Medikai įspėja dėl dažno skausmo kulnuose: dėl to kaltas ir karantinas

Karantino metu daugelis didžiąją dalį laiko leidžia nebe su batais darbe, bet su šlepetėmis namuose. Tačiau panašu, kad tai gali sukelti problemų – naujas fenomenas jau vadinamas „karantino pėdomis“. Kas tai?

Pasirodo, kad tai sutrikimas, medikų vadinamas plantariniu fascitu, o paprastai tariant tai – skausmas pėdų linkiuose ar kulnuose. „The College of Podiatry“ ekspertai įspėja, kad šią problemą sukelia per laisva ar prastos kokybės avalynė – pavyzdžiui, daugelio namuose nešiojamos pūkuotos kojinės ar šlepetės.

Avalynė su kulnu gali pradėti kelti skausmą

Pėdų sveikatos specialistų atstovė Emma McConnachie sakė: „Pėdų raiščiai gali išsitempti, linkiai neturi atramos, todėl bet kokia avalynė su kulnu gali pradėti kelti skausmą. Jei pėdoms nėra atramos, pradėsite jausti įtampą. Nuolat dėvint tik šlepetes anksčiau ar vėliau taip nutinka, rašoma dailystar.co.uk.

Daugelis pacientų patiria tokių problemų, bet jas bando spręsti savarankiškai. Jie galvoja, kad mūsų klinika uždaryta, bet iš tiesų mes dirbame ir mielai padėsime.“

Yra tam tikrų požymių, išduodančių, ar ir jums pasireiškia plantarinis fascitas. Pagrindinis simptomas yra skausmas pėdos apačioje bei aplink kulną ir pėdos linkį. Skausmas sustiprėja vaikštant po miego ar poilsio. Taip pat gali būti, kad pasportavus skausmas praeina, bet po poilsio ir vėl ima skaudėti. Pasireiškus plantariniam fascitui gali būti sunku nuo grindų pakelti kojų pirštus.

Gali prisidėti ir kitos priežastys

Šią ligą sukelia ne tik netinkama avalynė, bet ir kitos priežastys – tai gali būti neseniai pradėtas intensyvus sportavimas ant kieto paviršiaus (dažnai pasitaikantis reiškinys karantino metu, kai žmonės sportuoja namuose ant grindų), sportavimas įtemptomis kulkšnimis ir per stiprus pėdų ištempimas sporto metu.

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba skelbia, kad ši problema gali ištikti ir tuo atveju, jei neseniai pradėjote daug vaikščioti ar bėgioti, o tai taip pat daug kam pasitaikė karantino metu. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad skirtingus pėdų skausmo tipus sukelia skirtingos priežastys.

REKLAMA

Jei skauda kulkšnį ar kulną, arba jei stovėdami ant pirštų galiukų jaučiate skausmą blauzdose, gali būti, kad jums – Achilo tendinitas, kuris pasireiškia tada, kai po traumos prasideda sausgyslės uždegimas. Labai retais atvejais šie simptomai gali būti ir diabeto požymis. Taip nutinka todėl, kad kraujyje esantis cukrus paveikia pėdų pojūčius.

 


Rašyti komentarą...
S
Sofija
2021-04-22 15:37:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Plaukit kojas , kaip ir rankas, kiekvieną dieną -nebus jokių sindromų.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų