Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Regina ir Antanas Jonuškos. Nuotr. TV3.lt fotomontažas

Praėjusį penktadienį įžiebtos ne tik gražiausios miestų žaliaskarės, tačiau ir Kalėdų Senelio buveine praminta Užventyje esanti Reginos ir Antano Jonuškų sodyba. Čia šiemet žiba daugiau nei tūkstantis lempučių, o visus atvykusius vaikučius stebina dovanėlės iš Kalėdų Senelio maišo rogėse.

15

Praėjusį penktadienį įžiebtos ne tik gražiausios miestų žaliaskarės, tačiau ir Kalėdų Senelio buveine praminta Užventyje esanti Reginos ir Antano Jonuškų sodyba. Čia šiemet žiba daugiau nei tūkstantis lempučių, o visus atvykusius vaikučius stebina dovanėlės iš Kalėdų Senelio maišo rogėse.

REKLAMA

Prieš daugiau nei penkerius metus, savo sodybą Užventyje pradėję puošti Regina ir Antanas Jonuškos, tikina, kad kalėdiniu laikotarpiu puošti namus jiems buvo svarbu visuomet.

„Kadangi gyvename Šiauliuose, tai mums namus buvo įprasta puošti visada, o kai nusipirkome sodybą Užventyje, Kelmės rajone, tos tradicijos neapleidome. Žinoma, iš pradžių puošėme kukliau, o metams bėgant patys pradėjome matyti, kiek daug gražių dekoracijų atsirado, tad taip viskas ir išaugo“, – pasakoja sodybos šeimininkė Regina.

Kad galėtų ne tik sau, tačiau ir kitiems sukurti Kalėdų dvasią, Užventyje esančios sodybos šeimininkai dekoracijų ieško bei perka jas ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje. Papildomų dekoratorių pagalbos neprašo, nes viską sugalvoja ir įgyvendina patys:

REKLAMA

„Viską darome ir puošiame patys. Iš tiesų, tos dekoracijos nemažai kainuoja, tačiau viską atperka ta matoma ir žibanti kalėdinė dvasia.“

Ne tik aplinkinių gyventojų pamėgta vieta

Nors dažniausiai atvykti ir pamatyti šios kalėdinė dvasia dvelkiančios sodybos žmonės atvyksta iš aplinkinių miestų, tačiau neretai pasitaiko ir smalsuolių iš toliau.

REKLAMA
REKLAMA

„Pas mus žmonės kartu su šeimynomis, vaikais atvyksta iš visos Lietuvos: Telšių, Klaipėdos, Šiaulių, Kuršėnų, Kelmės ir panašiai. Vakar pas mus buvo atvykę nemažai žmonių, tai paklausiau, pasirodo buvo dvi mašinos iš Kuršėnų, viena porelė iš Šiaulių. Žinoma, dažniausiai atvyksta tie, kas gyvena aplinkiniuose rajonuose“, – pasakoja Regina.

Per sodybos šventinį įžiebimą, pasak šeimininkės, buvo prisirinkę nemažai žmonių, kurie buvo atvykę ne tik iš aplinkinių vietovių. Moteris tikina, kad jų netrūko ir savaitgalį: „Tai vis atvažiuoja, pro mašinas pažiūri ar išlipa, pavaikšto po kiemelį, nes leidžiame užeiti patys.“

Žinoma, dažniausiai šeimos atvyksta namelio apžiūrėti su vaikais, kuriems toks reginys – didelė pramoga. Be to, mažiesiems smalsu ne tik pažiūrėti į įvairiausias dekoracijas tarp kurių šiemet ir elniais, ir senis besmegenis, ir snieguolės, tačiau ir sulaukti dovanų, kurios slypi bei laukia vaikų Kalėdų Senelio rogėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Atvykusios šeimos su vaikais visuomet džiaugiasi ta mūsų kalėdine dvasia. Ypač patenkinti būna vaikai, kurie gali pasiimti dovanėles iš Kalėdų Senelio rogių“, – džiaugiasi Regina.

Įkvėpė neapsileisti ir kaimynus

Pasiteiravus, ar tūkstančiais lempučių spindinti sodyba neerzina šalia gyvenančių kaimynų, Regina juokiasi, kad kol kas nei vienas nesiskundė, atvirkščiai – patys po truputį pradėjo puošti savo namus.

„Na, žmonės nesiskundžia, nepyksta. Jeigu atsikraustę čia į Užventį sodybą puošti pradėjome pirmieji, tai dabar ir patys kaimynai neatsilieka, stengiasi taip pat šiuo laikotarpiu papuošti ir savus namus“, – juokiasi R. Jonuškienė.

Ruoštis kalėdiniam laikotarpiui sodybos šeimininkai pradeda dar nuo lapkričio pradžios, o nuo įžiebimo, sodyba žvilga kalėdinėmis dekoracijomis bei lemputėmis iki sausio 6 dienos – Trijų Karalių šventės:

„Praėjusiais metais, kadangi visos miestų eglių įžiebimo šventės buvo transliuojamos virtualiai, tai miestelio kultūros centras mūsų sodybą įtraukė į lankomų vietų sąrašą. O dabar, kai viskas įžiebta daugiausiai laiko praleidžiame su vyru čia, nes reikia prižiūrėti, nors patys gyvename Šiauliuose.“

REKLAMA
REKLAMA

Regina tikina, kad nors dauguma žmonių žavisi ir atvyksta gyvai pamatyti jų sodybos kalėdinio spindesio, visgi, pasitaiko žmonių, kurie internete viešai reiškia ir kritiką.

„Visokių yra tų komentarų, būna matau, kad kiti rašo, jog jiems čia visko per daug, kad kičas, bet kaip sakau, tegul jie rašo ką nori, nes su vyru pirmiausiai viską pasidarėme dėl savęs“, – teigia sodybos šeimininkė R. Jonuškienė.

Nesutrukdė net ir užklupęs sniegas

Kiek šiais metais prikabino girliandų, Regina juokiasi, kad taip ir nesuskaičiavo, nors su vyru ir planavo tai padaryti:

„Kiek tiksliai kaba lempučių, turbūt nesuskaičiuotume, bet šiais metais kartu su vyru sakėme, kad bent jau girliandas suskaičiuosim. Tačiau, kai jau reikėjo dėti, taip ir neužsiėmėm šiuo reikalu. Vis ruošiamės tą padaryti, bet vis ir nesuskaičiuojame.“

Smalsuoliams, kuriems dažniausiai rūpi ir kiek kainuoja tokie papuošimai, Regina atsako, kad šiais metais tikslios sumos numatyti dar negali dėl pabrangusios elektros, tačiau dažniausiai per mėnesį tai atsieina nuo 70 iki 100 eurų: „Tą mėnesį daugiau sumokame už elektrą, bet nėra taip, kad tos led lemputės labai daug jos sunaudotų, nes nėra tokios kaitrios ir paimtų didelę sumą pinigų“.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog dekoracijoms ir girliandoms grėsmę gali kelti visus staiga užklupęs ir pasirodęs sniegas, šalčiai. Tačiau Regina tvirtina, kad kol kas jokia grėsmė nekilo.

„Po kol kas nieko, ypač dabar, kai tiek prisnigo ir pašalo. Bet viskas dega kuo puikiausiai, tačiau, žinoma, matysime dar ko tikėtis. O kaip sakiau, kol kas viskas tikrai gerai, pavyko sodybą įžiebti gražiai.“

Už gerus darbus Kelmės rajone, Regina ir Antanas Jonuškos, gruodžio 1 dieną, buvo pagerbti ir įvertinti Kelmės „Padėkos dienos“ renginyje „2021 Metų filantropais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų