Kaunietė dėl kitų gerovės aukoja savo šventes: plotkelę laužė kartu su bendradarbiais

Kalėdos – laikas, kai daugelis nori būti su brangiausiais žmonėmis, juos stipriai apkabinti, ištarti šiltą žodį, sukelti šypseną. Tačiau kiekvieną iš mūsų saugantys ugniagesiai gelbėtojai, medikai ar policijos pareigūnai tokios galimybės dažnai neturi, mat šventes sutinka darbe.

Beveik 26-erius metus policijoje dirbanti Rasa Tumėnienė ne vienas Kalėdas yra praleidusi darbe, tačiau sako, kad nuoskaudų dėl to nejaučia, nes dar tik renkantis šį kelią, žinojo, kas jos laukia.

Taip pat ji atskleidžia, kad komisariate įvairiomis mažomis smulkmenomis stengiasi kurti šventinę dvasią, todėl Kalėdos čia vis vien yra ypatingos.

Jaučiasi apsaugota

Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate, Operatyvaus valdymo skyriuje, dirbanti R. Tumėnienė, paprastai tariant, yra tarpininkė tarp žmogaus, kuris kviečiasi pagalbą, ir pareigūnų, vykstančių į įvykio vietą.

„Mes iš Bendrojo pagalbos centro gauname pranešimus apie įvykius, tada koordinuojame pajėgų darbą, siunčiame patrulius į įvykio vietas, bendraujame su asmenimis, kuriems reikia pagalbos.

Apibendrintai sakant, Kauno mieste ir apskrityje valdome patruliuojančių pareigūnų pajėgas“, – savo darbo specifiką nurodo pašnekovė, šiame skyriuje dirbanti kartu su savo vyru.

Rasa žino, kaip rutuliojasi įvykis, kokius veiksmus priima pareigūnai, taip pat – kaip baigiasi iškvietimai. Ji neslepia, kad apie įvykius, ypač skaudžius, stengiasi negalvoti, tačiau jie vis tiek nugula kažkur viduje bei mintyse.

Vis dėlto pašnekovė sako, kad jaučiasi tam tikra prasme apsaugota, nes jai dirbant per šventes, iškvietimų į skaudžius įvykius nėra pasitaikę:

„Džiaugiuosi, kad tada žmonėms nenutiko nieko blogo. Žinau, kad kolegos yra turėję labai skaudžių patirčių, tačiau man pačiai neteko. Turbūt galima sakyti, kad bent kol kas esu nuo to apsaugota.“

Šventės = daugiau iškvietimų?

Nors daugeliui turbūt įprasta manyti, kad per šventes itin padaugėja darbo policijos pareigūnams, remdamasi asmenine patirtimi, R. Tumėniene sako, kad vienareikšmiškai taip teigti nebūtų galima.

REKLAMA

„Taip, iškvietimų padaugėja, nes žmonės turi daugiau laisvo laiko, tačiau nepasakyčiau, kad labai. Kartais savaitgaliai ar net savaitės vidurys gali būti tokie pat intensyvūs, todėl vienareikšmiškai teigti, kad jei yra šventės, iškvietimų padaugės, nebūtų galima“, – pabrėžia pareigūnė.

Vis dėlto ji išskiria, kokių pranešimų šventiniu laikotarpiu padaugėja:

„Mes juos vadiname triukšmais – ar pas kaimyną per garsiai muzika groja, ar jis dainuoja ir panašiai. Taip pat padaugėja pranešimų dėl buitinių konfliktų šeimose, draugų grupėse. Bet vėlgi, noriu pabrėžti, kad kartais taip pat gali būti ir savaitgaliais.

Išskirtiniai pranešimai prasideda jau arčiau Naujųjų metų dėl fejerverkų keliamo triukšmo, o naujametinę naktį – dėl sužalojimų nuo fejerverkų. O daugiau iškvietimai būna tokie patys kaip ir įprastai.“

Darbe kuria šventinę nuotaiką

Nors per šventes darbo komisariate tikrai netrūksta, pašnekovė sako, kad kartais pavyksta atrasti ir laisvą minutėlę bei pasimėgauti šventine nuotaika.

„Ta šventė, kad ir kokia ji bebūtų, pas mus visą laiką kvepia mandarinais – jų per Kalėdas visuomet būna. Taip pat atsiranda ir koks pyragėlis prie kavos ant stalo, tai nors ir mažais dalykais, bet stengiamės išlaikyti, kad ta šventė bent šiek tiek jaustųsi.

Teko ir Kūčias sutikti darbe, tai su bendradarbiais laužėme plotkelę, turime pasipuošę eglutę, kartais kas nors su dovanėlėmis prabėga ir pro mus. Bandome apjungti darbą bei šventes ir džiaugiamės net mažomis smulkmenomis“, – šypsodamasi pasakoja Rasa.

Moteris sako, kad nei ji, nei kolegos nuoskaudų dėl to, kad per šventes tenka dirbti, nejaučia, priešingai – jie žino, kokį svarbų darbą atlieka rūpindamiesi kiekvieno saugumu ir gyvybėmis.

„Kai renkiesi šią profesiją, žinai, kad išpuls dirbti per šventes. Bet kadangi tai pasirinkai, turi atlikti savo pareigas, su tuo nusiteikimu ir eini. Tikrai visi ateiname su šypsenomis, gera nuotaika ir neliūdime, kad negalime būti su artimaisiais.

REKLAMA

Turbūt įpratome stengtis tą laiką kompensuoti vėliau, pavyzdžiui, pabūti kartu po švenčių. Šitame darbe turi stengtis laviruoti, kad nenukentėtų nei šeima, nei darbas, bet jei per šventes tenka jį atlikti, mes nesiskundžiame, suprantame, kad yra taip, kaip yra“, – dalijasi pašnekovė.

Linki būti saugiems

Tiesa, šiais metais Rasa per šventes nedirbs, mat pagal slenkantį grafiką, jai išpuolė laisvos dienos. Nors anksčiau ji vylėsi, kad Kalėdas sutiks dideliame artimųjų rate, koronavirusas šiuos planus gerokai pakoregavo.

„Švęsime ramiai vieni namuose, su giminėmis susijungsime per internetinį ryšį ir taip valgysime vakarienę. Labai norisi to bendravimo, bet kaip ir Velykas šventėme per skaipą, taip švęsime ir dabar.

Svarbiausia, kad visi būtumėme sveiki ir kad kuo greičiau galėtume sugrįžti į mums įprastą gyvenimą, susitikimus su draugais ir šeima“, – šiltai kalba Rasa ir prisipažįsta, kad bene labiausiai viliasi, kad Kalėdos bus baltos.

Taip pat kone kasdien žmonių saugumu ir jų gerove besirūpinanti Rasa švenčių proga turi ir nuoširdų linkėjimą tv3.lt portalo skaitytojams:

„Linkiu tokių tikrų švenčių, kad jos pirmiausia būtų pas kiekvieną širdyje, kad būtų gera, balta ir šviesu. Visą laiką susimąstyti, ar vienas ir kitas žingsnis nenuskriaus ir nepaliks nuoskaudų kitų žmonių širdy. Būna, kad tas šventes apsunkina neapgalvoti žmonių sprendimai, todėl linkiu, kad to nebūtų.

Ir svarbiausia – saugumo, kad žmonės saugotųsi patys ir saugotų artimuosius. Tada tos šventės tikrai bus puikios.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų