REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Varlės kurkimas – vienas pirmųjų gamtos garsų, pasitinkantis mus pavasarį. Tačiau varlės kur kas dainingesnės, nei esame įpratę manyti. Greta tradicinio kvaaaarrr, po žiemos atšylančiose balose galime išgirsti ir kur kas subtilesnių tonų. Ar žinote, kas balose sukelia skambų, nelyginant skudučių, gaudimą: ūūūūūūūūū?

REKLAMA
REKLAMA

O kurios varlės balsas toks skardus, kad išgirdęs jį imi dairytis paukščio? Paklausyti šio darnaus varlių orkestro ir susipažinti su Lietuvoje gyvenančiomis varliagyvių rūšimis kviečiame į renginį „Varlių balsų top 10“, kuris vyks gegužės 9 d. 19 val. Verkių parke, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt.

REKLAMA

Turėsite progą savo ausimis patirti, koks darnus ir dainingas gali būti pavasarinis varlių choras. Sužinosite, kurios dvi varliagyvių rūšys neskleidžia garso net juos primynus ir kodėl nereikėtų jų nei mindyti, nei kitaip skriausti: išgirsite apie šių gyvūnų naudą ne tik ekosistemai, bet ir jums patiems. Net nenutuokiate, kokie nemalonūs taptų vasaros vakarai, jei neliktų šių uodais ir kitais įkyriais vabzdžiais mintančių sutvėrimų. Deja, ši grėsmė reali: 5 iš 13 Lietuvoje gyvenančių varliagyvių rūšių yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą dėl grėsmės išnykti. Kokias grėsmes sukeliame aplink mus gyvenantiems varliagyviams ir kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie jų išsaugojimo, papasakos Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė.

REKLAMA
REKLAMA

Renginio metu rinksime gražiausiai kurkiančias varles – sukursime varlių balsų top 10. Sužinosime, kas drumsčia ramybę pritilus varlėms ir diskutuosime, ar egzistuoja gamtoje absoliuti tyla. Varlių „valgiaraštį“ vargu ar atsiras norinčių išbandyti, tačiau pavasarį laukuose apstu šviežių ir skanių augalų, iš kurių galite pasiruošti puikių vaišių. Sužinosite, kokius valgomus augalus galite skanauti gamtoje ir kaip geriausia juos paruošti vartoti. Atidžiai apsidairę aplink, susirinksime čia pat augančius valgomus augalus ir kartu skanausime iš jų pagamintas salotas.

Prašom nepamiršti, kad renginys vyks gamtoje, ir pasirūpinti, kad nesušaltumėte ir nesušlaptumėte lyjant, kad turėtumėte ką pasitiesti ant žolytės, kai norėsite prisėsti, ir turėkite kuo ragauti iš valgomų laukinių augalų pagamintų salotų.

Pagal glis.lt inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų