REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alisa ir mama Jelyzaveta laukia leidimo keliauti į Angliją. Mergaitė savąjį gavo vakar, bet kadangi jos mama vis dar laukia vizos, jos įstrigusios Ukrainoje.

Alisa ir mama Jelyzaveta laukia leidimo keliauti į Angliją. Mergaitė savąjį gavo vakar, bet kadangi jos mama vis dar laukia vizos, jos įstrigusios Ukrainoje.

REKLAMA

Kai prie namų karo draskomoje Ukrainoje aidi sirenos, penkiametė Alisa sako: „Mama, pasislėpkim“.

27 metų Alisos mama Jelyzaveta yra tarp tūkstančių ukrainiečių, laukiančių leidimo keliauti į JK, kur šeimos jiems pasiūlė saugią vietą apsistoti. Mažoji Alisa kurčia ir turi kochlearinius klausos implantus. Ji daugiau nei mėnesį laukė leidimo patekti į Jungtinę Karalystę ir galiausiai sulaukė elektroninio laiško, po to, kai „Mirror“ susisiekė su Vidaus reikalų ministerija.

Tačiau mama vis dar laukia savo leidimo patekti į šalį, tad jos įstrigusios savo namuose netoli Lvivo, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

48 metų Angie Wilson, laukia, kada galės jas priimti savo namuose. „Dabar jau beveik penkios savaitės. Mama labai nerimauja, o mes trokštame, kad ši šeima kuo greičiau atsidurtų saugioje vietoje. Tai viena iš didžiausių įtampų, kurias man teko patirti. Aš pabundu naktį ir galvoju apie jas“.

REKLAMA

Mažiau nei trečdalis Ukrainos pabėgėlių, kuriems buvo išduotos vizos, atvyko į JK, trečiadienį atskleidė vyriausybės duomenys. Iš viso buvo išduota 71 800 vizų, tačiau pirmadienio duomenimis, į Didžiąją Britaniją atvyko vos 21 600 ukrainiečių.

Buvusi vizažistė Jelyzaveta šią savaitę parašė jos laukiančiai Angie parašė apie siaubą, su kuriuo ji ir Alisa susiduria kasdien.

„Žaidžiame slėpynes, kai aidi sirenos. Kai buvome prekybos centre, sukaukė sirena ir buvo taip baisu. Bet Alisa sako: „Mama, pasislėpkime“.

Leidimo laukia ilgiau nei mėnesį

Angie draugai Sarah ir Robertas Grierson kovo 18 d. buvo vieni pirmųjų, pateikusių paraišką suteikti ukrainiečiams pastogę. Jie pasiūlė padėti 16-metei Ksenijai, kurios tėvai prašė padėti jai nuvykti į JK, kol jie pasilikę kovos už Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

57 metų Robertas ir Sara vis dar laukia. 46 metų Sara sakė: „Tai beprotiška. Jaučiuosi kalta ir gėdijuosi, kad mūsų vyriausybė taip ilgai delsia padėti žmogui, kuriam gresia pavojus“.

Kai kurioms mamoms leidimas patekti į JK suteikiamas be jokių žinių apie vaikus arba vaikai gavo leidimą be mamų, todėl nė vieni negali keliauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų