Kaunietė nežinojo, kad laukiasi 5 mėnesius: sūnaus gimdymas truko vos dvi valandas

Kaunietė Greta Girdžiūtė-Kazlauskienė neslepia, kad ji visą laiką širdyje turėjo svajonę auginti pametinukus. Nors likimas nutarė šią moters svajonę išpildyti, vis dėlto kartu su ja moteris patyrė ir didžiausią savo gyvenimo staigmeną – apie savo nėštumą ji sužinojo tik penktąjį mėnesį.

8

1,5 metukų pirmagimės Smiltės ir trijų mėnesių sulaukusio sūnelio Marko mama Greta Girdžiūtė-Kazlauskienė prieš kurį laiką nustebino savo sekėjus, pranešusi žinią, kad ji laukiasi antrojo vaikelio.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaunietė Greta apie savo nėštumą sužinojo tik penktą mėnesį

Ir nors tai atrodytų visai natūralus gyvenimo posūkis, vis dėlto kur kas didesnę staigmeną sukėlė moters nėštumo istorija. Pasirodo, kad net ir ji pati apie savo antrąjį vaikelį sužinojo tik penktą nėštumo mėnesį – 23-ąją nėštumo savaitę.

Žindydama pastoti nesitikėjo

Greta neslepia, kad apie antrąjį vaikelį ir būtent pametinukus ji svajojo ilgą laiką. Tačiau moteris buvo skaičiusi daug informacijos, kad pastoti antrą kartą dar žindant pirmagimę – praktiškai neįmanoma. Natūralu, kad didelių svajonių turėjusi moteris su tuo susitaikė ir į antrąjį pastojimą didelių vilčių nedėdavo.

„Nėštumo tikėtis buvo net neįprasta. O atsitiko taip, kad pradėjus dukrelės primaitinimą, galbūt tyčia, o galbūt ir netyčia pastojau.

Visą laiką kartu su vyru svajojome apie antrąjį nėštumą, aš asmeniškai dažnai vyrui į ausį sakydavau, kada mes sulauksime antrojo nėštumo. Mintyse turėjau svajonę, kad per pirmąjį Smiltės gimtadienį aš jau žinosiu apie savo antrąjį nėštumą.

Artėjant pirmajam dukrelės gimtadieniui, vis dažniau galvodavau, kad galbūt ir nepavyks įgyvendinti savo svajonės. Su pirmagime buvo pastoti kur kas sunkiau. Vis maniau, kad kai labai svajoji, tada ir nesigauna“, – savo istoriją pasakoja moteris.

Ženklų nejautė iki pat 20 savaitės

Tačiau pati Greta sako, kad matyt jos organizmas atkreipė dėmesį į didžiules moters svajones, o galbūt ir tas netikėjimas vieną dieną atnešė svajonės išsipildymą.

REKLAMA

Moteris prisipažįsta, kad ji visus pirmus nėštumo mėnesius nejautė galvos skausmo, jos nepykino, o ir svorio ji nepriaugo. Priešingai – moteris buvo be galo aktyvi, daug keliavo ir apie galimą nėštumą neturėjo net jokio įtarimo.

Vis dėlto praėjus maždaug 20 nėštumo savaičių, Greta savo pilve pradėjo jausti kažką neįprasto.

„Pradėjau jausti lyg pilvo pūtimus, lyg judesius. Dar juokais pasakiau draugei, kad atrodo tarsi kirminas gyventų mano viduje. Draugė atsakė, kad tikriausiai aš taip svajoju apie pametinukus, kad jau ir ėmiau prisigalvoti apie galimą nėštumą“, – šypteli tv3.lt kalbinta pašnekovė.

Greta prisimena, kad netrukus per pirmąjį karantino laikotarpį ji pastebėjo ir šiek tiek paaugusį savo kūno svorį – moteris priaugo vos 1,5 kilogramo. Natūraliai moteris svorio priaugimą nurašė karantino pasekmėms, o tiksliau tariant – netaisyklingos mitybos padariniams.

„Pasirodo, manyje jau leliukas pakankamai didelis buvo“, – šypteli kaunietė.

Testą paskatino atlikti treniruotė

Ryškiausią nėštumo požymį Greta pajuto, sulaukusi 23-iosios nėštumo savaitės, kai besimaudydama duše ji savo pilve pajautė stipresnį judesį, tarsi perėjimą per pilvą.

Būtent tuomet moteriai atėjo nuojauta, kad galbūt nevertėtų klausytis draugių, o paimti ir nusipirkti nėštumo testą. Nieko apie tai nesakiusi nei savo tėvams, nei vyrui, moteris nusipirko testą ir nutarė jį pasidaryti anksti ryte.

Kaip tik tos dienos popietę Gretos laukė sporto treniruotė, kurios metu naudojamas elektrostimuliacinis aparatas. Moteris žinojo, kad šis sportas negalimas nėštumo metu, todėl testą ji paskubėjo darytis dar prieš treniruotę.

„Be abejo, testas parodė, kad esu nėščia. Apsiverkiau, pradėjau šaukti nesavu balsu, džiaugtis. Pirmagimė Smiltė nesuprato, kas čia vyksta. Šaukiau, kad turėsime broliuką arba sesutę. Teko išlaukti vakaro, kol šią žinią galėsiu pasakyti savo vyrui“, – šypteli prisiminusi moteris.

REKLAMA

Išgirdęs naujieną apie antrąjį nėštumą laimės neslėpė ir Gretos vyras. Jis, kaip ir Greta, apie antrąjį nėštumą svajojo, bet tikrai jo taip greitai nesitikėjo.

„Tikrai netikėjimo, kad maitindama pirmagimę galėsiu pastoti“, – priduria pašnekovė.

Sužinojo penktą nėštumo mėnesį

Sužinojusi apie savo nėštumą, Greta nieko nelaukusi užsiregistravo pas gydytoją. Vizitas moteriai buvo paskirtas po savaitės. Iki to laiko apie nėštumą moteris žinojo tik drauge su vyru, nes nesitikėjo, kad ji yra nėščia jau tokį ilgą laiką.

„Kai gydytojas pasakė, kad esu nėščia virš 23-ejų savaičių, tai mane tikrai nustebino, tikrai buvau šoke. Juk buvo praėję daugiau nei pusė nėštumo!

Praleidusi buvau tris echoskopijos tyrimus. O pirmo tyrimo metu sužinojau ne tik vaiko lytį, bet ir gimdymo terminą – supratau, kad po trijų mėnesių jau turėsiu kūdikį“, – unikalią savo istoriją pasakoja moteris.

Greta šypteli prisiminusi, kaip ji sunkiai patikėjo, kad yra tiek laiko nėščia. Moteris vizito metu gydytojo net dar kartą perklausė, tai kiek gi ji mėnesių nėščia:

„Pasakė, kad penkis mėnesius jau turime, tai šešto mėnesio pradžia. Man pačiai buvo šokas, kaip tiek laiko buvo galima nežinoti? Jeigu ne vaikelio judesiai ne tas elektrostimuliacinis sportas, tikrai dar nebūčiau dariusi nėštumo testo“, – nuostabos neslepia ji.

Gimdymas truko dvi valandas

Prakalbus apie abu savo nėštumus bei gimdymus, Greta prisipažįsta, kad su antruoju vaikeliu ji ne tik kur kas greičiau pastojo, turėjo lengvesnį nėštumo laikotarpį, bet taip pat ir pagimdė sūnų kur kas greičiau.

„Pats gimdymas buvo kur kas spartesnis, negaliu sakyti, kad lengvesnis, nes skausmo atžvilgiu gimdymai buvo tokie patys. Bet atėjimas į pasaulį antrojo vaiko buvo kur kas greitesnis“, – sako ji.

Galbūt daugelis gimdžiusių moterų nustebtų, bet visas Gretos gimdymas truko vos dvi valandas, skaičiuojant nuo atvykimo į ligoninę.

REKLAMA

„Valandą laiko praleidau apačioje pildant dokumentus ir besidarant testą. Patys intensyviausi sąrėmiai ir atsivėrimas iki dviejų centimetrų vyko pirmame aukšte patikros metu besirašant dokumentus. Moterys, kurios yra gimdžiusios, supras, kad neįmanoma tokiu metu nei išstovėti, nei išsėdėti, bet man kažkokiu būdu pavyko.“

Viskuo rūpinasi drauge su vyru

Šiuo metu Greta ant rankų sūpuoja antrąjį savo vaikelį – sūnų Marką. Moteris prisipažįsta, kad ji dažnai sulaukia klausimo, kaip gi ji viską suspėja. Tačiau moteris tik šypteli – kai tiek laiko apie tai svajojai, viskas išeina natūraliai.

„Man taip pat labai padeda ir mano vyras, tiek namuose, tiek vaikų auginime. Kai vaikus augini ne viena, o juos augina abu tėvai, tai ir tas gyvenimas, rutina tampa daug lengvesni. Todėl didžiausią padėką galėčiau tarti savo vyrui, kuris man labai padeda“, – šypteli Greta.

Gretai prižiūrėti kūdikį padeda ne tik vyras, bet ir mažoji dukrelė Smiltė, kuri nuolatos sukasi šalia mamos. Moteris pasakoja, kad nors ir pasitaiko pavydo scenų ar didesnio dėmesio troškimo, vis dėlto jos dukrelė labai myli brolį ir nuolatos juo rūpinasi:

„Kai grįžome į namus su naujagimiu, Smiltė priėjo, pabučiavo brolį ir jį apsikabino. Jau tada kartu su vyru supratome, kad viskas bus gerai, nes jai nuo pirmo žvilgsnio atsirado meilė broliui.

Džiaugiuosi, kad mūsų pirmagimė yra mergaitė. Ji rūpestėlis, jai moteriškai natūraliai norisi rūpintis broliu.“

Šventes sutiks šeimoje

Nors moters šeimoje krykštauja naujagimis, o daugelis giminaičių tikrai norėtų susipažinti su nauju šeimos nariu, vis dėlto šeima šias artėjančias šventes sutiks vieni. Tačiau Greta dėl to tikrai neliūdi ir sako, kad galbūt tokiu būdu šeimoje bus galima pajusti ne tik stipresnį bendrystės jausmą, bet ir ramybę.

„Dažniausiai per šv. Kalėdas mes išdaliname save į visas puses, galbūt iki šiol šventes leisdavome ne taip, kaip turėtume. Manau, kad anksčiau senoliai jas sutikdavo tik artimiausiame savo šeimos rate.

Dabar šventes taip sutikti esame priversti, bet tai yra tradicijų puoselėjimas, galbūt tai jau ir nėra taip blogai, kaip mes visi kalbame. Manau, kad šis laikas bus tik su savo šeima ir džiaugiuosi, kad jo metu nereikės savęs išdalinti į visas puses“, – optimizmu ir pozityviomis mintimis dalijasi Greta. 


Rašyti komentarą...
D
Dinga
2020-12-23 00:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
21 amžius. O moterys dar tokios bukos, kad skaityt baisu tokias nesąmones. Toks jausmas, kad jos kosmose gyvena.
Atsakyti
-8

E
Eglė
2020-12-22 19:22:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokie gražūs žmonės. Sėkmės jiems didziausios
Atsakyti
-6

a
as
2020-12-22 19:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man irgi taip buvo pries 36 metus pasirodo ir maitinant galima pastot sekmes
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų