Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Mamos netekusios 16-metės Kamilės kepenis ardo klastinga liga: kiekviena diena gali būti paskutinė (nuotr. asm. archyvo)

Gruodžio 3-ąją dieną TV3 žiūrovus prie televizorių ekranų subūrė jau tradicija tapęs labdaros renginys „Išsipildymo akcija“. Tačiau svarbu nepamiršti, kad per koncertą ir iki jo surinktos lėšos – tik pusiaukelė link šviesesnio vaikų rytojaus. Daugybė vaikučių vis dar laukia pagalbos, o artėjant Kalėdoms – ir žmonių gerumo. Kai ekrane pasirodė be galo jautri 16-metės Kamilės istorija, ašarą braukė ne vienas koncerto žiūrovas. Šiandien naujienų portalo tv3.lt skaitytojus kviečiame iš arčiau susipažinti su Kamilės istorija ir prisidėti prie lengvesnio sergančių Lietuvos vaikų gyvenimo.

4

Gruodžio 3-ąją dieną TV3 žiūrovus prie televizorių ekranų subūrė jau tradicija tapęs labdaros renginys „Išsipildymo akcija“. Tačiau svarbu nepamiršti, kad per koncertą ir iki jo surinktos lėšos – tik pusiaukelė link šviesesnio vaikų rytojaus. Daugybė vaikučių vis dar laukia pagalbos, o artėjant Kalėdoms – ir žmonių gerumo. Kai ekrane pasirodė be galo jautri 16-metės Kamilės istorija, ašarą braukė ne vienas koncerto žiūrovas. Šiandien naujienų portalo tv3.lt skaitytojus kviečiame iš arčiau susipažinti su Kamilės istorija ir prisidėti prie lengvesnio sergančių Lietuvos vaikų gyvenimo.

REKLAMA

„Išsipildymo akcija“ ir toliau tęsia savo misiją, o visi norintys padėti, iki pat sausio mėnesio vis dar gali tai padaryti čia: https://www.tv3.lt/issipildymo-akcija

REKLAMA

Susipažinkite su plačiai besišypsančia optimizmo net ir sunkią akimirką nestokojančia 16-mete Kamile. Ši graži ir jauna mergina Čiurlionio menų gimnazijoje šoko baletą ir svajojo apie didžiąją sceną. Deja, vieną dieną jai teko baleto puantus padėti į šalį. Nuo keturiolikos metų Kamilė daugiau laiko praleidžia ligoninėse nei namuose.

„Nepaisant visko, ji turi didelių tikslų pabaigti mokyklą, galbūt studijuoti mediciną, bet visų svarbiausia – pasveikti. Kamilė susirgo tulžies latakų uždegimu, liga, kuri ilgainiui sunaikino kepenis negrįžtamai. Liūdna ir neteisinga“, – jautriai apie Kamilės istoriją „Išsipildymo akcijos“ renginyje kalbėjo TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš gimdymą įtarimų nebuvo

Klastinga Kamilės liga – dar ne vienintelis šešiolikmetės Kamilės išbandymas. Prieš kelerius metus mergaitė staiga neteko mamos. Todėl šiandien ją ir vienuolikmetį jos broliuką augina tik tėtis, jam padeda močiutė.

Mintimis nusikėlęs atgal, naujienų portalui tv3.lt Kamilės tėtis Gintas atvirai pasakoja, kad prieš gimstant judviejų dukrai, šeima ruošėsi vaiko gimimui, o apie likimo paruoštą scenarijų jie nieko nė nenutuokė.

„Prieš gimdymą mano žmonai pablogėjo sveikata, buvo diagnozuota nėščiųjų gelta, jai buvo pakilusi temperatūra, buvo paskirti antibiotikai. Pats gimdymas buvo komplikuotas ir truko 17 valandų, o Kamilė gimė labai smulkutė su sveikatos pažeidimais.

Matyt, tai ir turėjo įtakos ateičiai. Prieš 16 metų dar tikriausiai buvo kitokie laikai, kai gimdymo situacija pablogėjo, gydytojai nusprendė jo (red. Cezario pjūvio) nedaryti“, – dabar pasakoja paauglės tėtis.

Pirmieji ligos požymiai – niežulys, odos problemos

Kaip prisimena Gintas, Kamilė dar  keletą dienų su mama praleido ligoninėje, o grįžus į namus viskas atrodė gerai. Mergaitė augo ir stiprėjo, o net menkiausių įtarimų, kad galbūt kažkas gali būti negerai – nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai pradėjome ją pratinti prie visaverčio maisto, pastebėjome, kad atsirado pirmieji ligos požymiai – niežulys, odos problemos. Dėl cholangito pažeidimų sutriko tam tikrų medžiagų virškinimas, tačiau dar keturis metus niekas nerado priežasties.

Vaikščiojome pas dermatologus, galvojome, kad gal tai alerginės reakcijos ar atopinis dermatitas. Galiausiai patekome į Santaros klinikas, kur buvo nustatyta, kad kepenų fermentai nėra normos ribose ir yra kepenų pažeidimas“, – sako vyras.

Cholangitas – tulžies latakų uždegimas, sąlygotas infekcijos ir gali būti mirtinas. Liga gydoma antibiotikais, tačiau esant sunkiai formai ar toksinės kilmės cholangitui, tenka daryti tulžies latakų drenažą. Iš pradžių Kamilei užteko gydymo vaistais, bet liga vis tiek vystėsi toliau.

Kamilei reikalinga kepenų transplantacija

Kovodama su klastinga liga Kamilė visą šį laiką buvo gydoma Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Deja, bet šiuo metu mergaitei progresuoja cholangito sukelta kepenų fibrozė ir gelta. Kamilei reikalinga kepenų persodinimo operacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai Kamilei buvo keturiolika metų, jai teko dideliais kiekiais gerti labai stiprius vaistus. Deja, jie nepadėjo, o situacija tik blogėjo. Medikai nusprendė atlikti latakų prapūtimo operaciją, tikėjomės, kad bent taip jos sveikata bent kiek pagerės.

Prieš prasidedant pandemijai sutvarkėme visus dokumentus, kad galėtume vykti į Hamburgą kepenų transplantacijai, bet prasidėjus koronavirusui, tokios galimybės nebeliko. Todėl ir toliau gydomės Lietuvoje“, – pasakoja vyras.

Žinia, kad Kamilei kuo skubiau yra reikalingas kepenų donoras, šeimą užgriuvo lyg žaibas iš giedro dangaus. Kamilės tėtis pasakoja, kad kaip tyčia šeimoje nėra nė vieno asmens, kurio kraujo grupė tiktų sergančiai dukrai.

„Kaip tyčia, iš mūsų artimųjų netiko kraujo grupės. Mano brolis sutiko duoti savo kepenis, tačiau neatitiko jo kraujo grupė“, – liūdesio neslepia pašnekovas.

Vietoj paaugliškų linksmybių – padėka už kiekvieną dieną

Nors Lietuvoje vaikams kepenų transplantacijos operacijos neatliekamos, gydytojų konsiliumo metu įvertinus jos amžių, nutarta donoro ieškoti ir operuoti Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar jau laukti nebėra ko, Kamilei labai reikia kepenų. Esame įtraukti į laukiančiųjų recipientų eilę pirmumo tvarka. Gydymas jau darosi komplikuotas, o dėl koronaviruso sudeginome labai daug brangaus laiko. Vaistais šios ligos neišgydysi, bus tik prislopinamas uždegimas“, – sako mergaitės tėtis.

Pati Kamilė suvokia savo situacijos sudėtingumą ir džiaugiasi kiekviena nugyventa savo paaugliško gyvenimo diena. Iš mergaitės ryžto ir meilės gyvenimui galėtų pasimokyti dažnas.

„Kartais susimąstai, kodėl yra būtent taip, bet tokia patirtis jauname amžiuje labai daug ką duoda. Tu nebesi tas paprastas paauglys, kuris galvoja tik apie šią dieną, kur nueiti ar pasilinksminti. Tokiais momentais tu galvoji labiau apie šeimą, nes bijai prarasti kitus irgi. Sunku, bet jau toks gyvenimas būna“, – ašarų nesulaiko Kamilė.

Ir nors Kamilė labai trokšta gyventi ir kiekvieną dieną gyvena širdyje nešiodama viltį sulaukti tinkamo donoro, vis dėlto šiuo metu ji yra labai smulki. Mergaitei nukrito svoris, todėl net ir atsiradus tinkamam donorui, šiuo metu jai operacijos nebūtų galima atlikti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokia mūsų liūdna, bet tikroviška situacija“, – priduria tėtis.

Kol Kamilė laukia antrojo likimo šanso, mes galime jai šį laukimą palengvinti. Silpstant mergaitės fizinėms ir psichologinėms jėgoms, jai nuolatos būtini brangūs nekompensuojami vaistai, maisto papildai, taip pat psichologo konsultacijos, kurių bendra kaina metams siekia 7 tūkst. eurų.

TV3 generalinė direktorė kreipiasi į lietuvius

„Išsipildymo akcijos 2021“ koncerto metu, pristačiusi Kamilės istoriją Laura Blaževičiūtė į žmones kreipėsi su vienu ir labai svarbiu kvietimu:

„Aš kviečiu visus Lietuvos žmones. Jus, mieli žiūrovai, šią akimirką susimąstyti ir pagalvoti, kad Kamilės vietoje galite būti ir jūs, ir jūsų vaikas. Ir tada jums reikės donoro.

Išsiimti donoro kortelę yra išties paprasta. Tačiau priimti sprendimą – labai, labai sunku, bet jūsų sprendimas paaukoti organą gali išgelbėti gyvybę. Mieli „Išsipildymo akcijos“ žiūrovai, šį vakarą prašau jūsų tik vieno – pagalvoti apie tai“, – į visuomenę tiesioginio koncerto metu kreipėsi TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Prisidėti prie „Išsipildymo akcijos“ galima telefonu: 

1891 – 3 eur; 

1892 – 5 eur; 

1893 –  10 eur. 

Informacija bankiniams pavedimams atlikti: 

AB SEB banko akcijos sąskaita: LT89 7044 0600 0385 2791; Kodas 70440; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131.

AB „Swedbank“ akcijos sąskaita: LT06 7300 0101 1936 4074; Kodas 73000; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131. 

AB Luminor Bank akcijos sąskaita: LT75 4010 0424 0261 9386; Kodas 40100; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131. 

AB „Citadele“ banko akcijos sąskaita: LT19 7290 0000 0170 0188; Kodas 72900; Labdaros fondas „Vienybė“.

Aukojimas taip pat galimas per elektroninio aukojimo sistemą Aukok.lt

Visą „Išsipildymo akcijos“ koncertą pamatykite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų