naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi esame girdėję juokelių apie mikro dydžio vyriškus pasididžiavimus – po keleto bokalų kompanijoje tai tampa mėgstama tema. Bet tiesa ta, kad labai mažas varpas turi tik labai nedidelė dalis vyrų, ir tai – rimtas sveikatos sutrikimas.

Visi esame girdėję juokelių apie mikro dydžio vyriškus pasididžiavimus – po keleto bokalų kompanijoje tai tampa mėgstama tema. Bet tiesa ta, kad labai mažas varpas turi tik labai nedidelė dalis vyrų, ir tai – rimtas sveikatos sutrikimas.

REKLAMA

Kad ir kokie perdėti bebūtų šie juokeliai, dažniau pasitaiko, kad vyro varpa yra tiesiog nelabai didelė, o ne mikro dydžio. Šie du apibrėžimai yra visiškai skirtingi, o geriausi gydytojai dabar apie tokias situacijas išsiaiškino daugiau. Todėl jei nerimaujate dėl savo varpos dydžio, skaitykite toliau.

„Cleveland Clinic“ atliktas tyrimas parodė, kad mikro varpą visame pasaulyje turi vos 0,6% vyrų. Ir taip, net ir jie gali džiaugtis pilnaverčiu lytiniu gyvenimu. Taip pat galima apsvarstyti ir chirurginę intervenciją, bet tik tuomet, kai vyras dar yra visai jaunas, rašoma dailystar.co.uk.

Štai viskas, ką apie tai reikia žinoti.

Kas yra mikro dydžio varpa?

Mikro dydžio varpa yra tikra, medikų diagnozuojama sveikatos problema. Tai ne vien tik nedidelės apimties varpa, ir ne tas atvejis, kai varpa staiga susitraukia bei į šipulius sudaužo vyro pasitikėjimą savimi. Paprastai mikro dydžio varpos sindromas diagnozuojamas naujagimiams.

REKLAMA

Pasak „Healthline“, mikro dydžio varpos terminas naudojamas apibūdinti tokiai varpai, kuri yra „ženkliai mažesnio dydžio, nei įprasta naujagimiams“. Jos apibrėžime rašoma: „Visais kitais aspektais – struktūros, išvaizdos bei funkcijų, mikro dydžio varpa yra tokia pat, kaip sveika varpa“.

REKLAMA

Paprastai tokia situacija susiformuoja tada, kai žmogaus kūnas nepagamina pakankamai hormonų, daugiausiai – androgenų, arba tada, kai organizmas tinkamai nereaguoja į šių hormonų gamybą.

Bet apie kokį dydį čia kalbama?

Lytinės sveikatos ekspertas Jaminas Brahmbhattas paaiškino, ką reikėtų laikyti mikro dydžio varpa, o ką – tiesiog kiek mažesnio dydžio varpa. Jis sakė: „Pagal šį apibrėžimą, mikro dydžio varpa diagnozuojama tada, kai ištempta arba erekcijos metu nesiekia 9,2 cm. Tačiau toks sutrikimas yra įgimtas, o ne išsivysto su laiku.“

REKLAMA

Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos tinklapyje rašoma, kad daugumos vyrų varpos dydis yra apie 9,5 cm.

O kaip su lytiniu gyvenimu?

Mikro dydžio varpos turėjimas visai nereiškia pasaulio pabaigos miegamajame. Paprastai tai vyrams nekliudo pasiekti erekcijos, masturbuotis, patirti orgazmo ar šlapintis, sako dr. J. Brahmbhattas.

„Nors kai kuriems vyrams mikro dydžio varpos turėjimas gali būti nemalonus dalykas, tiek jie, tiek jų partnerės ar partneriai iš tiesų gali džiaugtis pilnaverčiu lytiniu gyvenimu“, – sako medikas. – „Kalbant apie funkcijas, vyro varpos dydis yra mažiausiai reikšmingas aspektas vyro sugebėjimui partneriui ar partnerei suteikti norimą malonumą.“

REKLAMA
REKLAMA

Bet ar šį sutrikimą galima išgydyti?

Pasirodo, tik tuo atveju, kai vyras yra labai jaunas. Medikai sako, kad gydymas būna efektyvus tik tuo atveju, jei taikomas iki lytinio brendimo.

„Kartais su mikro dydžio varpa gimusiam kūdikiui galima paskirti didelį kiekį testosterono pirmaisiais trimis gyvenimo mėnesiais ir tuomet varpa pradeda augti“, – sako dr. Akhavein.

Taip pat galima apsvarstyti ir operaciją. „Faloplastijos metu naudojami audiniai, paimti iš kitų kūno dalių – pavyzdžiui, iš plaštakos raumenų, ir iš jų pacientui suformuojama nauja varpa“, – sako gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų