naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išmaniosios technologijos gerokai palengvino mūsų kasdienybę. Vis dėlto, daugelis tėvų nežino daugybės mažų gudrybių, kurios gali ne tik palengvinti buitį turint vaikų, bet ir padėti šeimai gyventi sveikiau. Dalijamės 5 paprastais būdais, kurie pasitarnaus tėvams ir jų atžaloms.

Išmaniosios technologijos gerokai palengvino mūsų kasdienybę. Vis dėlto, daugelis tėvų nežino daugybės mažų gudrybių, kurios gali ne tik palengvinti buitį turint vaikų, bet ir padėti šeimai gyventi sveikiau. Dalijamės 5 paprastais būdais, kurie pasitarnaus tėvams ir jų atžaloms.

REKLAMA
REKLAMA

1. Padėkite vaikams geriau išsimiegoti naktį

Miegas labai svarbus vaiko vystymuisi. Miego kiekis proporcingai daro įtaką fizinei, emocinei ir psichinei gerovei. Tėvų ir globėjų pareiga – užtikrinti, kad vaikas kasnakt gerai išsimiegotų. Naujagimiai per parą gali miegoti net 16–18 valandų, kūdikiai – 13–17 val., mažiems vaikams reikia 11–14 val., ikimokyklinio amžiaus vaikams – 10–13 val., o mokyklinio amžiaus vaikams – bent 9–11 val. miego.

REKLAMA

Svarbu žinoti, kad vaiko miegui įtaką daro apšvietimas. Daugelis vaikų bijo tamsos ir negali miegoti neapšviestuose kambariuose. Šiuo atveju padėti gali išmanusis apšvietimas. Prieš miegą visiškai nebūtina išjungti šviestuvų: šviesa gali pritemti automatiškai. Juk daugelis vaikų, ypač mažų, atsibudę tamsiame kambaryje labai išsigąsta.

REKLAMA

Taip pat svarbu turėti omenyje, kad maži vaikai naktį kartais pabunda, ypač kai jiems prisireikia į tualetą. Tad pravartu naudoti išmaniąją apšvietimo sistemą su judesio davikliais: apšviestu koridoriumi vaikas greitai ir saugiai pasieks vonios kambarį.

2. Išmaniai ribokite prie ekranų praleidžiamą laiką

Elektronikos prietaisai bet kokius namus paverčia smagesnius vaikams, tačiau kartu slepia ir pavojų. Pavyzdžiui, vaikai gali žiūrėti savo mėgstamas laideles, filmukus, žaisti žaidimus nors ir visą dieną, nepaisydami nieko aplink. Tad tėvų pareiga – užtikrinti, kad vaikai pernelyg nepasinertų į skaitmeninę erdvę ir pramoginį turinį.

REKLAMA
REKLAMA

Rankiniu būdu valdyti vaikų prieigą prie televizoriaus ar žaidimų pultų beveik neįmanoma. Be to, dažnai vaikai imasi gudrybių: pavyzdžiui, televizorių išjungia tik prieš pat tėvams grįžtant. Taigi, pasitelkiantiems išmaniąsias sistemas tėvams nereikės jaudintis, kad vaikai kada tik užsimanę prisijungia prie įrenginių, pamiršę savo pareigas. Vietoje to galima suplanuoti, kada vaikai galės prietaisus įsijungti ir kiek laiko jais naudosis. Beje, sistemas galima įjungti / išjungti ir nuotoliniu būdu. Panašią funkciją gali atlikti ir įvairios programėlės.

REKLAMA

Verta paminėti, kad išmaniuosiuose televizoriuose įdiegti turinio valdymo nustatymai, leidžiantys apriboti prieigą prie netinkamą vaikams turinį transliuojančių kanalų.

3. Stebėkite vaikų judėjimą

Vaikai vienoje vietoje pernelyg ilgai niekada neužsibūna. Jie nori judėti ir daryti tai, ką moka geriausiai – žaisti. Aišku viena – kad negalite vaikams uždrausti dūkti. Ne visada pasiseka vaikus sužiūrėti, tėvai greitai pavargsta nuo nuolatinių įspėjimų ir bėgiojimo iš paskos, jie negali skirti dėmesio kitiems svarbiems dalykams ir veikloms.

REKLAMA

Taigi metas įdiegti išmaniųjų namų apsaugos funkciją. Kai kurios programos patalpose ar kieme leidžia susikurti virtualias ribas. Galite nustatyti, kad sistema automatiškai jus informuotų, jei vaikai išeis už namų ribų, kad nedelsdami galėtumėte reaguoti.

Be to, programas galima lengvai suderinti su kitomis namų apsaugos sistemomis ar išmanių namų užraktais. Įdiegus išmanųjį užraktą vaikai niekur negalės išeiti vieni.

REKLAMA
REKLAMA

4. Reguliuokite namų oro kokybę

Fizinė sauga dažnai traktuojama kaip svarbiausia, tačiau yra ir kitų su tuo susijusių problemų, pavyzdžiui, aplinkos tarša. Užterštas oras gali sukelti tam tikras ligas, tad svarbu, kad jūsų namų oras visada būtų švarus. Pateiksime pavyzdį: anglies monoksidu ir bakterijomis užterštas jūsų namų oras nėra saugus, ypač jei vaikai serga kvėpavimo takų ligomis (astma ir kt.).

REKLAMA

Veiksmingai mikrobus ir bakterijas iš jūsų namų oro pašalinti padės oro valytuvai. Jie turi net kelis filtrus, neutralizuojančius smulkias daleles: netrukus į namus pradedamas tiekti tyras, kokybiškas oras.

Taigi, vienas svarbus pastebėjimas: jūsų namų oras bus visiškai tyras tik tuo atveju, jei oro valytuvą prižiūrėsite bei filtrus keisite reguliariai, kaip rekomenduojama.

REKLAMA

5. Pasilengvinkite kasdienę rutiną

Daugelis šeimų gyvena laikydamosi gana griežtos rutinos, ir tai palengvina jų kasdienybę. Tačiau tėvams ne visada pavyksta ja vadovautis, nes jie dar turi ir galybę kitų įsipareigojimų, pavyzdžiui, rytais spėti patys papusryčiauti ir pasiruošti į darbą, pavedžioti šunį, ne tik padėti išsiruošti vaikams.

REKLAMA
REKLAMA

Kai vaikai grįžta iš mokyklos, turite užtikrinti, kad jie spėtų atlikti namų darbus, pabūti lauke, pažaisti, nuvyktų į būrelius ir t. t. Planuoti dieną padeda išmanieji asistentai. Numatytu laiku jie gali vaikus pažadinti, o vakare prieš miegą paleisti mėgstamą ramią muziką arba pasakas. Asistentai gali padėti atlikti įprastas užduotis vaikams grįžus iš mokyklos. Pavyzdžiui, numatytu laiku paraginti eiti nusnūsti arba atlikti namų darbus. Tiesa, išmaniaisiais asistentais pernelyg piktnaudžiauti nereikėtų – tėvų dėmesio ir vaikams skiriamo laiko niekas nepakeis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų