Sveiki dantys

Atsakė į amžiną klausimą: dantis valyti prieš ar po pusryčių?

Tai klausimas, į kurį atsakymo ieško ne vienas – dantis reikėtų valyti prieš ar po pusryčių?  Nuo pat vaikystės kalama į galvą, kad dantis reikia valyti du kartus per dieną, valyti būtina dvi minutes. Tačiau jau nuo seno kyla dilema, kada vis tik geriau valyti dantis. Paaiškino, kada valytis dantis Odontologai nesutaria, kuris variantas geresnis. Žinoma, jei turite rutiną, kurios laikotės kasdien, gali būti sunku kažką keisti.

Odontologė atskleidė, ką išduoda jūsų dantys: privers nurausti ne vieną

Eidami pas odontologą negalvokite, kad šie specialistai tik tikrina jūsų dantis. Viena odontologė atskleidė, kad jie gali pamatyti daug daugiau, o kai kurie faktai iš tiesų gali nustebinti. „Chelsea Dental Clinic“ savo „Tik Tok“ paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame specialistė pristatė savo klientams „dalykus, kuriuos jūsų odontologas gali pasakyti vos tik pažvelgęs į burną“, rašoma thesun.co.uk.
REKLAMA
Dantų implantai  Dantų implantai

Ruošiatės dantų implantacijai? Keletas dalykų, kuriuos privalu žinoti

Egzistuoja daugybė dantų praradimo priežasčių – dantų traumos, gilūs karioziniai pažeidimai, dantų šaknų ligos, periodontitas (paradontozė), prasta burnos higiena ir apsilankymų pas odontologus vengimas. Vis dar dažnai manoma, kad dantų netekimas yra baisi ir neišsprendžiama problema. Vis dėlto, šiais laikais taikomas pažangus odontologinis gydymas – netekus danties jo vietą sėkmingai gali užpildyti danties implantas.
REKLAMA
Sveiki dantys (nuotr. Shutterstock.com) Sveiki dantys (nuotr. Shutterstock.com)

Burnos higienistė pataria: šie įpročiai leis džiaugtis balta ir sveika šypsena

Dažnai manoma, kad jeigu danties neskauda, reiškia jokių odontologinių problemų neturime. Visgi, realybė kiek kitokia. Pamiršus tinkamą dantų ir burnos ertmės priežiūrą, problemos įsisenėja, o kelio atgal, dažnai, jau nebūna ir tenka susidurti su liūdnomis pasekmėmis. Burnos higienistė Ermana Untulienė pasakoja apie svarbiausius dantų ir burnos ertmės priežiūros įpročius bei pateikia esminius įpročius, kurie užtikrins sveiką ir baltą šypseną.
REKLAMA
Kraujuojančios dantenos (nuotr. Shutterstock.com) Kraujuojančios dantenos (nuotr. Shutterstock.com)

Neignoruokite kraujuojančių dantenų: tai gali signalizuoti apie rimtas ligas

Pasak specialistų, kraujuojančios dantenos vargina daugelį žmonių. Šį nemalonų simptomą gali sukelti netinkama dantų priežiūra, tačiau tai gali būti ir rimtesnių dantenų ligų ženklas. Plačiau apie dantenų kraujavimo priežastis ir prevenciją pasakoja burnos higienistė Ermana Untulienė.  Mūsų šalyje dantenų kraujavimu skundžiasi net apie 90 proc. gyventojų.
REKLAMA
Danties skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Danties skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Netekus danties ar net kelių: koks gydymo būdas laukia?

Dantų netekimas nemaloni, bet dažnai pasitaikanti problema. Praradus dantį ar kelis susiduriama su daugybe nemalonių problemų – tampa sunku kramtyti, išsikraipo likusieji dantys, keičiasi sąkandis, greičiau dėvisi sveiki dantys. Laimei, šiais laikais medicina stipriai pažengusi ir yra taikomi net keli skirtingi gydymo būdai, kurie padeda išvengti diskomforto ir gerina gyvenimo kokybę praradus dantis.

TOP patarimai, kaip turėti baltą šypseną

Dažnai girdime, kad būtent šypsena labiausiai puošia žmogų, tad kaip ją išlaikyti baltą ir nepriekaištingą? Kasdienėje dantų priežiūroje patikimiausia priemonė, kurios niekas nepakeis, yra rutininis dantų valymas, kuriam būtinas dantų šepetėlis, dantų pasta, tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėlis bei skalavimo skystis. Taip pat, norint džiaugtis sveikais dantimis, reikėtų vengti dažno užkandžiavimo maistu, kuriame yra gausu angliavandenių.

Šie ženklai išduoda, kad jums nedelsiant reikia apsilankyti pas odontologą: pasitikrinkite

Daugeliui žmonių šventinis laikotarpis ir kelios dienos po Naujųjų metų simbolizuoja atsipalaidavimą bei pasinėrimą į nesveiko maisto užkandžius ar gėrimus. Tačiau tokie malonumai gali pakenkti dantims. Vienas odontologas atskleidė pagrindinius požymius, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ir nedelsiant užsiregistruoti konsultacijai. Kalbėdamas su „The Sun“, daktaras Azad Eyrumlu iš Londono „Banning Dental Group“ sakė, kad yra labai svarbu, jog žmonės nuolatos lankytųsi pas odontologą.

Dantų spalvai kenkia ne tik rūkymas: įsiminkite šiuos produktus

Dantų spalva neretai išduoda žmogaus pomėgius ir įpročius. Gazuoti gėrimai, kava, cigaretės ir net uogos daro įtaką ne tik dantų spalvai, bet ir visai burnos mikroflorai. Burnos higienistė Austėja Gečaitė atkreipia dėmesį, kad įvairių produktų poveikį dantims galima sumažinti laikantis tam tikrų taisyklių, taip pat renkantis priemones, kurių efektyvumas yra įrodytas mokslinių tyrimų.
Į viršų