Kaunietė kaltina medikus: ligoninėje paplūdo krauju

Kaunietė Sandra Raznauskienė apsilankymo Kauno klinikose rugpjūčio 23-ąją nepamirš dar ilgai. Su taurių šukėmis susipjausčiusi rankas, moteris kreipėsi į skubios pagalbos skyrių, tačiau čia nutiko tai, apie ką ji nebūtų pagalvojusi – kaip pati Sandra sako, sužeista ranka nesiliovė kraujavusi, moteris paplūdo krauju, o operaciją atlikęs gydytojas, galimai, nepastebėjo susiūti šalia buvusio sužeisto piršto.

5

Vis dėlto LSMU Kauno klinikų atstovė spaudai sako, kad pacientei buvo suteikta visa reikalinga pagalba. 

Ant grindų – kraujo bala

Sandra į skubios pagalbos skyrių nuvyko gerokai po vidurnakčio, apie 2 valandą 30 minučių. Pagrindinė bėda, dėl ko ji vyko naktį į ligoninę, buvo supjaustyti dešinės rankos antras ir trečias pirštai.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sandra tikina patyrusi tikrą košmarą

„Iš pradžių kvietėme greitąją. 20 minučių bintavo, kol galiausiai su švyturėliais buvau išvežta į Kauno klinikas.

Kraujas bėgo labai stipriai, greitojoje ant grindų buvo kraujo bala. Neįsivaizdavau, kad vos per 20 minučių galima tiek nukraujuoti“, – pasakoja moteris.

Negalėjo kentėti skausmo

Medikams Sandra pasakė turinti mažakraujystę, todėl jai buvo suteikta skubi pagalba: „Buvo užveržtas vidurinis pirštas bei pastatyta lašinė, suleisti nuskausminamieji.

Budintis gydytojas mane nukreipė į Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos kliniką, Plastinės chirurgijos ir nudegimų skyrių.

Pasakė, kad ten pažiūrės žaizdą atidžiau ir tik tada susiūs.

Buvo jau apie 5 valanda ryto. Paguldė į palatą, tačiau skausmas buvo labai didelis, o sustabdytas kraujas vėl ėmė veržtis. 

Paklausiau seselės, kada ateis gydytojas. Buvo atsakyta, kad apie 9 valandą. Taip pat man pasakė, kad operacinėje nėra vietos.

Nusnaudžiau 10-15 minučių ir prabudau nuo didžiulio skausmo. Visa ranka buvo kruvina. Aš verkiau, palatoje vaikščiojau ratais, nes negalėjau skausmo kentėti.

Paspaudus iškvietimo mygtuką, atėjo seselė. Pasakiau, kad žiauriai skauda, kad kraujas nesustabdomai bėga, ir kad man tirpsta ranka, galbūt todėl, jog pirštas per stipriai suveržtas.

REKLAMA

Buvo pakviestas budintis daktaras. Jis apžiūrėjo pirštus, nuėmė gumytę, bet kraujas dar stipriau pradėjo bėgti. Galiausiai užveržė vėl tą pirštą ir užbintavo pirštus. Buvau palydėta į palatą ir suleisti nuskausminamieji. Praėjus 30 minučių skausmas didėjo ir ranka buvo kraujo klane.

Paspaudus iškvietimo mygtuką, atėjo seselė, pasakiau, kad pakviestų daktarą, ir kodėl man dar nesusiuva pirštų? Pasakė, kad yra skubesnis iškvietimas ir operacinei vėl vietos nėra. Kas buvo taip svarbiau, už mane? Man į šį klausimą taip ir neatsakė iki šios dienos“, – piktinosi moteris.

Operaciją atliko po 6 valandų

Ji neslepia, kad netrukus ryžosi eiti ieškoti pagalbos pati. „Sutikau koridoriuje seselę. Pasakiau, kad man silpna ir aš galiu nualpti. Skausmas buvo nepakeliamas. Man atvežė neįgaliojo vežimėlį, aš atsisėdau, pakeitė palą, kur buvo apvyniota ranka ir nuvežė atgal į palatą.

Paklausiau, ar pakvies gydytoją, atsakė, kad tuoj ateis. Nesulaukus daktaro vėl spaudžiau mygtuką, atėjo seselė su nuskausminamaisiais.

Aš jai pasakiau, kad vaistai man nepadeda. Paprašiau, kad būtų pakviestas gydytojas, tačiau man buvo pasakyta, kad savaitgaliais ir naktimis budi vienas gydytojas, kuris tuo metu buvo operacinėje.

Su manim švelniausiai elgėsi tik valytoja, kuri ramino ir šalia gulinčios dvi senyvo amžiaus moteriškės. Jos manęs prašė neverkti ir nesinervinti, tačiau negalėjau susiimti dėl nepakeliamo skausmo.

9 valandą ryto išgirdau šurmulį šalia palatos ir supratau, kad atėjo medikai. Spaudžiau mygtuką, tačiau atėjo seselė.

Ir štai pagaliau atėjo gydytojas su dviem anesteziologėmis. Buvau praverkusi 6 valandas. Buvau išsekusi, todėl vos sugebėjau atsakyti į klausimus.

9:15 mane nuvežė į operacinę, o 11 valandą 45 minutės man buvo susiūtas vienas pirštas, nors to dar nežinojau, mat buvau po narkozės. 

Prabudau 13 valandą 10 minučių, man buvo lašinama lašinė, atneštas kraujo donoro maišelis. Man pasakė, jog mano hemoglobinas buvo nukritęs iki 60. Toliau – kraujo perpylimas ir 16 valandą atsidūriau palatoje.

REKLAMA

Du pirštai buvo gipse. 18 valandą atėjo gydytojas, kuris mane ir operavo. Jis paaiškino, jog man buvo nupjautos sausgyslės ir nervai. Pasakė, kad vidurinio piršto negalėsiu judinti taip, kaip anksčiau“, – pasakoja kaunietė. 

Susiuvo tik vieną pirštą

Vis dėlto netrukus viskas pasikeitė, kai moteris nuvyko perrišimams. „Atėjo sekmadienis. 8 valandą 40 minučių man nusivedė perrišimui.

Pamačiau vidurinį pirštą, net išsižiojau. Sakau, man labiausiai skauda rodomąjį pirštą. Pažiūriu, klausiu daktaro, kodėl jis nesusiūtas? Jis teatsakė nematęs. Aiškinau sakiusi, kad pirštai sužaloti du, tačiau jis tikino nežinojęs“, – dabar prisimena Kauno klinikų pacientė.

Ji tikina nesuprantanti, kam tada reikalingos medicininės kortelės, jeigu niekas nemato, kas jose parašyta? „Galiausiai, buvo pakviesta seselė, kad atneštų siūlų.

Susiuvo pirštą, atidavė įrašus ir paleido namo. Kur ritasi Lietuva? Kodėl reikia pagalbos laukti 6 valandas? Kodėl su manimi taip atmestinai elgėsi? Ką veikia tokie daktarai, kad neatlieka savo darbo“, – viešai klausia Sandra.

Gyvybei pavojus negrėsė

Savo ruožtu Kauno klinikų atstovė spaudai sako, kad moteriai buvo suteikta visa reikalinga būtinoji pagalba, o operacija atlikta be komplikacijų.

„Vasaros metu įvairūs plaštakų sužalojimai yra gana dažni, todėl šiuo metu Kauno klinikose sulaukiame vis daugiau tokias traumas patyrusių pacientų. Dedame visas pastangas, kad visi besikreipiantieji pagalbos gautų kokybišką gydymą kaip įmanoma greičiau.

Minėta moteris į Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrių buvo atvežta dėl sužalojimo stiklo šukėmis. Norime priminti, kad paprastai per parą Skubios pagalbos skyriuje apsilanko virš 200 pacientų su sudėtingiausiais sveikatos sutrikimais, kuriems pagalba turi būti suteikiama nedelsiant.

Į didžiausią tretinio lygio ligoninę šalyje atvežami pačių sudėtingiausių būklių pacientai, kurie dėl patirtų traumų negali laukti nė kelių minučių. Kadangi pacientės žaizdos kraujavo, jai skubi pagalba buvo suteikta iš karto – moteriai sustabdytas kraujavimas medicininėmis priemonėmis ir suleisti vaistai nuo skausmo.

REKLAMA

Po medikų apžiūros pacientę nuspręsta stacionarizuoti į Plastinės ir rekonstrukcinės medicinos kliniką, nes plaštakos sužeidimus dėl galimų sausgyslių ar nervų pažeidimų geriausiai gali įvertini plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai.

Kadangi dėl šio sužalojimo moters gyvybei pavojus negrėsė, o kraujavimas ir skausmas buvo kontroliuojami, moterį nuspręsta operuoti sulaukus budinčio gydytojo.

Plastinės ir rekonstrukcinės medicinos chirurgijos klinikoje budi vienas gydytojas chirurgas, kuris tuo metu buvo operacinėje ir padėjo pacientui, patyrusiam gyvybei pavojingus sužalojimus. Ryte, gydytojams užbaigus sudėtingą operaciją, pacientė iš karto buvo nuvežta į operacinę. Medikai mikrochirurgiškai susiuvo trečio piršto žaizdas.


Rašyti komentarą...
A
2019-08-27 18:11:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokio lygio ligoninėje turi budėti ne vienas gydytojas.Sakot pirštą susižeidė,gali pakentėti,tai reiškia nežinot koks skausmas gali užplūsti.Moteris neįkišo į kišenę šlamančių,tai ir tempė ........
Atsakyti
-3

r
ronas
2019-08-27 19:24:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei nieko tokio, tai kuriu galu kraujo perpylimo prireike?Atsirado mat zinove.
Atsakyti
0

A
Aroon
2019-08-27 17:19:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai dar pasiseke kad pateko i Universitetine klinika,o ne i Silainiu klinika.Sia jai butu buve isoperuotas apendicitas vietoj pirsto,ar dar koks organas.Cia mes buvom susidure su kuriozais,kuriu nepamirsiu niekada.Jei norit greitos mirties,gulkite i Silainiu ligonine....!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų