REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugkartinė grožio konkursų laimėtoja Rita Liatukienė neužleidžia pirmų vietų – Tel Avive vykusiame nuotoliniame grožio konkurse „Grožio imperija“ (rus. „Империя красоты“) klaipėdietė laimėjo net keliose rungtyse.

Daugkartinė grožio konkursų laimėtoja Rita Liatukienė neužleidžia pirmų vietų – Tel Avive vykusiame nuotoliniame grožio konkurse „Grožio imperija“ (rus. „Империя красоты“) klaipėdietė laimėjo net keliose rungtyse.

REKLAMA

Kūrybinėje makiažo „Creative makeup“ rungtyje lietuvė pristatė įspūdingą makiažą – jame dominuoja sodri raudona spalva ir rožių motyvai.

Makiažo meistrė sako, kad gėlių jos darbuose bus matyti ir daugiau: „Idėjos ateina iš aplinkos ir patirties, tuo metu esamos nuotaikos. Taip pat būtina pasitelkti fantaziją, kūrybiškumą. Mėgstu gėles, jas dažnai pamatysite mano darbuose.“

Įdeda visą širdį 

Pasak R. Liatukienės, dėl norimo rezultato ji pasiryžusi beveik viskam: „Pastebėjau, jog darbai sėkmingiausi būna tada, kai įdedu visą širdį ar išgyventas emocijas. Jei darbas bus padarytas „ant greitųjų“, tada jis man pačiai bus nemielas. Galiu padaryti beveik viską dėl norimo rezultato.“

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto vizažistė atskleidžia, kad rasti modelius tokiam makiažui – sunku. Pasak jos, dažnai merginos nori gražaus, o ne kūrybingo makiažo, kurio nereikėtų iš kart nusiplauti. Be to, neužtenka tik pasėdėti – modelis turi įsijausti, mokėti pozuoti.

REKLAMA

Konkursai, pasak R. Liatukienės, padeda labiau atsiskleisti, kadangi klienčių makiažai įprastai būna apibrėžti jų reikalavimų. „Azartas, adrenalinas, lengvas, sveikas stresas, noras pabėgti nuo kasdienių darbų, spalvų žaismas, savęs išreiškimas, noras parodyti save aplinkai. Kūryba išlaisvina“, – atskleidė makiažo meistrė.

Konkursas vyko nuotoliniu būdu 

Nuotoliniu būdu vykusiame konkurse dalyvauti galėjo meistrai iš viso pasaulio: dalyvavo ir Lietuvos, Airijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos piliečiai. Darbus, pasak meistrės, įamžina fotografai, o nuotraukos siunčiamos komisijai. „Komisija griežtai vertina ir skiria balus už kūrybiškumą, įdomumą, šiuolaikiškumą“, – pasakojo meistrė.

REKLAMA
REKLAMA

R. Liakutienė laimėjo ir antakių korekcijos ir dažymo rungtyje, tačiau atskleidžia, kad tai nebus paskutinis konkursas: „Kadangi tai jau nebe pirmas mano laimėjimas ir pasiekimas, norisi siekti vis svarbesnių ir įdomesnių laimėjimų.“

Pasak meistrės, konkursai padeda geriau atskleisti įgytas patirtis, sugebėjimus ir talentus, o užsukusios klientės mielai apžiūri taures ir nuotraukas. Nors įprastai tokie makiažai matomi konkursuose, meistrė sako, kad jie dažnai pageidaujami teminiams vakarėliams, helovinui ar fotosesijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Talentai atsiskleidė jau vaikystėje

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie Ritą esame rašę jau ir anksčiau. Moteris anuomet pasakojo, kad jos talentai atsiskleidė jau vaikystėje.

„Nuo pat vaikystės jaučiau, kad kūryba tai mano kelias“, – anksčiau prisiminė Rita.

Dar mokydamasi pradinėse klasėse, ji pindavo sau kasas ir svajojo užaugusi būti kirpėja. Rankdarbiai, piešimas, rūbų siuvimas, saldėsių gaminimas – tai tik keli kūrybos reikalaujantys pomėgiai, dominę moterį nuo mažų dienų. Ji gana anksti paauglystėje pradėjo naudotis ir makiažo priemonėmis.

REKLAMA

„Atrodė, kad jau gimiau mokėdama dažytis“, – savo pažintį su makiažo teptukais ir dažais apibūdino R. Liatukienė.

Turbūt todėl ir pačiai pašnekovei, ir jos artimiesiems vėlesnis jos pasirinkimas Anglijoje studijuoti kosmetologiją atrodė visiškai natūralus ir savaime suprantamas.

Nusprendė grįžti į Lietuvą

Ritai išsvajotosios studijos sekėsi puikiai – moteris nė karto nesuabejojo savo sprendimu, o ir mokslus baigė su pagyrimu. Po studijų baigimo ji liko Anglijoje, kur pradėjo savo kaip vizažistės ir kirpėjos karjerą. Ten pašnekovė kaupė įvairias patirtis ir su skirtingais projektais dirbo net septynerius metus. Po jų su šeima nusprendė: nori grįžti į Lietuvą ir čia pradėti naują gyvenimo etapą.

REKLAMA

Šiandien moteris gyvena Klaipėdoje. Ji ne tik atlieka makiažus, šukuosenas, antakių korekcijas, bet ir kuria idėjinius makiažus fotosesijoms, renginiams, projektams. Rita taip pat bendradarbiauja su fotografais, kelių žurnalų redakcijomis.

„Darbas man teikia džiaugsmą, savirealizaciją ir pilnatvės jausmą. Esu darboholikė. Kai įsijaučiu į vieną ar kitą darbą, man sustoja laikas. Kartais net atostogauti ramiai negaliu. Tokia jau dalia tų, kurie myli, tai ką daro“, – spindinčiomis akimis pasakojo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl ji stengiasi nuolatos tobulėti, investuoti į savo žinias, kad klientėms galėtų pasiūlyti aukščiausio lygio paslaugas.

Sulaukia daug palaikymo

Vizažistė neslepia, kad be artimų žmonių palaikymo siekti aukštumų būtų labai sudėtinga. Ji daug savęs išdalina darbui ir klientėms, tačiau artimieji grožio meistrę besąlygiškai palaiko ir džiaugiasi kiekvienu jos laimėjimu.

„Artimųjų palaikymas man yra labai svarbus. Jis skatina nepasiduoti ir eiti pirmyn“, – tikino klaipėdietė.

REKLAMA

Palaikymo ir gražių žodžių R. Liatukienė sulaukia ir iš klienčių. Jos stebisi vizažistės sugebėjimais, dažnai klausia, iš kur ji turinti tiek talentų. Kiekvienas šiltas žodis pašnekovę motyvuoja, o vienas geriausių darbo įvertinimų – kai klientės pas ją sugrįžta.

„Nuolatinės klientės vertina mano kokybiškas paslaugas ir prieinamas kainas. Be to, svarbus ir žmogiškasis faktorius: susiklosčius geriems tarpusavio santykiams ir supratimui, klientės net tampa draugėmis“, – tuomet atskleidė Rita.

REKLAMA

Kalbėdama apie konkurenciją grožio srityje, ji neslepia, kad jos čia tikrai netrūksta, tačiau tai tik skatina tobulėti ir dar daugiau dirbti.

Sustoti neketina

R. Liatukienė dažnai girdi, jog žmonės mano, kad darbas grožio srityje yra labai paprastas ir nereikalaujantis specialių įgūdžių. Tačiau turinčius tokią nuomonę ji nuvilia ir grąžina į realybę.

„Norint būti aukšto lygio meistru, teks daug ir stipriai dirbti, įdėti begalę pastangų ir kūrybos. Darbas grožio srityje gali būti sėkminga ir pelninga veikla. Tačiau, kad tai pasiektum, reikia tapti savo srities profesionalu ir turėti reikiamus įgūdžius. Šiame versle negali sustoti ir mėgautis darbo vaisiais“, – užtikrintai tuomėt dėstė pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pati vizažistė mano, kad jos sėkmę grožio srityje daugiausiai lėmė asmeninės savybės. Ji visada buvo drąsi, reikli sau, griežta, užsispyrusi ir atkakliai siekė savo tikslo.

„Buvo klaidų, nesėkmių, bet gyvenime visko būna, mes mokomės iš tokių patirčių. Visada daug ir sunkiai dirbau, todėl šiandien drąsiai galiu sakyti, kad mėgaujuosi darbu grožio srityje ir jaučiuosi tvirtai einanti savo keliu“, – neabejojo Rita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų