Koronaviruso apsuptyje Martinkėnaitė paliko Lietuvą: „Sėdėjimas namuose buvo prislėgęs“

Atlikėja Ingrida Martinkėnaitė su dukromis ir vyru iš lietuviškos žiemos iškeliavo į saulėtą Tenerifę. Moteris sako, kad nors kelionė buvo nelengva, tačiau džiaugiasi pasirinkusi šią kryptį. Apie kilusius iššūkius ir šios salos privalumus, žinoma moteris kalbėjosi su naujienų portalu tv3.lt.

16

Tenerifė I. Martinkėnaitei – puikiai pažįstama. Čia ji atostogauja ne pirmąjį kartą. Moteris šypsosi, kad anksčiau beveik kiekvieną žiemą praleisdavo šiame krašte, o šįkart jie pasirinko dar iki šiol nelankytą Adechės miestą, esantį salos pietuose:

„Aš ir Mariją auginau šioje saloje, kai Lietuvos keliautojų ji nebuvo labai žinoma. Pasirinkome ją dėl oro sąlygų, kadangi mano dukrytė buvo labai sirguliukas. Turbūt nuo tada, kai Marijai buvo 6 metukai, mes žiemojome Tenerifėje“.

Atlikėja sako, kad svarstė ir kitus galimus variantus, pavyzdžiui, Maldyvus, Azijos šalis, tačiau galiausiai pasirinko Tenerifę, nes tuo metu čia pasilikti ilgiau kainavo pigiau nei kitur. Žinoma, tai nebuvo vienintelė priežastis:

„Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pasirinkome čia, nes vis dar esame Europos Sąjungoje, tinkama ir prieinama medicina ir dėl to jaučiamės saugiai“, – priduria ji.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ingrida Martinkėnaitė

Slėgė namų sienos

Ingrida sako, kad tiek ji, tiek jos vyras Mindaugas ir vyresnioji dukra Marija Lietuvoje sąžiningai laikėsi visų karantino sąlygų. Ir viskas dėl mažosios Evos:

„Karantino mes laikėmės labai nuoširdžiai, nes turime mažametį vaiką, tokį labai mažametį (juokiasi). Tiek vyresnioji dukra, tiek mes jo laikėmės, todėl buvo gana sunku pasidarę būti namuose.

Metas nepalankus kelionėms, bet sėdėjimas namuose buvo jau gerai prislėgęs. Ne šiek tiek, bet labai. Man buvo labai gaila vaikų, kadangi Marija būdama 14 metų negali bendrauti su bendraamžiais ir buvo įkalinta namuose.

Pasirinkome labai saugią vietą, nes Tenerifėje pavojaus lygis buvo tikriausiai pats žemiausias visoje Europoje, todėl kelionė čia buvo protingas sprendimas“.

REKLAMA

Prieš keliaujant visai šeimai buvo būtina pasidaryti koronaviruso testus, užsiregistruoti Ispanijos sistemoje, kad galėtų atvykti į Tenerifę ir mėgautis saulės spinduliais.

Skrydžiui buvo pasiruošusi

Dar viena priežastis, kodėl šeima pasiryžo keliauti, buvo ir mažoji Eva, kuri, kaip moteris juokauja, yra karantino vaikas.

„Ji namuose nematė nei senelių, nei auklių – nieko. Pamačiusi oro uoste ir lėktuve tiek daug žmonių, buvo labai nustebusi. Dabar keliaudama po salą savo vežimėlyje, Eva net sunkiai užmiega, nes jai taip viskas įdomu. Ji pagaliau supranta, kad pasaulis ne tik buto sienos, bet ir kažkas daugiau.

Dukrytė ir skrydį ištvėrė puikiai, o va vyrui, buvo sunkiau (juokiasi), nes visa našta buvo kritusi ant jo. Dukrytei buvo viskas įdomu, ji dairėsi, bendravo su žmonėmis, čiupinėjo viską aplink, tyrinėjo lėktuvą. Kelionė nebuvo lengva, bet buvo įdomi“, – tikina atlikėja.

Ingrida kelionei lėktuvu buvo pasiruošusi ne vieną dalyką, kurie praverstų, jeigu dukrelė skrydžio metu būtų buvusi nerami, ir patarė, kaip pasiruošti tėvams, kurie ruošiasi keliauti su mažu vaikučiu:

„Aš pati buvau pasiruošusi ir košyčių, bet su jomis nelabai mums pavyko. Geriau pasiruošti tyrelių arba mišinukų. Pasiimkite naujų žaislų, gertuvę, užkandukų, sausainių arba kukurūzų. Taip pat tėvams siūlau pasiimti arba migduką mėgstamą, arba pleduką, kad vaikas suprastų, kad artėja miego laikas“, – patarimais dalijasi ji.

Kliudė smėlio audra

Nors iš pradžių šeima planavo šiltuose kraštuose praleisti mėnesį, tačiau nusprendė atostogas prasiilginti dar vienu mėnesiu. Atlikėja šypsosi, kad būtų sudėtinga iš vasarą primenančių orų grįžti į šaltą žiemą.

REKLAMA

„Pagalvojome, kad laikas čia bėga tokiu greitu ritmu, kai vyresnioji dar mokosi nuotoliniu būdu, nedaug laiko lieka laisvalaikiui, o norisi čia pamatyti kuo daugiau ir aplankyti savo mėgstamas vietas“, – sako ji.

Šiuo laiku Tenerifėje taip pat žiema tik, žinoma, kiek kitokia nei Lietuvoje, – temperatūra čia svyruoja tarp 20 ir 25 laipsnių šilumos, o saulės netrūksta. Moteris juokauja, kad sunku prisitaikyti prie šio oro nebuvo – užteko numesti į šalį striukes, šalikus, kepures ir batus.

Tiesa, ne visos dienos buvo tokios malonios:

„Buvo ir lietaus, ir smėlio audra, kuri iš mūsų atėmė beveik savaitę poilsio. Dėl Evos sveikatos mes buvome vien tik užsidarę namuose ir nėjome į lauką, nes ir tai gali jai pakenkti. Smėlio audra buvo užsitęsusi 5-6 dienas. Nebuvo blogiausias variantas, koks gali būti šiose salose, bet ir nebuvo pats lengviausias, nes buvo gan rimtai užterštas oras“.

Turistų daugėja, o kainos didėja

Moteris šypsosi, kad vis dėlto keliauti po salą su nė metų neturinčia dukryte yra sunku, bet galbūt ir dėl to kaltas karantinas – juk beveik metus praleido namuose, kur viskas buvo patogu ir pažįstama.

„Nėra taip, kad mes labai pratę su ja keliauti. Bandome išlįsti, bet nėra lengva. Tas karantinas tikriausiai visiems išlenda per šonus ir reikia mokytis gyventi iš naujo, nebijoti iššūkių. Dabar jau apsipratę su režimu bandysime daugiau keliauti“, – sako ji.

Įprastai šeima keliaudavo bent keletą kartų per metus, priklausomai nuo užimtumo ir darbų. Pandemija, aišku, pakoregavo jų planus, tad šeima labai džiaugiasi, kad pavyko atvykti į šią salą.

„Vaikams čia patinka. Marija stropiai mokosi nuotoliniu būdu, kad tik galėtume ilgiau čia pabūti. Dabar jos ritualas yra po pamokų nueiti išsimaudyti vandenyne. Valgome čia daug vaisių ir daržovių, stengiamės kompensuoti tą žiemos avitaminozę. Daug laiko leidžiame saulėje ir pildome savo vitamino D atsargas“, – juokiasi ji.

REKLAMA

Norintiems keliauti į šią salą šiuo metu, pasak I. Martinkėnaitės, reikia žinoti, kad Tenerifėje tikrai padidėjęs turistų srautas, todėl kyla ir kainos. Tačiau tai netrukdo sutikti ir nemažai tautiečių:

„Negaliu sakyti, kad čia labai pinigu, nes nėra žmonių. Tikrai ne. Turistų daugėja, daugėja ir lietuvaičių. Eini gatve ir jautiesi kaip Palangoje, tik kad čia yra palmės. Kavinėse ir restoranuose tikrai gali sutikti ir vieną kitą tautietį. Čia taip pat daug lenkų, vokiečių, prancūzų žiemoja, mažiau anglų, nes jiems dar galioja draudimas keliauti“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų