Karalienė priėmė netikėtą sprendimą Philipo laidotuvėms: nustebino daugelį

Visiems karališkosios šeimos nariams bus privaloma per princo Philipo laidotuves dėvėti gedulo drabužiais, kad princui Hariui netektų vieninteliam būti be karinės uniformos. Precedentų neturintis karalienės sprendimas nulėmė, kad karališkosios šeimos nariai negalės dėvėti tradicinių karinių uniformų princo Philipo, Edinburgo hercogo laidotuvėse šeštadienį.

Teigiama, kad susirūpinimas kilo dėl to, kad princas Haris būtų vienintelis iš pagrindinių karališkosios šeimos narių, nedėvintis uniformos – savąją jis privalėjo grąžinti tuomet, kai karinių laipsnių bei oficialių karališkosios šeimos nario pareigų atsisakė išsikraustydamas gyventi į Kaliforniją.

Sasekso hercogas princas Haris prarado iš senelio perimtą Karališkųjų jūrų pajėgų kapitono generolo rangą, o taip pat ir du karinius garbės titulus. Kalbama, kad kariuomenėje 10 metų tarnavęs Haris dėl to labai apgailestavo.

Nedėvės tradicinių karinių uniformų

Princas Haris per senelio laidotuves turėjo dėvėti jūros pajėgų karinę uniformą, kurią dėvėjo ir 2018 metais per savo vestuves su Megan Markle. Tačiau praradęs karinius titulus oficialios uniformos tokio pobūdžio renginių metu jis dėvėti nebegali, todėl būtų buvęs priverstas rinktis tiesiog kostiumą, rašoma metro.co.uk

Tai būtų buvęs ryškus kontrastas su jo tėčiu, princu Čarlzu, broliu princu Viljamu, princu Edvardu bei princese Ana, kurie visi būtų dėvėję karines uniformas, kaip ir yra įprasta karališkųjų laidotuvių proga. Taip pat teigiama, kad iš karinių jūrų pajėgų pusės buvo pareikštas „stiprus nepritarimas“ princo Endriu pageidavimui dėvėti admirolo uniformą.

Admirolo rango jis 2019 metais atsisakė po ažiotažą sukėlusio interviu „BBC“, kuriame buvo kalbama apie jo santykius su milijardieriumi Jeffrey Epsteinu. Tačiau Jorko hercogas princas Endriu savo karinių garbės rangų neprarado, skirtingai nei Haris, ir vis dar tebėra Karališkųjų jūrų pajėgų viceadmirolas. Garbę praradęs karališkosios šeimos narys sakė besitikintis, kad tauta į jį žiūrės atlaidžiau ir „išgelbės jo reputaciją“, bent tam, kad jis galėtų paguosti savo mamą karalienę Elžbietą po tėčio mirties.

REKLAMA

Susirūpinimas kilo dėl to, kad princui Endriu nebuvo leista dėvėti uniformos – taip jis ir jo sūnėnas būtų buvę vieninteliai, vilkintys kostiumus.

„Daily Mail“ šaltinis teigė: „Kilo rizika, kad susidarys nepatogi situacija.“ Teigiama, kad karalienė nusprendė, jog uniformos nedėvės niekas – tokiu būdu bus pademonstruota šeimos vienybė ir šeštadienį 15 valandą Vindzoro pilies šv. Jurgio koplyčioje vyksiančios ceremonijos metu niekam raudonuoti neteks. Tas pats šaltinis teigė: „Karalienė su visa šeima nenori, kad kas nors atitrauktų dėmesį nuo to, kas yra svarbiausia – įstabaus princo Philipo gyvenimo paminėjimo.“


Rašyti komentarą...
A
2021-04-16 20:52:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jos didingumui nera ribų...Buvo Karalienė yra Karalienė ir liks Karalienė...Te Dievas saugo ir teikia stiprybės.
Atsakyti
-25

M
Močiutė
2021-04-16 21:19:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Močiutė ir liks močiute.Anūkas pasielgė ne kaip ,o močiutei gaila jo.Būtų kaip balta varna tarp visų.Išmintinga karalienė ir močiutė
Atsakyti
-25

V
Violeta
2021-04-16 21:05:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Protingas sprendimas
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų