Laikas keisti skalbyklę: kokią pasirinkti?

Skalbyklė – vienas svarbiausių buities prietaisų, jį galime rasti beveik kiekvienuose namuose. Šiandien jau sunku net įsivaizduoti, kiek reikėtų laiko ir jėgų, jei tektų kaip anksčiau drabužius skalbti, skalauti ir gręžti rankomis.

Technologijos nestovi vietoje – gamintojai siūlo vis naujų, daugiau privalumų turinčių skalbyklių modelių. Štai keletas patarimų, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis skalbyklę.

Skirtingos rūšys

Skalbyklės būna laisvai statomos arba įmontuojamos, su integruota džiovykle arba be jos. Prieš įsigydami skalbyklę nuspręskite, kur ji stovės. Laisvai statomą skalbyklę galite statyti kur tik norite – vonioje, virtuvėje ar koridoriuje, tačiau įvertinkite, kaip ji atrodys bendrame interjere. Norintiems harmoningo estetinio vaizdo patariama rinktis įmontuojamą skalbyklę, kuri tvirtinama prie baldų korpuso ir dera su bet kokio stiliaus interjeru. Rinkdami vietą skalbyklei taip pat atsižvelkite į atstumą iki elektros tinklo, vandens ir kanalizacijos įvadų.

Iš anksto nuspręskite, kaip džiovinsite skalbinius: džiaustysite kieme, balkone, ant radiatorių ar naudosite džiovyklę. Jei namie turite nedaug vietos, patogiausia rinktis „du viename“, t. y. skalbyklę-džiovyklę. Šiuolaikinės skalbyklės-džiovyklės džiovina taip pat gerai kaip būgninės džiovyklės, galima pasirinkti pageidaujamą sausumo lygį, skalbimo ir džiovinimo ciklus skirtingų rūšių tekstilės gaminiams. Be to, šis variantas itin tinka taupantiems laiką – baigus skalbti nereikia perkelti skalbinių į džiovyklę ir pinigus – kainuoja mažiau nei du atskiri prietaisai.

REKLAMA

Pagal angos skalbiniams sudėti vietą skalbyklės skirstomos į atidaromas iš priekio ir iš viršaus. Europoje, įskaitant Lietuvą, dažniausiai naudojamos iš priekio atidaromos skalbyklės. Į jas, palyginti su atidaromomis iš viršaus, patogiau sukrauti, o baigus skalbti – išimti skalbinius. Iš priekio atidaromos skalbyklės gali būti tiek laisvai statomos, tiek įmontuojamos.

Modelių serijos

Rinkdamiesi skalbyklę pasidomėkite konkrečių modelių serijomis, išsiaiškinkite jų privalumus. Kuo aukštesnės serijos modelis, tuo daugiau privalumų, lyginat su žemesnės serijos modeliais, jis turi, tačiau taip pat ir brangiau kainuoja. Taigi, gerai apgalvokite, kurios skalbyklės funkcijos jums yra svarbios ir reikalingos, o be kurių galite apsieiti.

Visiems mūsų skalbyklių modeliams būdingos šios savybės: taupus vandens ir elektros naudojimas, galimybė rinktis itin spartų arba energiją taupantį skalbimą, specialios programos kenčiantiems nuo alergijų. Aukštesnės serijos skalbyklės dėl unikalios būgno konstrukcijos skalbia itin švelniai, bet efektyviai. Šeštos ir aukštesnių serijų skalbyklėse naudojamas labai tyliai veikiantis, patvarus ir energiją taupantis variklis. Aukščiausių – aštuntos ir „HomeProfessional“ – serijų skalbyklėms būdingas išskirtinis dizainas, pažangiausi technologiniai sprendimai.

Naujausios technologijos

Dėl įdiegtų naujausių technologijų skalbti dar niekada nebuvo taip malonu ir paprasta. Pavyzdžiui, naudodami specialią programėlę galite stebėti ir valdyti skalbyklę per atstumą iš savo mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio. Be to, nebereikia sukti galvos, kiek skalbiklio prireiks drabužiams išskalbti: automatinio dozavimo sistema „i-DOS“ nustato tikslų skalbiklio ir vandens kiekį, o jums telieka paspausti mygtuką.

Dėl 4D skalbimo sistemos, kuri užtikrina veiksmingą vandens ir skalbiklio prasiskverbimą į audinį, skalbiniai išskalbiami nepriekaištingai švariai net esant didelei įkrovai. Sistema „AntiStain Plus“ atpažįsta ir pašalina net 16 dažniausiai pasitaikančių dėmių rūšių. O kur dar technologijos, skirtos alergenams iš skalbinių pašalinti, skalbyklės vibracijai sumažinti bei itin tyliam veikimui užtikrinti, ir kt.


Rašyti komentarą...
K
Kandžius
2021-05-09 04:30:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rinktis kuo paprastesnę..
..
Atsakyti
0

K
Kandžius
2021-05-09 04:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rinktis kuo paprastesnę...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų