Medikę pakirto klastinga liga: užsikrėsti labai lengva

Antradienio rytą pranešta, kad Kaune registruotas tymų atvejis. Pavakarę naujienų portalui tv3.lt Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas patvirtino, kad tymais užsikrėtusi moteris – slaugytoja, kuri galėjo kontaktuoti su tymais sergančiu vaiku.

„Moteriai 44-eri metai, ji yra slaugytoja. Bendravo su pacientais, turbūt tuo metu ir užsikrėtė.

Aštuonias paras ji buvo gydoma mūsų ligoninėje. Atvežta karščiuojanti, pasireiškė komplikacijos – ausies uždegimas.

Būklė kritinė nebuvo, tačiau visą laiką ji buvo stebima.

Visą gydymo laikotarpį moteris praleido atskiroje palatoje, be galimo kontakto su kitais asmenimis. Mano žiniomis, daugiau užsikrėtusiųjų nėra, tačiau niekada negali žinoti. Stebėsime situaciją, o apie galimus atvejus pranešime Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui“, - kalba S. Tvirbutas.

Negalutiniais duomenimis, Lietuvoje pernai registruota apie 30 susirgimo atvejų, nustačius tymų protrūkio židinį Visagine.

Europoje per pastaruosius 12 mėnesių registruota daugiau kaip 12 tūkst. susirgimų tymais, iš jų 35 baigėsi mirtimi. Daugiausia sergančiųjų tymais nustatyta Prancūzijoje, Graikijoje ir Italijoje.

Tymai yra užkrečiamoji liga, valdoma skiepais. Vaikai Lietuvoje pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių skiepijami dviem tymų, raudonukės ir epideminio parotito (MMR) vakcinos dozėmis, kai sulaukia 15–16,5 mėn. ir 6–7 metų.

Sąlytį su tymais sergančiu asmeniu turėjusiems asmenims per 72 val. rekomenduojama viena MMR vakcinos dozė, jeigu asmuo yra imlus tymams (neskiepytas, skiepytas tik viena vakcinos doze ar nesirgęs) ir sveikatos stebėjimas iki 18 dienų po sąlyčio.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų