REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
Į paskutinę kelionę išlydimas legendinis aktorius R. Adomaitis (Lukas Balandis/ BNS nuotr.)

Pirmadienį, birželio 20 dieną, Lietuvą pasiekė skaudi žinia – eidamas 86-uosius metus, legendinis kino ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis. Šiandien, ketvirtadienį, birželio 23-ąją, Maestro išlydėtas į paskutinę kelionę.

18

Pirmadienį, birželio 20 dieną, Lietuvą pasiekė skaudi žinia – eidamas 86-uosius metus, legendinis kino ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis. Šiandien, ketvirtadienį, birželio 23-ąją, Maestro išlydėtas į paskutinę kelionę.

REKLAMA

Kiek anksčiau teatrologė Daiva Šabasevičienė paskelbė, kad laidotuvės vyks birželio 23-ąją, 12.00 val., šv. Mišiomis Vilniaus Bernardinų bažnyčioje, o 13.00-14.00 val. bus laidojamas. Amžino poilsio R. Adomaitis atgulė Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Paskutinis R. Adomaičio interviu

Paskutinįjį savo interviu naujienų portalui tv3.lt R. Adomaitis davė pavasarį. Tuomet jis džiūgavo, kad kasdienybę jam skaidrina iš Ukrainos atvykusi šeima. Savo nedideliame bute, esančiame sostinės mikrorajone, aktorius glaudė paauglius Dianą ir Dmitrijų, kurie į Lietuvą atvyko su mama Lesia. Nors kelionė buvo ilga, sunki ir varginanti, galiausiai šeima apsistojo pas aktorių.

Tiesa, aktorius išliko kuklus ir vos pradėdamas pasakoti apie priglaustą šeimą, ėmė tikinti, kad per daug to nereikėtų sureikšminti – juk dabar visi vienas kitam padedame.

REKLAMA
REKLAMA

„Man atrodo, kad nereikia čia daug išpūsti, nes ne aš vienas, o daug kas ukrainiečius priima. Manau, kad jie ir teisingai, ir gerai daro“, – pasakojo vyras.

REKLAMA

Pats R. Adomaitis gyveno tiek okupuotoje, tiek jau laisvoje Lietuvoje. Dabar tie patys okupantai bando užimti nekaltų žmonių namus, myriop siunčia nekaltus vaikus, vyrus ir moteris. Tokio likimo, anot aktoriaus, jis nelinkėjo nė vienam žmogui.

„Ukrainiečiai savo šalyje labai skriaudžiami. Niekam nelinkėčiau tokių baisumų, tokios nežinomybės. Žinoma, kad ir mano namuose jie jaučiasi nekaip. Jie svetimoje šalyje, toli nuo namų. Tačiau turi susitaikyti su ta realybe, kuri juos užklupo“, – kalbėjo garsus aktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Pats R. Adomaitis vienas, po žmonos mirties gyveno dešimtmetį. Anot jo, žmonių artumas ir bendravimas yra vieninteliai dalykai, kurie nors kažkiek palengvino vienišumo naštą, sukūrė teigiamą atmosferą.

„Tikrai linksmiau namuose – man tie vaikučiai praskaidrina, pagerina nuotaiką“, – tą kartą kalbėjo jis.

Paties aktoriaus sveikata jau kurį laiką šlubuoja. Ilgai gydęs prostatos vėžį vyras sakė pasidavęs ir daugiau su liga nebekovoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nelabai norisi aptarinėti šią temą. Iš pradžių gydžiausi, bet su laiku pavargau kovoti, tai nusispjoviau ir nustojau. Kiek Dievas duos, tiek ir gyvensiu“, – kalbėjo aktorius.

Aktorius laiką daugiausiai leido namuose, pripažino, kad net ir į lauką buvo sunku išeiti, nes sveikata nebeleido. Tačiau vyras interviu metu nė karto neleido sau skųstis.

„Kažkada maniau, kad užaugsiu, būsiu protingas, tada žinosiu ir kitiems galėsiu papasakoti. Nieko panašaus neatsitiko. Greitai reikės mirti, o aš nieko nežinau dar“, – paskutinį pokalbi baigė aktorius.

Tesuteikia aukščiausiasis Jums Maestro amžiną atilsį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų