Lietuvos garsenybių trenere tapusi Rasa atskleidė, ko nori žvaigždės

Žinoma trenerė, kelias dešimtis tūkstančių sekėjų socialiniuose tinkluose turinti ir savo nepriekaištinga išvaizda daugelį stebinanti Rasa Vilkienė (44) atvirauja, kad susikurti tai, ką turi šiandien, nebuvo paprasta. Tris dukras auginanti moteris prisipažįsta, kad dėl įtempto darbo grafiko ir nesibaigiančios veiklos kartais susilaukia net vyro priekaištų, kad namuose mylimąją mato retai.

15

Apie kelią karjeros link ir paslaptis, kaip suspėti pasirūpinti verslu ir gausia šeimyna, interviu pasakoja asmeninė trenerė Rasa Vilkienė.

– Papasakokite, kaip jūsų gyvenime atsirado sportas ir kodėl nusprendėte būtų asmenine trenere?

– Visą gyvenimą mane lydėjo sportas: lankiau sporto mokyklą, šokius, o kada Klaipėdoje atsidarė pats pirmasis fitneso sporto klubas, nedvejodama jame įsidarbinau administratore. Nors šiose pareigose man sekėse gerai, ilgainiui supratau, kad negaliu nusėdėti vienoje vietoje uždaryta kabinete.

Taip sumąsčiau tapti sporto klube esančių trenerių asistente. Pasiteiravau, ar galėčiau jiems padėti, iš jų pasimokyti ir net taip jiems leisti pailsėti. Ši veikla man patiko, tad nusprendžiau palaipsniui eiti būtent šiuo keliu.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rasa Vilkienė

– Kaip siekti tikslų sekėsi toliau?

– Po kiek laiko susituokusi su vyru Klaipėdoje įkūriau moterų sporto klubą, kuriam vadovavau 10 metų. Vis dėlto, tuomet turėjau prisiimti tiek daug atsakomybių, kaip pardavimai, buhalterija, kolektyvo paieškos, kad trenerės darbas liko antrame plane. Vis dėlto, su laiku pastebėjau, kad vis daugiau žmonių į mane kreipiasi asmeniškai su sporto ir mitybos klausimais. Tuomet supratau, kad privalau siekti asmeninės trenerės profesijos.

Tada Lietuvoje asmeninio trenerio profesijos net nebuvo. Žinoma, būdavo specialistai, kurie sporto salėje prižiūrėdavo žmones, kad šie taisyklingai sportuotų, tačiau kreiptis į juos asmeniniais klausimais nebuvo galimybės. Pradėjus domėtis išsiaiškinau, jog kaip tik į Lietuvą vesti seminarų apie šią profesiją atvyksta treneriai iš Rusijos. Nieko nedelsdama vykau į mokymus ir ten gavau asmeninės trenerės sertifikatą.

– Tuomet pradėjote dirbti kaip asmeninė trenerė?

– Taip jau susiklostė, kad netrukus pastojau ir pagimdžiau trečią dukrytę, būdama 40-ties. Vis dėlto, manęs tai nesustabdė ir išsikėliau tikslą – parodyti žmonėms, jog nesvarbu, kiek moteriai yra metų, ji vis tiek gali atrodyti gražiai ir sveikai.

REKLAMA

Vedama šio tikslo po kiek laiko į socialinius tinklus įkėliau nuotrauką, rodančią, kaip per devynis mėnesius po gimdymo galima sugrįžti į formą. Net pati nustebau, kiek tada susilaukiau daug reakcijų, dėmesio ir šimtų klausimų, kaip man taip pavyko.

Tada supratau, kad išties noriu padėti kitiems siekti tikslų ir įkūriau savo tinklapį, kuriame teikiu konsultacijas sporto ir mitybos klausimais. Tai įvyko prieš keturis metus ir tada buvau viena pirmųjų Lietuvoje paleidusi tokio tipo projektą.

– Dažnai esate įvardijama kaip žvaigždžių trenerė, ar tai yra pagrindinė jūsų veikla?

– Žmonių neskirstau, tačiau taip, pas mane sportuoti lankosi ir žinomi Lietuvos veidai, kaip Nijolė Pareigytė, Daina Bosas, Eglė Jackaitė. Galbūt pas mane žinomi žmonės lankosi dėl to, kad lengvai su jais randu bendrą kalbą, tačiau bendrauti mėgstu su visais. Jie itin dažnai į mane kreipiasi ne tik dėl asmeninių treniruočių, tačiau ir dėl mitybos planų, juk prieš koncertus arba fotosesijas jiems reikia staigaus rezultato.

– Lietuvių moterų požiūris į sportą ir mitybą: koks jis?

– Moterys visos nori būti gražios, tačiau dažniausiai viskas baigiasi tik noru. Kita problema, jog jos puola dailinti savo išorę, laikosi dietų, bet aš joms visada kartoju, kad norint atrodyti gražiai išoriškai, pirmiausia privalome pasirūpinti sveiku vidumi.

Šiandien madinga kalbėti apie sveiką mitybą, bet dažnas ją supranta klaidingai. Tai ne badavimas, o suderintas, skanus, energijos ir sveikatos suteikiantis maistas. Renkantis tokią mitybą kūno linijos savaime gražėja, atsigauna plaukai, nagai, moteris atrodo sveikesnė, nes kitu atveju, renkantis dietas, vis tiek viskas baigiasi depresija. Problema, kad nėra sąmoningumo ir moterys pasiduoda kraštutinumams.

– Kas dirbant asmenine trenere jums sunkiausia?

– Norint dirbti šį darbą, turi jį besąlygiškai mylėti. Pavyzdžiui, vedant grupinę treniruotę ne tik privalai būti pasitempęs ir įkvepiantis, tačiau ir surasti balansą tarp pažengusių ir naujokų, apgalvoti kiekvieną savo žingsnį, prižiūrėti, ar visi sportuoja taisyklingai, motyvuoti ir pasirūpinti, kad treniruotė prabėgtų nepastebimai.

REKLAMA

Be to, visada privalai neatsilikti nuo naujovių. Pavyzdžiui, atsiradus kuriai nors dainai topuose – ji privalo skambėti mano treniruotėje, atsiranda kokia nors naujovė sporte – tai būtinai pritaikysiu ir aš. Taip pat neatsiejama ir charizma. Juk sakoma, kad jos neišsiugdysi ir neišmoksi, ją arba turi, arba ne.

– Kaip pavyksta suderinti darbą ir šeimą? 

– Mano kiekvienos dienos grafikas labai įtemptas. Kasdien keliuosi šeštą valandą, dirbu iki vėlaus vakaro, o laisvą dieną turiu tik šeštadienį. Tuomet miegu kiek noriu ir iš lovos išlipu tik kai užsimanau valgyti. Be abejo, turėdama vieną laisvą dieną per savaitę, ją skiriu šeimai.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2018-08-08 10:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bega tik silpnavaliai ;)
RASA VILKIENĖ DIPLOMAI, SERTIFIKATAI/ KVALIFIKACIJA

Lesmills- Group Fitness Management „Group fitness management“ Content: Leadership framework, leadership tools, eight keys to successful group fitness. Gints Kuznecovs, Jesper Magnusson 2010.11.09 Riga, Latvia.

Sveikatingumo Akademija „Pulso zonos“ Praktinės ir teorinės žinios. Seminarą vedė Dr. A. Mačiukas, V. Kavaliauskas 2011.04.16 Panevėžys.

Judesio Akademija (Movement Academy) Teorinis- praktinis seminaras: „Terapinių kamuolių panaudojimo galimybės ir ypatumai. Fit-Ball treniruotė“ Lektorė Simona Pajaujienė 2010.11.20 Kaunas.

TRX QUALIFIED „Suspension Training Course“ Fraser Quelch 2012.03.18

Fitness Factory Certificate „Gym Personal Training“ (1 Level) Asmeninis treneris (1Lygis) International Presenter Tarptautinis prezentatorius D. Savin 2012.10.02.

Lietuvos Sporto Informacijos Centras, Seminaras: „Čiurnos pažeidimai sporte, ištyrimas ir kineziterapija. Ką reikia žinoti treneriui“ Pranešimai- čiurnos anatomija ir biomechanika, šoninių čiurnos raiščių pažeidimas, vidinių čiurnos raiščių pažeidimas, blauzdikaulio ir raištinės jungties pažeidimas. Lektorius Tadas Puzara, 2012.10.02 Klaipėda.

Aeromanija „Inovacijos jegos treniruotėse“ su Med Ball kamuoliais. Dėstytojas- metodistas

Sergey Pavliuk

Lesmills- Group Fitness Management „Group fitness management“ Content: Leadership framework, Leadershtools, 8 krys to successfull group fitness, maximizing your timetable, studio design and development, reqruit and keep world class instructors. Fredrik Andersson, Katarina Zell 2012.10.26

Fitness Factory Certificate „Gym Personal Training“ (II Level) Asmeninis treneris (Lygis II) International Presenter/ Tarptautinis prezentatorius D. Savin 2012.11.18.

Aero Mix, Sertifikatas „Kalanetikos metodo taikymo ypatumai sveikatingumo pamokose, grupiniuose užsaiėmimuose bei personalinėje treniruotėje ir Calanetics Workshop kalanetikos pratimai naudojant įvairų inventoių“ Seminara vedė Ana Glazovska (Latvija) 2012.11.25 Vilnius.

Fitness Factory Certificate „Gym Personal Training“ (Level III) International Presenter/ Tarptautinis prezentatorius D. Savin 2012.12.09

Euro Education, European Fitness School Certificate „Group Fitness sessions. Basics of Power“ B-Licence. Theory of anatomy and physiology, musculatory, methods and structures for group Fitness activities. Teachers: Renata Leganovič, Natalija Bedulskaja 2013.01.18-19. Vilnius.

Euro Education, European Fitness School Certificate „Group Fitness sessions. Basics of Pilates“ B-Licence. Teacher Kristina Zaičenkovienė 2013.02.16-17 Vilnius.

Euro Education, European Fitness School Certificate „Functional Flow“ Teacher Lorenzo Simmo (Italy) 2013.02.22 Vilnius.

TRX QUALIFIED „Suspension Training Course“ Fraser Quelch 2013.02.24

Euro Education, European Fitness School Certificate „Group Fitness sessions. Basics of Aeroclassic“ B Licence. Teachers: Renata Leganovič, Natalija Bedulskaja 2013.03.1-2 Vilnius.

Aero Mix, Sertifikatas „Slow & Strong- New Look” Seminaro tema- Neformalusis ugdymas. Anna Glazovska (Latvija), Alona Slidzevska (Latvija) 2013.04.06

Euro Education, European Fitness School Certificate „Group Fitness Sessions. Basics of Step“ B- Licence. Teachers Renata Leganovič, Natalija Bedulskaja 2013.04.19-20 Vilnius.

Euro Education, European Fitness School Diploma „Methods and structures for Group Fitness activities“ B Licence. Teachers Renata Leganovič, Natalija Bedulskaja 2013.06.17 Vilnius.

TRX QUALIFIED „RIP Training Course“ Fraser Quelch 2013.10.27

Fitness Factory Certificate :Group Exercise/ Spinning“ Grupinės programos/ Treniruotės su Mechaniniais dviračiais- Treniruokliais. International Presenter, Tarptautinis prezenteris Dmitrij Vtorov 2013.11.02

Fitness Factory Certificate „Functional training/ TRX suspension training“ Funkcinė treniruotė su pakabinamais TRX Diržais. International presenter/ Tarptautinis prezenteris Dmitrij Vtorov 2013.12.07

Aero Mix, Fitneso Mokymo Centras, SERTIFIKATAS: Teorinis praktinis seminaras „Judesių Biomechanika, Kineziologija“ (Kelio sąnario anatomija (teorija), judesiai per kelio sąnarį (teorija), kelio sąnario manualinis testavimas (teorija, praktika), atskirų raumenų aplink kelio sąnarį testavimas (teorija, praktika)). Seminarą vedė LSU Docentas, biomehanikos mokslų daktaras Pavelas Zachovajevas (Lietuva). 2014.02.02 Vilnius.

Kultūrizmo ir Fitneso Instruktorių Kvalifikaciniai Kėlimo Kursai. Temos: Raumenų sistemos vienybė ir individualumas. Griaučių neuroraumeninės sistemos funkcijos sutrikimai. Praktiniai užsiėmimai treniruoklių salėje. 2014.02.22

Lietuvos Edukologijos Universitetas, Profesiniu Kompetencijų Tobulinimo Institutas. „Didžiūjų kamuolių taikymas kūno kultūros pamokoje“ Lektorė Biomechanikos mokslu daktarė Kristina Zaičenkovienė 2014.04.11

Aero Mix, Fitneso Mokymo Centras, SERTIFIKATAS: „Judesių Biomechanika, Kineziologija“ Kvalifikacijos tobulinimosi seminaras Work Shop „Pilates Manksta Nėščiosioms“ (Pilateso pratimu tikslai ir nauda besiruosiant nestumui, nestumo metu ir pogimdyviniu periodu (teorija). Besikeiciantis kunas nestumo metu. Pratimu taikymas. Laikysena ir jos tipai (praktika). Pilateso pratimu taikymas po gimdymo (teorija, praktika). Seminara vede Biomechanikos mokslu daktare, LSU lektore Kristina Zaičenkovienė (Lietuva) 2014.04.12 Vilnius

Aero Mix, Sertifikatas „Sporto medicina“ Kvėpavimas fizinės apkrovos metu. Fiziniai pratimai- skausmo provokacija ir pagalba. Seminarą vedė- Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Brigita Paulienė (Lietuva) 2014.04.13 Vilnius.
Atsakyti
-3

k
klientas
2018-08-07 22:04:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
pigi reklama,o ka tamstele esi baigusi?Apsisaukele ir tiek,daug i impulsa pabego nuo sitos “treneres”, neidomi.
Atsakyti
-4

P
Profi
2018-08-09 10:37:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb.Rasa,Jūs dirbate trenere ir dar sustatinejate mitybos planus? T.y.2 skirtingos specialybės.Jūsų išrašyti sertifikatai, t.y.viso labo keletos valandų tik kvalifikacijos kėlimo arba žinių atnaujinimo kursai.
Geriausiai tinkamą trenerio kompetenciją pagrindžia aukštojo mokslo diplomas sveikatos priežiūros srityje (pvz., kūno kultūros, kineziterapijos, ergoterapijos ir pan.). Tik tokie treneriai turi gilias ir tinkamas žinias apie žmogaus kūno anatomiją, biomechaniką ir t.t.- nes tai yra pagrindas norint dirbti saugiai su žmogaus kūnu. O mityba yra dar kita tema, kur reikalingos visai kitos gilios žinios ir nebaigus dietologijos mokslų Jūs tiesiog neturite jokios kompetencijos ir galios rašyti žmonėms "kažkokius" megėjiškus mitybos planus. Gaila, kad pas mus, Lietuvoje, spauda liaupsina tokius specialistus- megėjus!

Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų