REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tie žmonės, kuriems tėvai davė netradicinius vardus, tam tikru gyvenimo laikotarpiu galiausiai galutinai priima unikalų tėvų su meile išrinktą vardą, nors savo vardo diktavimas klientų aptarnavimo specialistams telefonu visam laikui išlieka tikru košmaru.

Tie žmonės, kuriems tėvai davė netradicinius vardus, tam tikru gyvenimo laikotarpiu galiausiai galutinai priima unikalų tėvų su meile išrinktą vardą, nors savo vardo diktavimas klientų aptarnavimo specialistams telefonu visam laikui išlieka tikru košmaru.

REKLAMA

Bet viena mama sako, kad jos sūnui išrinktas vardas buvo tiek išjuoktas draugų ir nepažįstamų žmonių internete, kad ji dabar galvoja vardą pakeisti, nes nenori sūnaus pasmerkti nesėkmėms.

Įkvėpimo sėmėsi iš mielo žodelio

Britė Stacey Flinn iš Durhamo sūnų pagimdė prieš devynerius metus. Kartu su vyru Paulu jie sūnui rinkdami vardą įkvėpimo sėmėsi iš mielo žodelio, kuriuo Paulas kreipdavosi į žmoną. Nors porai jo skambesys labai patiko, draugai ir kolegos juos įspėjo, kad vaikui tai bus patyčių mokykloje nuosprendis, rašoma mirror.co.uk.

Stacey pasakoja: „Mano vyras meiliai mane vadindavo „Stacey Meškinu“, todėl kai prieš devynerius metus susilaukėme sūnaus, nusprendėme jį pavadinti Meškinu (angl. Bear).

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriems draugams tai iš pradžių atrodė keista. Jie sakė, kad tai gyvūno pavadinimas, nesuprato, kodėl taip norime pavadinti vaiką, tikino, kad sūnus suaugęs neras darbo, nes potencialūs darbdaviai tiesiog išmes jo gyvenimo aprašymą, manydami, kad tai – pokštas.

REKLAMA

Kai grįžau į darbą po motinystės atostogų, susilaukiau ir keleto komentarų iš nelabai artimų kolegų, kurie stebėjosi, kokį neįprastą vardą išrinkau sūnui, ir klausinėjo, ar nebijau, kad mokykloje iš jo tyčiosis. Visa tai pradėjo kelti paniką ir mes ėmėme abejoti savo sprendimu“.

Išvadino bloga mama

Prisiklausiusi įvairių komentarų Stacey (39) sudvejojo ir pirmą kartą pradėjo svarstyti apie sūnaus vardo keitimą, kai jam tebuvo keli mėnesiai – iki vienerių metų Jungtinėje Karalystėje tai padaryti paprasčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Ieškodama daugiau patarimų, Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos administracijoje dirbanti moteris parašė į populiarų forumą apie vaikų auginimą „Mumsnet“. Dėl to ji pasijuto dar blogiau, nes žiaurūs „troliai“ ją išvadino „bloga mama“ už tai, kad ji pasirinko tokį vardą.

Įrašo autorė pridėjo: „Daug komentatorių rašė, kad jis niekada negaus darbo, kad ruošiu jį nesėkmei, kad labai blogai pasielgiau ir kad esu tikrai bloga mama. Tokie žodžiai gali sugriauti gyvenimą, nes pradedi galvoti, kad labai kenki savo vaikui. Bet juk galų gale – tai tik vardas, vardas žmogaus neapibrėžia“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai Stacey nusprendė vyro sugalvoto vardo nekeisti, bet neigiami komentarai vis tiek ją veikė, ir kartą ji net buvo pradėjusi domėtis konkrečiomis vardo keitimo procedūromis. Mama bijojo nuvilti savo sūnų, bet jos vyro tvirtumo dėka pora viską ištvėrė ir dabar sakosi nebesijaudinantys dėl to, ką kiti žmonės pagalvos apie jų sūnaus vardą.

Nors Stacey teko iškęsti griežtą kritiką dėl to, kad savo sūnų prieš devynerius metus pavadino „meškinu“ (angl. Bear), neseniai šio vardo populiarumas labai išaugo – 2017 metais tokį pat vardą savo sūnui pasirinko Cheryl ir Liamas Payne‘ai.

REKLAMA

Stacey sako, kad žmonės dažnai klausia, ar tokį vardą ji sugalvojo sužinojusi apie įžymybių poros vaiką, nors jos sūnus ir yra penkeriais metais vyresnis už Bear Grey Payne'ą. Moteris pasakoja, kad dėl unikalaus vardo dar niekas iš jos sūnaus nesišaipė, o ir pats vaikas džiaugiasi, kad jo vardas kitoks, nei bendraklasių.

Mama paaiškino: „Vardas žmogaus neapibrėžia, todėl jei savo vaiką norite pavadinti Medžiu ar Obuoliu, ar dar kuo, taip ir padarykite, jei tik patys būsite patenkinti savo sprendimu.

Ypač tuo atveju, jei šis vardas jums ką nors reiškia. Kad ir kaip kvailai skambėtų, Meškinas man ir mano vyrui daug reiškia, tai nebuvo atsitiktinis pasirinkimas. Ir dabar tai – tikras vardas, nors dar neseniai nedaug kas taip būtų pasakęs“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų