Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mitybos specialistė pasakė, į kokius ant rankų nagų pasireiškiančius ir apie sveikatos sutrikimus įspėjančius požymius reikėtų atkreipti dėmesį – nuo baltų dėmelių iki vagelių.

Mitybos specialistė pasakė, į kokius ant rankų nagų pasireiškiančius ir apie sveikatos sutrikimus įspėjančius požymius reikėtų atkreipti dėmesį – nuo baltų dėmelių iki vagelių.

REKLAMA

Fiona Tuck iš Sidnėjaus, Australijos, sako, kad nagų pokyčiai gali signalizuoti organizmo viduje patiriamus sutrikimus, kuriems pasireikšti kitais būdais gali prireikti dar daugelio savaičių ar mėnesių, rašoma mirror.co.uk.

Neseniai viena senyvo amžiaus moteris pasakojo, kaip manikiūras grožio salone „išgelbėjo jai gyvybę“, kai jos kosmetologė pastebėjo pasikeitimus ant jos nagų ir paragino ją pasitikrinti, o tyrimai parodė, kad ji serga plaučių vėžiu. Mitybos specialistė Fiona sako, kad yra keletas paprastų įspėjamųjų ženklų, kurie rodo, kad yra problemų – nuo maistinių medžiagų trūkumo iki sunkių ligų.

Ji pridūrė, kad žmonės visada turėtų pagalvoti, ar įtakos galėjo turėti išoriniai faktoriai, pavyzdžiui, dirbtiniai nagai, netyčinis užsigavimas arba įvairios naudojamos priemonės – rankų dezinfekcinis skystis, o tik tada kreiptis į medikus, praneša „Daily Mail“.

REKLAMA

Baltos dėmelės ir linijos

Vienas dažniausiai pasitaikančių nagų pokyčių – baltų dėmelių atsiradimas – paprastai rodo cinko ir kalcio trūkumą. Norint šią problemą išspręsti, reikėtų šiems dviem vitaminams skirti daugiau dėmesio – Fiona siūlo pieno produktus ir žalias lapines daržoves, kuriose yra kalcio, o taip pat moliūgų sėklas, austres, paukštieną ir raudoną mėsą cinkui. 

Blyškūs ar melsvi nagai

Sveiki nagai paprastai yra natūralaus rausvo atspalvio, bet jei jis pasikeičia į blyškesnį ar melsvą, tai gali rodyti prastą kraujo apytaką organizme, o tai išspręsti galima daugiau sportuojant. Nagų spalvos pokyčiai taip pat gali signalizuoti, kad organizmui trūksta geležies – Fiona sako, kad šį aspektą galima pasitikrinti pasidarius kraujo tyrimą ar permąsčius savo mitybą. Ji pridūrė, kad tokį trūkumą pašalinus nagų spalva turėtų „pasikeisti arba nuaugti“.

REKLAMA
REKLAMA

Vagelės ir vertikalios linijos

Jei ant nagų formuojasi vagelės ar vertikalios linijos, tai gali reikšti, kad organizmui trūksta kitų medžiagų ar yra problemų, susijusių su žarnynu, kuris nesugeria ar negauna pakankamai maistinių medžiagų.

„Vagelės ant nagų gali reikšti įvairių maistinių medžiagų trūkumą – gali trūkti baltymų, geležies, cinko ar mineralų“, – sako Fiona. Ji pataria pagalvoti apie savo mitybą ir apie tai, ką kasdien valgome, bei taip išsiaiškinti, ko gali trūkti organizmui.

Išlinkę nagai

Jei nagai linksta žemyn, kaip dažnai pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms, tai gali reikšti rimtas plaučių ligas ar jų veiklos sutrikimus. Fiona sako: „Kai nagai yra išlinkę ar kreivi, tai gali būti susiję su kvėpavimo veiklos sutrikimais, plaučių ligomis ar net kraujotakos sutrikimais.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų