Gediminas Vėgėlė, UAB „Farberis“

Pavasaris ir vasara – tinkamas metas dažyti medinius namus. Anksčiau tokie namai dažniausiai buvo dažomi latviškais dažais, kurių spalva išbluko, o dažai apsilaupė. Prieš perdažant anksčiau dažytą paviršių, reikėtų įvertinti esamą jo būklę, išsiaiškinti, ar dar pakankamai gerai išsilaikiusi ant sienų paviršiaus sena danga, ar nenusilupusi, nenubyrėjusi. Dažniausiai dažai jau būna atšokę, o pietinėje pusėje – visiškai nusilaupę. Todėl sienų paviršių rekomenduojama mechaniškai nuvalyti ir pašalinti silpnai besilaikančius dažus, purvo ar kitas apnašas.

Dažyti reikės du kartus pasirinktos spalvos dažais. Jei paviršius jau tiek nusidėvėjęs, kad daugumoje vietų dažų nėra ir matosi atvira mediena, paviršių po mechaninio nuvalymo – šveitimo reikia impregnuoti antiseptiniu užpildančiu gruntu ir po to dažyti pasirinktos spalvos dažais. Dažų, skirtų lauko medienos paviršiams dažyti, tarnavimo laikas priklauso nuo dažų plėvelės elastingumo, kuris neleidžia jai sutrūkti „judant“ medienai dėl temperatūros ir drėgmės kaitos, keičiantis metų laikams. Kitas labai svarbus veiksnys – dažų porėtumas, kuris leidžia medienai kvėpuoti, praleisti namo viduje esančią drėgmę, tačiau neleidžia patekti į sienas drėgmei.

Renkantis dažus, būtina atkreipti dėmesį į pigmentų atsparumą UV saulės spinduliams, nes nuo to priklauso, kiek spalva išliks nenublukusi. Dažniausiai naudojami dažai pagaminti vandens pagrindu. Jei dažai kokybiški, pagaminti žinomų pasaulyje gamintojų, nudažius laikantis gamintojo rekomendacijų, rekomenduojama po 5–7 metų atnaujinti spalvą 1–2 dažų sluoksniais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų