REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaistininkai pastebi, kad šių metų pradžioje į vaistines plūstelėjo lietuviai besiskundžiantys simptomais, panašiais į peršalimą, tačiau tai nėra vienintelis jų nusiskundimas. Trijų lietuviškų vaistinių tinklų paklausėme, ką perka lietuviai ir kokios pagalbos ieško vaistinėse?

Vaistininkai pastebi, kad šių metų pradžioje į vaistines plūstelėjo lietuviai besiskundžiantys simptomais, panašiais į peršalimą, tačiau tai nėra vienintelis jų nusiskundimas. Trijų lietuviškų vaistinių tinklų paklausėme, ką perka lietuviai ir kokios pagalbos ieško vaistinėse?

REKLAMA

„Gintarinės“ vaistinės rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė nurodo, kad vidutinis vienos dienos žmonių skaičius sausio 2-6 dienomis buvo beveik 6 proc.  didesnis palyginus su gruodžio mėnesiu.

„Tai galime sieti su padidėjusiu sergamumu COVID-19 ir todėl žmonės ėjo į vaistines pirkti greitųjų testų bei padidėjusiu skaičiumi sergančių taip vadinamomis peršalimo ligomis – ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis“, – nurodo ji.

Pasak „Camelia“ komunikacijos projektų vadovės Žiedūnės Juškytės, pacientų srautai „Camelia“ vaistinėse išlieka panašūs, kaip ir šventiniu laikotarpiu, tačiau dabar šiek tiek pasikeitė pirkėjų krepšelis. Šventiniu laikotarpiu daugiau pirko maisto papildų ir kosmetikos (sau ar dovanoms artimiesiems), dabar daugiau dėmesio telkiama į negalavimus, simptomų malšinimą. Taip pat labai daug pacientų ateina išsiimti galimybių pasų.

REKLAMA
REKLAMA

„Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė antrina, kad šiuo metu yra padidėjęs žmonių srautas, kurie jaučiasi peršalę.

Kokie negalavimai kamuoja lietuvius?

Vaistinių atstovai tikina, kad dabar matoma bendra tendencija – padaugėjus susirgimų koronavirusų, žmonės dažniau įsigyja greituosius testus, ieško priemonių peršalimui gydyti arba medicininių kaukių.

REKLAMA

„Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė sako, kad nemažai pacientų ateina su sloga, tačiau COVID-19 PGR testo neatlieka. „Sloguojantys pacientai dažnai atmeta tikimybę, kad jie gali sirgti COVID-19, tačiau būna, kad sloga yra vienintelis COVID-19 ligos simptomas. Tokiems pacientams patariame bent jau atlikti greitąjį antigenų testą“, – sako vaistininkė.

Pasitaiko ir tokių lietuvių, kurie į vaistines užsuka norėdami atsikratyti liekamųjų COVID-19 reiškinių:

„Taip pat šiuo metu siaučia įvairios virusinės žarnyno ligos, tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusių, išsiskiriančios nestandartiniais simptomais – skrandžio, žarnyno skausmais, ateinantys klientai dažnai vardija skirtingus simptomus. Sulaukiame ir klientų, kurie persirgo koronavirusu ir nori įveikti liekamuosius simptomus. Dažnai tai – plaukų slinkimas, nemiga, taip pat persirgus ieškoma vitaminų ir maisto papildų skirtų imunitetui palaikyti“, – nurodo „Eurovaistinės“ vaistininkė T. Gečienė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat dažnai ieškoma ir preparatų nusiraminimui ar imuniteto stiprinimui:

„Perkami preparatai širdies ir nervų veiklai (nusiraminimui, miego gerinimui). Taip pat gausiai perkami preparatai virškinimui gerinti, preparatai nuo peršalimo, akių lašai. Internetinėje „Camelia“ vaistinėje daugiausiai perka vitamino D preparatus, antigenų testus, preparatus virškinimui bei miegui gerinti. Vaistininkai sako, nemažai pacientų skundžiasi prastu miegu ar nemiga, peršalimo simptomais, sloga, sausomis akimis ir oda, virškinimo sutrikimais“, – nurodo Ž. Juškytė.

„Vertinant skirtingų kategorijų vidutinius dienos pardavimus gruodžio ir sausio mėnesiais, pastebėjome, kad sausio mėnesį 44 proc. padidėjo drėkinančių akių lašų, 25 proc. raminančių preparatų, 20 proc.  preparatų nuo peršalimo, 19 proc.  preparatų sąnariams, 11 proc. tablečių nuo skausmo ir 10 proc. Vitamino D maisto papildų pardavimai. Galime daryti prezumciją, kad šventės buvo sutiktos gan įvairiai, aktyviai ir be abejo kaip kasmet gyvenantiems Lietuvoje trūksta saulės ir vitamino D“, – sako „Gintarinės“ vaistinės rinkodaros vadovė I. Tėvelienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Eurovaistinės“ vaistininkė T. Gečienė antrina, kad pastaruoju metu skiriama dėmesio ir imunitetui, ieškoma maisto papildų, kurie padėtų jį palaikyti:

„Kai visi daug laiko praleidome namuose ir dabar jau sugrįžome į darbus, mokyklas, tai daug labiau rūpinamasi imunitetu, klientai nori išvengti ligų, kad ir toliau galėtų tęsti darbus.

Tėvai dažnai įsigyja maisto papildų vaikams, rūpindamiesi jų atsparumu ligoms, kad vaikai ir toliau galėtų eiti į darželį, mokyklą, socializuotis su kitais. Pastebime, kad pandemija pakeitė požiūrį į rūpestį imunitetu, jam dažnas skiria daugiau dėmesio.

Taip pat sulaukiame klientų, kurie ateina pasiskiepyti nuo gripo. Jau keletas klientų ir galvodami apie pavasarį skiepijosi nuo erkinio encefalito“.

REKLAMA

Labiau pasitiki vaistininkais

„Gintarinės“ vaistinės rinkodaros vadovė I. Tėvelienė pastebi, kad tikrai didelė dalis pacientų konsultuojasi su vaistininkais, vis daugiau domisi dėl vaistų suderinamumo su kitais vaistais, maisto papildais, žmonės vis daugiau dėmesio skiria savo sveikatai, organizmui.

„Pastebėjome, kad jau pirmojo karantino metu buvo pradėta daug daugiau konsultuotis su vaistininkais, ypatingai Lietuvos regionuose. Vaistininkai noriai stengėsi psichologiškai padėti, palaikyti, nuraminti pacientus ir suteikti kuo daugiau reikiamos informacijos.

Matome, kad pandemijos metu, pradėjus vakcinuoti pacientus vaistinėse labai išaugo vaistininko vaidmuo. Taip pat padaugėjo pagarbos ir dėkingumo, šypsenų iš pacientų, ypač kai pradėjome spausdinti galimybių pasus vaistinėse, tai vaistininkus dar labiau skatina susitelkti savo misijai – rūpintis pacientais ir jų sveikata.

REKLAMA

Taip pat žmonės vis daugiau klausia ir dėl gripo skiepų galimybės vaistinėse. Mūsų vaistininkai jau turi daug patirties ir supratome, kas išties svarbu pacientams. Tai pritaikome ir gyventojus vakcinuodami nuo gripo. Pacientams reikia skirti pakankamai laiko, neskubinti, atsakyti į visus nerimą keliančius klausimus, kad pacientai nebijotų skiepytis“.

„Camelia“ vaistinės vaistininkė V. Bečelytė priduria, kad dabar, kai patekti pas šeimos gydytojus gana sudėtinga, gyventojams pasidarė paprasčiau ateiti pasikonsultuoti su vaistininkais. Tam antrina ir „Eurovaistinės“ vaistininkė T. Gečienė:

„Pastebėjome, kad dabar, kai ne visiems pavyksta išsamiau pasikonsultuoti su gydytojais ir dauguma konsultacijų vis dar vyksta telefonu, klientai atėję į vaistinę konsultuojasi ilgiau ir išsamiau, ieško rekomendacijų“.

Nieko naujo, kiekvienais metais sausio, vasario mėnesį būdavo slogavimai, peršalimai ir gripai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų