Mokomajame filme – apie bendruomeninius vaikų globos namus autistiškiems vaikams

2019 m. balandį Kaune įsteigti bendruomeniniai vaikų globos namai vaikams su negalia, į kuriuos iš Vilijampolės socialinės globos namų persikėlė 5 berniukai, turintys autizmo spektro sutrikimų. Jie patys dalyvavo kuriant namų aplinką, išsakė savo norus, rinkosi kambarius. Pasak darbuotojų, vaikai tapo daug ramesni, savarankiškesni, mokosi tvarkytis, daug turiningesnis tapo jų laisvalaikis. 

Apie šių bendruomeninių vaikų globos namų vaikams įkūrimą, juose dirbančių specialistų iššūkius ir apie juose gyvenančių vaikų ugdymą ir kasdienybę pasakojama mokomajame filme. Jis skirtas specialistams, dirbantiems su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimų, taip pat visiems, kuriuos domina pertvarkos procesas ir pasiekti rezultatai. 

Filmas suskirstytas į keturias dalis, kurias galima peržiūrėti atskirai. Pirmoje filmo dalyje supažindinama su bendruomeninių vaikų globos namų įkūrimu, iššūkiais ir rezultatais. Antroje dalyje pasakojama apie ryto ritualus, pasiruošimą mokyklai, darželiui, vaikų užimtumą. Trečioje dalyje pristatomos vaikams teikiamos paslaugos už bendruomeninių vaikų globos namų ribų. Ketvirta dalis skirta susipažinti su vaikams ugdyti taikomomis terapijomis, vaikų laisvalaikiu, vakaro ritualais. 

Informaciją parengė Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų