis storesnio kotelio, geriausia trikampės formos priemones, kadangi jos padės mažajam mokiniui taisyklingai sugniaužti pirštelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, mokykloje reikės dar daugybės kitų daiktų ir priemonių, apie kurias dažniausiai mokinių tėvams praneša mokytojai. Vis dėlto, yra keletas taisyklių, kurių vertėtų laikytis:

  • Flomasteriai, pieštukai, akvarelė, guašas: jei yra galimybė, visuomet pirkite daugiau spalvų turinčius rinkinius. Pedagogų teigimu, optimaliausias pasirinkimas – 12 spalvotų pieštukų ir 24 spalvų flomasteriai. Platesnis spalvų pasirinkimas skatina vaikų kūrybiškumą ir fantaziją.
  • Penalai-pieštukinės ir atverčiami penalai: pirmokui patariama pirkti atverčiamą penalą ir geriausią iš dviejų dalių, kadangi jame tilps ne tik smulkūs kanceliariniai daiktai, bet ir spalvoti pieštukai bei flomasteriai.
  • Plastilinas: specialistai rekomenduoja pirkti vaško pagrindu pagamintą plastiliną ir ne mažiau, kaip 12 spalvų rinkinį, kad būtų sudarytos kuo platesnės galimybės vaiko kūrybiškumui realizuoti.

Padrąsinkite

REKLAMA

Apsirūpinus būtiniausiomis kanceliarinėmis priemonėmis, pats laikas nusiteikimui. Pirmiausia, dar prieš prasidedant mokslo metams tėvams rekomenduojamas kartu su atžala užsukti į naują mokyklą. Nuveskite vaiką į naują vietą, pavaikščiokite koridoriais, susipažinkite su būsima mokytoja, aprodykite klasę.

Kitas svarbus aspektas – paaiškinkite vaikui, kaip vyksta ugdymo procesas, ko iš jo bus tikimasi ir ko jis pats gali tikėtis iš ten dirbančių specialistų. Labai naudinga pasidalinti savo paties patirtimi, papasakoti, kaip jums sekėsi mokykloje, kodėl ją mėgote lankyti ir kokią naudą jums davė nuoseklus mokymasis.

Pirmosiomis dienomis dažnas pirmokėlis mokykloje jaučiasi nesaugiai ir visko bijo, tokius jausmus gali padėti sumažinti padrąsinimas ir priminimas, jog juo rūpinasi suaugę žmonės, savo srities specialistai, o po pamokų mažasis visada sugrįš namo, kur jo lauks mylinti šeima.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų