naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimųjų tėvų, renkančių vardą savo kūdikiui, pasirinkimui įtaką daro daugybė veiksnių. Akivaizdu, kad vienas jų – ar vardas yra gražus.

Būsimųjų tėvų, renkančių vardą savo kūdikiui, pasirinkimui įtaką daro daugybė veiksnių. Akivaizdu, kad vienas jų – ar vardas yra gražus.

REKLAMA

Kūdikių vardų svetainė „My 1st Years“, bendradarbiaudama su Birmingemo universiteto kognityvinės lingvistikos doc. dr. Bodo Winteriu išanalizavo šimtus Jungtinės Karalystės ir JAV kūdikių vardų ir išrinko gražiausiai skambančius vardus.

Šis tyrimas garsų sąskambiu, nes vieni žodžiai skamba geriau nei kiti dėl glaudaus ryšio tarp tarimo ir reikšmės bei kitų juslinių aspektų, pavyzdžiui, lytėjimo ir kvapo, rašo indy100.com.

TOP10 berniukų ir mergaičių vardų

Jungtinėje Karalystėje Zayn yra gražiausių berniukų vardų sąrašo viršuje. Antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai užėmė Jesse ir Charlie. Į dešimtuką taip pat pateko vardai Louie, William, Freddie, George, Ali, Daniel ir Riley.

Jungtinės Karalystės gražiausių mergaičių vardų dešimtuke vyrauja aiškus dėsningumas – į dešimtuką pateko vardai su tvirtai tariamu „ee / y“ gale.

REKLAMA

Sąrašo viršuje – Sophia, antroje vietoje – Zoe, trečioje – Rosie, ketvirtoje – Sophie, po jų seka Ivy, Phoebe, Violet, Willow, Hannah ir Ellie.

REKLAMA

Amerikoje gražiausiai skambančių vardų dešimtukas šiek tiek skyrėsi. JAV gražiausiu berniukišku vardu pripažintas Matthew. Šio vardo reikšmė – „Dievo dovana“, o vardas yra itin populiarus dėl sukeliamų teigiamų asociacijų.

Pirmąjį penketuką papildė Julian, William, Isiah ir Leo. Toliau sekė Levis, Joseph, Theo, Isaac ir Samuel.

Panašiai kaip ir JK, JAV pirmoje vietoje tarp mergaičių vardų buvo graikiškos kilmės vardas Sophia, reiškiantis „išmintį“, antroje vietoje – Zoe.

REKLAMA

.

JAV gražiausi mergaičių vardai gana panašūs į JK, tačiau yra šiek tiek skirtumų. JAV į dešimtuką pateko Everly, Riley, Paisley ir Emily.

Doc. dr. B. Winteris paaiškino: „Yra daugybė veiksnių, kurie lemia vardo pasirinkimą. Pavyzdžiui, Stephanie Shih tyrimai rodo, kad tėvai vengia vardų, kurie kirstųsi su jų pavardėmis.

Jei pavardė prasideda raide „s“, patartina nesirinkti vardo, kuris baigiasi raide „s“, nes abu šie garsai susilies ir praras skambumą.“

Kam tai idomu,juk vardai Amerikietiški,ne Lietuviški?
Tai ne lietuvių vardai. Jie atkeliavo į mūsų tautą su krikščionybe. Lietuviški vardai - Dainius, Giedrius, Algirdas, Milda, Rasa, Eglė...
O kam čia įdomu kokie populiarūs vardai ten,kazkur...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų