• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bernardas Hilas, geriausiai žinomas dėl savo vaidmenų filmuose „Titanikas“ ir „Žiedų valdovas“, mirė būdamas 79 metų, likus kelioms valandoms iki jo naujos televizijos laidos premjeros „BBC One“.

Bernardas Hilas, geriausiai žinomas dėl savo vaidmenų filmuose „Titanikas“ ir „Žiedų valdovas“, mirė būdamas 79 metų, likus kelioms valandoms iki jo naujos televizijos laidos premjeros „BBC One“.

REKLAMA

Bernardas Hilas, išgarsėjęs savo vaidmenimis filmuose „Titanikas“ ir „Žiedų valdovas“, deja, mirė sulaukęs 79 metų.

Pripažintas aktorius

1997 m. „Oskarą“ pelniusiame Džeimso Kamerono filme jis suvaidino kapitoną Edvardą Smitą, o kritikai puikiai įvertino daugelį jo vaidmenų per visą aktoriaus karjerą – vienas iš jų buvo karaliaus Teodeno vaidmuo „Žiedų valdovo“ trilogijoje, rašoma mirror.co.uk.

Hilas taip pat įkūnijo Yosserio Hugheso personažą legendiniame dramos seriale „Berniukai iš juodosios juostos“. Jo sukurtas Yosserio Hugheso, kuris, kovodamas su nedarbu Liverpulyje, sugalvojo skambią frazę „gizza job“, portretas tapo dideliu Hilo proveržiu aktorių pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Pripažintas aktorius šį savaitgalį turėjo prisijungti prie savo „Žiedų valdovo“ žvaigždžių Liverpulyje vyksiančiame suvažiavime, tačiau prieš šeštadienio pasirodymą pasitraukė, nes „jo partnerė labai susirgo“. „Comic Con“ pagerbė Hilą, nes kitą dieną buvo paskelbta apie jo mirtį.

REKLAMA

Hilo mirtis buvo patvirtinta gegužės 5 dienos popietę, o jo agentas Lou Coulsonas „BBC“ pranešė, kad aktorius mirė anksti ryte. Šį vakarą Hilas turėjo sugrįžti į ekraną „BBC“ dramos „The Responder“ antrojoje serijoje, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka Martinas Freemanas.

Išreiškė užuojautą

Vienas pirmųjų pagerbti mirusį aktorių atvyko „BBC“ dramos direktorius Lindsay Salt.

REKLAMA
REKLAMA

„Bernardas Hilas pramynė kelią ekrane, o jo ilgaamžė karjera, kupina kultinių ir nepaprastų vaidmenų, liudija apie jo neįtikėtiną talentą“, – sakoma jos pareiškime.

Salt pridūrė: „Nuo „Berniukų iš juodosios juostos“ iki „Vilko salos“, „Atsakovo“ ir daugybės kitų filmų – jaučiamės tikrai pagerbti, kad dirbome su Bernardu „BBC“. Šiuo liūdnu metu mintimis esame su jo artimaisiais.“

„Žiedų valdovo“ žvaigždė Dominikas Monaghanas sakė, kad Hilas „iškeliavo į pilkąjį rojų“, kai pagerbė savo mirusį kolegą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hilas vaidino karalių Teodeną kartu su Monaghano vaidinamu Meriu Brendžiu dviejuose vėlesniuose „Oskarą“ laimėjusiuose fantastiniuose filmuose, kuriuos režisavo seras Peteris Jacksonas.

Monaghanas socialiniame tinkle „Instagram“ paskelbė Hilo nuotrauką alyvinio dangaus fone ir parašė: „Jis  iškeliavo į pilkąjį rojų, bet visada bus prisimenamas. #ripbernard.“

Pasklidus žiniai apie Hilo mirtį, socialinėje žiniasklaidoje pasipylė užuojautos. „Labai liūdna išgirsti apie Bernardo Hilo, galingiausio 80-ųjų spektaklio kūrėjo, mirtį“, – rašė vienas iš jų socialiniame tinkle „Twitter“ (X).

REKLAMA

Prisiminimais apie mirusį aktorių pasidalijo „Peep Show“ ir „Phoenix Nights“ žvaigždė Neilas Fitzmaurice'as.

„Liūdna žinia apie Bernardo Hilo mirtį. Mes jį gavome už „Going Off Big Time“, – pradėjo N. Fitzmaurice'as, dalydamasis savo pagarba „Twitter“.

„Jis ką tik buvo baigęs „Titaniką“ ir dabar persirenginėjo už užuolaidos, bet jam tai patiko. Sakė, kad tai jam priminė, ką reiškia darbas <...>! Daug ko iš jo išmokau. Nuostabus aktorius! RIP Bernardas Hilas.“

REKLAMA

„Jo Yosserio Hugheso vaidmuo seriale „Berniukai iš juodosios juostos“ buvo tobulas, o britų televizija – geriausia“, – internete rašė kitas gerbėjas, o muzikantė Barbara Dickson pridūrė: „Su dideliu liūdesiu pranešu, kad mirė Bernardas Hilas. Kartu dirbome John Paul George Ringo ir Bert, Willy Russell nuostabiame šou 1974-1975 m. Tikrai nuostabus aktorius. Man buvo garbė susikirsti su juo keliams. Ilsėkis ramybėje Benny x“

Turėjo pomėgių

B. Hillas buvo aistringas „Manchester United“ gerbėjas, o 2019 m. jam buvo suteiktas Rytų Anglijos universiteto garbės laipsnis. Miręs aktorius buvo vedęs Marianną Hill, amerikiečių aktorę, geriausiai žinomą dėl darbo tokiuose vesternuose kaip „El Condor“ ir „High Plains Drifter“, ir pora kartu turėjo sūnų Gabrielį ir dukrą. Prieš Hilo mirtį pora gyveno Suffolke, Anglijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjus vos kelioms valandoms nuo pranešimo apie jo mirtį, Hillas buvo pasirodytas šalies televizijos ekranuose dėl savo vaidmens antrojoje populiarios policininkų dramos „Atsakiklis“ serijoje.

Įraše kalbėdamas apie tai, kaip jam teko Tomo vaidmuo, Hilas sakė: „Na, viskas įvyko labai skubotai ir aš atsidūriau su personažo, kurį man siūlė suvaidinti, scenarijaus puslapiais ir pagalvojau, kad būtų tikrai įdomu vaidinti, pasidomėjau, koks yra likęs scenarijus, ir pamaniau, kad būtų visai nebloga idėja tai sužinoti, todėl sutikau!

REKLAMA

Pasirodo, jis buvo tikrai geras! Tonis yra labai talentingas rašytojas, jis tikras škotų grandas ir rašo tikrai nuoširdžiai, o tai yra puiku.“

Hilas taip pat kalbėjo apie ypatingą Liverpulio, kuriame buvo filmuojamas „The Responder“, vietą jo širdyje.

„Liverpulis yra viena mėgstamiausių mano vietų, mane su šiuo miestu sieja puikūs santykiai“, – sakė Hilas reklaminiame interviu, skirtame antrajai „BBC“ laidos serijai. „Ilgą laiką ten gyvenau, ten gimė mano dukra, todėl tai tarsi mano antrieji namai.“

REKLAMA

Jis tęsė: „Filmavimo metu nuėjau į „Atsakiklio“ teatrą ir nežinojau, kas ten vyksta, todėl tiesiog įėjau. Vadybininkas priėjo prie mano sėdimosios vietos ir paklausė: „Ką tu čia veiki?“ Aš atsakiau: „Filmuoju serialą.“ Jis pasakė: „Gerai, ar nori ateiti pasižiūrėti spektaklio?“

Kai pažiūrėjau, kas tai per sepktaklis, negalėjau tuo patikėti! Praėjo 40 metų nuo tada, kai vaidinau „Berniukai iš juodosios juostos“, o aš vėl buvau Liverpulyje ir žiūrėjau jį scenoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pelnė pripažinimą

Iš pradžių Hilas pelnė pripažinimą dėl savo vaidmens, atlikdamas Yosserio Hugheso, Liverpulio darbininkų klasės atstovo, kurį abejinga socialinės rūpybos sistema stumia į bedugnę, vaidmenį Alano Bleasdeilo „BBC“ „Play for Today“ programoje „The Black Stuff“ ir jos tęsinyje „Berniukai iš juodosios juostos“.

Jo personažo dažnai kartojama frazė „Gizza job“ („Duokite mums darbą“) tapo protestuotojų prieš M. Thatcher vadovaujamą konservatorių vyriausybę aukšto nedarbo laikotarpiu šūkiu.

REKLAMA

Po to Hilas suvaidino seržantą Putnamą filme „Gandis“ (1982), kurį režisavo Richardas Attenborough. Netrukus jis vaidino Rogerio Donaldsono filme „Bounty“ (1984), pasakojančiame apie laivo „Bounty“ maištą. Prieš šiuos svarbius vaidmenis jis atliko nedidelius vaidmenis įvairiose britų televizijos dramose, įskaitant 1976 m. sukurtą Grato vaidmenį filme „Aš, Klaudijus“.

Didžiajame ekrane Hillas suvaidino kapitoną Edwardą J. Smithą Jameso Camerono filme „Titanikas“ (Titanic, 1997 m.), o 2002 m. filme „Skorpionų karalius“ (The Scorpion King) vaidino kartu su Dwayne'u „The Rock“ Johnsonu. Vėliau britų aktorius vaidino Rohano karalių Teodeną Piterio Džeksono epinės trilogijos „Žiedų valdovas“ antrajame ir trečiajame filmuose (atitinkamai 2002 ir 2003 m.).

Eina sau.... kokie objektyvus is tv3... Bernardas Hillas mire geguzes 5aja. O po 2 savaiciu jau ir tv3 paskelbia kad jo nebera... ha
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų