Kraujuojančios dantenos ar prastas burnos kvapas – pavojingų ligų simptomai

Kraujuojančios dantenos, blogas burnos kvapas ar padidėjęs dantų jautrumas – itin nemalonūs reiškiniai, varginantys bei apsunkinantys bet kokią kasdienę veiklą. Nors dėl šių negalavimų nuolat jaučiame diskomfortą, dažnai tai ignoruojame, manydami, jog visa tai - nerimta. Vis dėlto, visi šie simptomai signalizuoja apie odontologines ar kitas sveikatos problemas, tad į tai numoti ranka išties nepatartina.

„Viena iš dažniausiai pasitaikančių odontoliginių problemų yra dantenų uždegimas – gingivitas, pasireiškiantis dantenų kraujavimu valantis dantis, blogu burnos kvapu, dantenų paraudimu ir paburkimu. Pradiniai ligos simptomai atsiranda jau vaikystėje, tačiau teisingai gydant pavyksta sėkmingai ir pasveikti.

Vis dėlto, jei šie odontologiniai negalavimai ignoruojami, leidžiama jiems progresuoti, gali išsivystyti periodontitas, pasireiškiantis periodonto kišenių formavimusi, dantų klibėjimu ir jų netekimu. Periodontitas sukelia dantį supančio kaulo tirpimą, todėl jį būtina gydyti kuo skubiau“, – aiškina Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ odontologė periodontologė dr. Renata Šadzevičienė.

REKLAMA

Simptomai, kankinantys didžiąją dalį žmonių

Neįtikėtina, tačiau mūsų šalyje dantenų, danties raiščių ir žandikaulio kaulų negalavimais skundžiasi apie 95,7 proc. gyventojų.

„Periodontu (dar kitaip – apydančiu) yra vadinamas audinių kompleksas, supantis dantį, kurį sudaro dantenos, danties raištis ir alveolinis kaulas. Visi šie įvardinti audiniai yra ne ką mažiau svarbūs nei mūsų dantys, todėl odontologinius sutrikimų, pavyzdžiui, dantenų kraujavimo, blogo burnos kvapo, padidėjusio dantų jautrumo, nemalonaus skonio burnoje, dantų judėjimo, nevalia ignoruoti.

Dažniausia periodonto ligų sukėlėja yra infekcija, kuri atsiranda dėl dantų apnašų bakterijų. Rūkymas, stresas, vartojami medikamentai ar paveldimumas gali daryti įtaką sunkesnių ligos formų išsivystymui“, – perspėja Renata Šadzevičienė.

Ignoruojant negalavimus – pasekmės gąsdina

Nustebsite, tačiau negydomos periodonto ligos gali sukelti dantų netekimą, infarktą, insultą, priešlaikinį mažo svorio naujagimių gimimą ar įvairias kitas komplikacijas.

„Kaip galime apsisaugoti nuo šių visų baimę keliančių sveikatos problemų? Pirmiausia, jei pastebėjote, kad Jums yra bent vienas iš išvardytų simptomų, būtina kreiptis į specialistus, kurie atliktų išsamią periodonto diagnostiką, t.y., klinikinį dantenų, dantų ir žandikaulių kaulų ištyrimą ir kitus būtinus tyrimus.

Detaliai išsiaiškinus būklę ir sveikatos problemas, pacientui bus paskirtas jam reikalingas gydymas, išsprendžiantis visus negalavimus“, – pasakoja odontologė periodontologė dr. R. Šadzevičienė.

CHLT/CHSENO/0027/19/Jun. UAB “GlaxoSmithKline Lietuva”.

Prekių ženklai priklauso GSK arba GSK turi jiems licenciją.

©2019 GSK arba licencijos turėtojas


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų