• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karalius Karolis Bakingemo rūmuose surengė prabangų valstybinį banketą Pietų Korėjos prezidentui Yoon Suk Yeol ir jo žmonai Kim Keon Hee, kuriame dalyvavo ir kiti svečiai, įskaitant princą Williamą ir Kate Middleton.

Karalius Karolis Bakingemo rūmuose surengė prabangų valstybinį banketą Pietų Korėjos prezidentui Yoon Suk Yeol ir jo žmonai Kim Keon Hee, kuriame dalyvavo ir kiti svečiai, įskaitant princą Williamą ir Kate Middleton.

REKLAMA

Iškilminga vakarienė buvo surengta Pietų Korėjos prezidento Yoon Suk Yeol, kuris šiuo metu su trijų dienų valstybiniu vizitu lankosi Jungtinėje Karalystėje, garbei.

Kate Middleton nustebino įvaizdžiu

Renginyje Kate Middleton spindėjo vilkėdama vienos iš savo mėgstamiausių dizainerių Jenny Packham baltą suknelę bei ilgas operos stiliaus pirštines. Prie šios aprangos ji priderino pirmą kartą dėvimą Strathmore Rose tiarą, kuria 1930 m. paskutinį kartą puošėsi karalienės Elžbietos motina – tai buvo dovana, gauta 1923 m. jos vestuvių proga.

Tiaroje yra sidabrinės ir auksinės rožės. Ją galima nešioti ant viršugalvio, kaip pasirinko Kate, arba per kaktą kaip juostą. Kate prie jos priderino auskarus, kurie priklausė velionei karalienei ir jos karališkosios šeimos ordinui, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Karalienė Camilla taip pat spindėjo elegancija vilkėdama nuostabią Fiona Clare kurtą raudono aksomo vakarinę suknelę. Jos galvą puošė retai matoma velionės karalienės rubinų ir deimantų Birmos tiara. Camilla taip pat pasipuošė karalienei Elžbietai priklausiusiu rubinų ir deimantų vėriniu bei rubinų ir deimantų auskarais iš savo privačios kolekcijos.

REKLAMA

Karalienė Elžbieta Birmos tiarą paskutinį kartą dėvėjo per tuometinio JAV prezidento Donaldo Trumpo valstybinį banketą 2019 m. Kai 1947 m. princesė Elžbieta ištekėjo už Edinburgo kunigaikščio, ji iš Birmos gyventojų gavo vestuvinę dovaną – 96 rubinus, simboliškai parinktus tikint, kad rubinai ją apsaugos nuo 96 ligų. 1973 m. „Garrard“ juvelyrai iš šių rubinų pagamino Birmos tiarą.

Karalius nustebino muzikos pasirinkimu

Tuo tarpu karalius kartu su kaklo ordinu, valdovo Bato ordino ženklu, segėjo savo Garter ir Thistle žvaigždes. Jis taip pat dėvėjo Didįjį Mugunghvos ordiną, kurį šiandien jam padovanojo Pietų Korėjos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Karalius Karolis III, laisvai kalbantis ir prancūzų, ir vokiečių kalbomis, kurias šiemet pademonstravo per valstybinius vizitus tose šalyse, svečių džiaugsmui savo kalbą per vakarienę pradėjo korėjiečių kalba. Jis savo kalbą paįvairino muzikinėmis nuorodomis į popmuzikos žanrą K-Pop, įskaitant grupes BTS ir Black Pink, kurių nariai dalyvavo renginyje.

„Deja, kai prieš daugelį metų buvau Seule, nebuvau tikras, kad įvaldžiau tai, ką būtų galima pavadinti Gangnam Style!“, – pridūrė Karolis, pralinksmindamas vakarienės svečius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karališkieji indai, naudojami valstybiniams banketams – 1953 m. karūnavimo rinkinio taurės ir lėkštės, buvo pažymėtos karaliaus antspaudu CIIIR vietoje buvusiojo karalienės antspaudo EIIR. Didžiojoje Bakingamo rūmų pokylių salėje kartu su karaliumi ir karaliene Pietų Korėjos prezidento garbei pietavo 171 svečias, todėl dar lieka atlikti milžinišką užduotį – nuimti senuosius karalienės atspaudus ir pakeisti juos naujaisiais.

Ant pasagos formos stalo, prie kurio sėdėjo karalius, karalienė, Velso princas ir princesė, prezidentas ir pirmoji ponia Kim Keon Hee, buvo išdėliotos naujai pažymėtos taurės ir balto porceliano lėkštės su auksiniais kraštais.

Svečiai, tarp kurių buvo ir K-pop muzikos merginų grupė „Blackpink“ ir Birmingham City futbolininkė Cho So-hyun, valgė šiltą tartaletę su minkštu kiaušiniu ir špinatų tyre, Windsor fazano krūtinėlę su salierų kroketais ir kalvadoso padažu bei salotomis, o desertui – mangų ledų bombą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų