Kuršių mariose užfiksavo žadą atimantį reiškinį: paaiškino, kas tai

Rugsėjo 17 dieną fotografas Darius Motiejūnas įamžino nepaprastą reginį – Kuršių Mariose susidariusias kvadratines bangeles. Naujienų portalui tv3.lt Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Klaipėdos jūrinių prognozių skyriaus specialistė paaiškino, kodėl susidarė toks reiškinys.

7

Savo užfiksuotomis nuotraukomis sutikęs pasidalinti Darius pasakojo, kad rugsėjo 17 dienos rytą patraukė prie Kuršių marių.

„Norėjau nufotografuoti Žirgų Rago švyturį, kuris yra Kuršių mariose, šiek tiek šiauriau Pervalkos, tačiau mariose pastebėjau labai įdomų reiškinį – vienoje vietoje link kranto artėjo bangos iš dviejų pusių ir taip susikirsdamos sudarydavo tokius įdomius kvadratus.

Šioje vietoje buvau pirmą kartą, todėl negaliu pasakyti, ar dažnai toks reiškinys pasitaiko, tačiau šias bangas nufotografuoti turėjau pakankamai laiko, apie 15 minučių“, – pasakojo fotografas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kuršių mariose užfiksavo neeilinį reginį

Kalta pakitusi vėjo kryptis

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Klaipėdos jūrinių prognozių skyriaus specialiste, kuri papasakojo, kad dėl keturkampių bangų susidarymo „kaltininkai“ – sekluma ir pasikeitusi vėjo kryptis.

„Toje vietoje yra sekluma. Buvo vėjas iš vienos pusės įsiūbavo bangas, iš kitos pusės atėjo vėjinė banga ir jos seklumoje susidūrė. Tolumoje galima įmatyti, kad bangų beveik nėra, todėl šitas reiškinys visiškai nėra pavojingas.

Susidūrus skirtingų krypčių bangoms, gavosi kvadratėliai, bet jie nėra labai tikslūs. Vėjas keičia kryptį greičiau negu banga – banga įsisiūbuoja per ilgesnį laiką, nes vandens masė yra didesnė nei oro. Vėjas sparčiai pakeitė kryptį iš pietvakarių į šiaurės vakarus ir matosi, kad ritasi stipresnė vėjinė banga. Taip pat yra ir likutinė bangos siūba, kuri ateina iš pietvakarių. Dėl to ir atrodo, kad susidaro kvadratėliai“, – naujienų portalui tv3.lt aiškino ji.


Rašyti komentarą...
T
Tyla
2021-10-20 20:02:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai vėjo juostinės bangos kur žmogaus, laivelio ten nebuvo, lyg audeklas ką tik išplautas matyt šaltas krantas, nes vanduo mėlynos spalvos, tokią spalvą nešioja žymus žmonės, politikai laisvalaikiu, Susivėlęs Klintonas Amerikos meilužis tik Lenkų bobom ir gėjai per gyvenymą neišlipę iš šios spalvos gėjai vyrai moters veidu vadinami baltapūkiai kuriem kelias į jūrą pro jos vartus, narkušos. Būkite kuršių marios šios spakvos, nes toje vietoje dingsta kaip Bermundų trikampy žmonės ir laiveliai kaip tas žvejys nuskendęs užspaudė jį akmens inkaras, o moteris taip ir sėdi laukia sustingusį ant akmenų laukią kas metai krovinio šviesiai rusva sukne, o kateris atplaukęs erdvėje nardo jos gilumoje juoda apranga žmonės kai laivas krovininys išplaukia pro juos. O juos stebi patrulis muitininkas ir visad šviesa geltona km 40 kv rusvam pastate akvariume, gana prabrangi vieta, liaudis iš Rytų, Vakarų, Pietų, bet ten gražu visad vanduo marių mėlynas.
Atsakyti
-1

L
Lachudra
2021-10-21 09:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neturit jus ka rasyt? Eikit dirbt blt,ir taip pilnas intikas visokio slamsto prirasytas.Dar jie cia idijotai kelia visokius vejus ekspertai hrienavi blt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų