REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jauna mama maldavo, kad ją apžiūrėtų ginekologas, nes ji taip prastai jautėsi, kad teko sugrįžti gyventi pas tėvus. Kai pagaliau po 15 mėnesių sulaukė paskirto vizito, ji sužinojo, kad serga trečios stadijos gimdos kaklelio vėžiu.

Jauna mama maldavo, kad ją apžiūrėtų ginekologas, nes ji taip prastai jautėsi, kad teko sugrįžti gyventi pas tėvus. Kai pagaliau po 15 mėnesių sulaukė paskirto vizito, ji sužinojo, kad serga trečios stadijos gimdos kaklelio vėžiu.

REKLAMA

Sophie Butterworth, gyvenanti Burnley mieste, Lankašyro grafystėje, pirmą kartą paskambino  savo šeimos gydytojui 2020 metų birželį, skųsdamasi nenormaliu kraujavimu.

Šių metų kovo mėnesį Sophie dar kartą susisiekė su savo šeimos gydytoju ir pasakė, kad jaučiasi „nepaprastai blogai“, tačiau jai buvo pasakyta, kad tai tikriausiai dėl „per karantiną pablogėjusios psichinės būklės“. Ji sakė, kad jos uždegimo žymenys buvo padidėję, bet gydytojas į tai nekreipė dėmesio, rašo mirror.co.uk.

Skyrė antibiotikus

Gegužės mėnesį moterį pradėjo kankinti įkyrus mėšlungiškas pilvo skausmas ir ji pastebėjo neįprastas išskyras iš makšties. Ji dar kartą susisiekė su savo bendrosios praktikos gydytoju ir jai telefonu buvo paskirtas antibiotikų kursas, nepaisant to, kad ji prašė apžiūros.

REKLAMA
REKLAMA

Kai po pirmojo antibiotikų kurso jos simptomai nepasikeitė, Sophie buvo paskirtas dar vienas kursas.

„Žinojau, kad kažkas tikrai negerai. Manęs paprašė nusiųsti keletą tepinėlių gydytojams ir jie pasakė, kad tai panašu į infekciją ir skyrė dar daugiau antibiotikų. Verkdama prašiau, kad mane apžiūrėtų, tačiau gydytojas manęs negirdėjo“, ‒ sakė ji. Maždaug rugsėjį Sophie, kuriai dabar 30 metų, gavo tepinėlio tyrimo rezultatus, kurie  patvirtino, kad jos ŽIV yra teigiamas ir kad tyrimas rodo anomalijas.

REKLAMA

„Tai yra vienintelis dalykas, dėl kurio mane pradėjo tirti – ne dėl mano simptomų. Nuėjau pas gydytoją ir man buvo pasakyta nesijaudinti. Tada gydytoja apžiūrėjo mano gimdos kaklelį ir labai surimtėjo. Ji man pasakė nerimaujanti, jog man vėžys ir tą pačią popietę nukreipė mane MRT tyrimui“, – sakė moteris.

Diagnozavo trečios stadijos vėžį 

Šių metų rugsėjo 27 dieną Sophie oficialiai buvo diagnozuotas trečios stadijos gimdos kaklelio vėžys. Ji buvo informuota, kad vėžys išplito į limfmazgius.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano onkologas mano, kad vėžiu sergu maždaug 12 mėnesių. Aš 100% tikiu, kad situacija būtų kitokia, jei gydytojas būtų mane priėmęs anksčiau.

Manau, kad jei būčiau gavusi siuntimą praėjusiais metais, vėžys nebūtų pasiekęs trečios stadijos ir išplitęs į limfmazgius. Man be galo skaudu. Mano dukra verkia kiekvieną dieną. Tai pareikalavo labai daug jėgų iš mūsų abiejų. Iki šiol ilgiausiais esu buvusi be dukters turbūt dvi dienas, o dabar teks atskirai praleisti  septynias savaites“, ‒ sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl koronaviruso pandemijos moteriai teko penkis mėnesius laukti tepinėlio tyrimo, nes ji desperatiškai bandė sužinoti skausmo priežastį.

Dabar ji bus gydoma Christie ligoninėje Mančesterio pietuose, kur jai septynias savaites bus taikomas intensyvus radioterapijos ir chemoterapijos kursas vėžiui gydyti. Sophie sakė vėliau sužinojusi, kad dėl jos simptomų jai turėjo būti liepta nedelsiant kreiptis į ginekologą, o ne pirma atlikti tepinėlio tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų