tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Įžiebta Kėdainių Kalėdų eglė (nuotr. Kėdainių rajono savivaldybė)

Prasidedant Kalėdiniam šurmuliui pagrindinis švenčių akcentas pasiekė ir Kėdainius – gruodžio 3 dieną įžiebta Kalėdų eglė, kuri akis patraukia savo smagia viršūne.

11

Prasidedant Kalėdiniam šurmuliui pagrindinis švenčių akcentas pasiekė ir Kėdainius – gruodžio 3 dieną įžiebta Kalėdų eglė, kuri akis patraukia savo smagia viršūne.

REKLAMA

Didžiosios Rinkos aikštėje sužibo pagrindinė rajono eglutė, o šventiniais papuošimais sužibo ir aplinkinės miesto erdvės. 

Ne atsitiktinai šiemet Kėdainių žaliaskarė puošta žibintais – jie simbolizuoja šviesą, gerumą ir viltį, kuriuos atnešė  šalia eglės įsikūrę jaukumą ir šilumą simbolizuojantys nykštukai. Žaismingu akcentu tapo ir eglutės viršūnė, kurią puošią didelė aukso spalvos nykštuko kepurė.

Suspindo ne tik pagrindinė Kalėdų eglutė, tačiau akis patraukė ir modernus, šiuolaikinis lazerių šou, kuriam pasitelkta 10 galingų lazerių projektorių, sukūrusių stulbinantį reginį.

REKLAMA

Renginio metu įspūdingo reginio stebėti susirinkusius miesto gyventojus ir svečius džiugino Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukai“, o itin šiltą ir stulbinantį pasirodymą surengė atlikėjai Ignė Bernotaitytė ir Tadas Juodsnukis.

REKLAMA

Šiandien popiet prasidėjo ir Kalėdinių dovanų mugė, pasibaigsianti 20 valandą. Čia lankytojai galės įsigyti rankų darbo dovanėlių, kultūrinio paveldo skanėstų, tautodailininkų darbų bei daugiau įvairiausių gėrybių. 

Kėdainių rajono savivaldybė ir miesto kultūros centras taip pat kviečia puošti savo gyvenamąsias bei darbo vietas ir nepamiršti šventiškomis nuotraukomis pasidalinti Kėdainių kultūros centro „Facebook“ paskyroje, komentaruose po kalėdiniu įrašu ir skleisti šventinę nuotaiką kitiems.

REKLAMA

Pirmosios eglės įžiebtos didžiuosiuose miestuose

Naujienų portalas tv3.lt primena, jog lapkričio 27-ąją Kalėdų eglė įžiebta ir sostinėje. Kerinti ir tviskanti, dovanojanti baltą žiemą ir šviesią kalėdinę nuotaiką – tokia šių metų Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje.

Eglės kūrėjus įkvėpė žiemiškos gamtos grožis, tikrų snaigių raštai, tad žvelgiant į nušvitusią eglę galima išvysti daugiau nei 1000 kartų išdidintų, įvairių dydžių ir raštų 96-ių snaigių sūkurį, baltas eglišakes ir veidrodinius paviršius. Eglutės siluetą paryškina ją apgaubusi šviesos girliandų skraistė, sukurianti sniego žėrėjimo efektą.

REKLAMA
REKLAMA

Viršūnėje suspindusi didžiulė – 6 metrų skersmens – Kalėdų žvaigždė žadina smalsumą, teikia viltį. Žvaigždės – nuo seno žmoniją intrigavę dangaus žiburiai, grožio ir amžinybės simboliai. Padedami jų klajokliai ir jūreiviai kadaise rasdavo kelią į namus, o filosofai ir poetai apdainuodavo, mąstydami apie amžinybę ir būtį. Šį simbolį taip pat įprasta sieti su laime ir sėkme, o krikščioniškajame pasaulyje – su bibliniu pasakojimu apie žvaigždę, parodžiusią kelią trims išminčiams.

REKLAMA

Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas vyko nuotoliniu būdu – LRT transliacijos metu visa Lietuva turėjo progos išvysti magišką muzikinę Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimo istoriją. Kasmet pagrindinę sostinės eglę įžiebiantis miesto meras R. Šimašius šįkart pultelio mygtuką spaudė simboliškai – iš pirmosios Vilniaus elektrinės – dabartinio Energetikos ir technikos muziejaus.

Kaunas pasidabino drugeliais

Neatsiliko ir Kaunas, kur eglė įžiebta tą pačią lapkričio 27-ąją. Kauno Rotušės aikštėje įžiebiama eglutė nepaliko abejingų, o įspūdingą vakarą dovanojo ryškiausios Lietuvos žvaigždės.

REKLAMA

Įspūdingą Kauno eglę šiemet, kaip ir ne vienerius metus prieš tai, kūrė menininkė Jolanta Šmidtienė. Šįkart garsi menininkė eglutei naudojo drugelius, o savo darbu siekia įkvėpti vilties ir gerumo. Įžiebta Kauno eglė šiemet primins patį tikriausią rojaus sodą.

Pagrindinės Kauno miesto eglės įžiebimą ir jam skirto koncerto transliaciją žiūrovai šiemet pasitiko namuose, šeimos rate, jaukiai įsitaisę prie TV ekranų. Šventinę nuotaiką kurė renginio vedėjas Mindaugas Rainys, o įspūdingiausius muzikinius numerius dovanojo mylimiausi šalies atlikėjai. Tarp jų – Leon Somov, Iglė Bernotaitytė ir Saulius Prūsaitis, Linas Adomaitis, Ieva Zasimauskaitė, SEL ir Soliaris bei daugelis kitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų