Kaip priaugti svorio? Pasirodo, bus sunkiau nei manėte!

Nors šiandien dažniausiai skundžiamasi dėl per didelio kūno svorio ir kalbama apie patarimus, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų, taip nustumiama į šalį kita problema – svorio nepakankamumas. Pasirodo, jo priaugti gali būti kur kas sunkiau, nei atsikratyti.

54

Dietistė, mitybos pažangos specialistė Ugnė Radzevičienė pasakoja, kad svoris laikomas nepakankamu sveikai organizmo būsenai, kai žmogaus kūno masės indeksas (KMI) yra 15-20 proc. mažesnis, nei priklausytų pagal amžių.

(54 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 26 kilogramus svėrusi mergina dabar – neatpažįstama: atskleidė, kaip įveikė anoreksiją

Per mažo svorio priežastys

Svorio nepakankamumas galimas del genetikos, metabolizmo, diabeto ar kitų tiek psichologinių, tiek fizinių ligų. Taip pat svorį gali lemti ir mitybos sutrikimai, narkotikų vartojimas ir kitos panašios priežastys.

„Svorio nepakankamo priežastis gali būti susijusi ir su užslėptomis ligomis, kaip vėžys, tuberkuliozė, AIDS, skydliaukės problemos. Todėl jei per mažo svorio priežastis iš karto paaiškinti sunku, gali prireikti ir profesionalios diagnoztikos dėl užsislėpusių ligų“, – teigia dietistė.

Taip pat specialistė priduria, jog kartais žmonės natūraliai turi labai silpną fizinę ištvermę bei silpną imuninę sistemą, kas ne tik mažina atsparumą ligoms, infekcijoms, tačiau ir daro įtaką svoriui.

Atsiradęs svorio nepakankamumas moterims dėl valgymo sutrikimų arba pernelyg intensyvios, sunkios fizinės veiklos gali daryti įtaką amenorėjos (menstruacijų nebuvimas), nevaisingumo bei anemijos išsivystimui.

Jei nėra apetito

Skundžiantis apetito nebuvimu, specialistė atskleidžia, kad jam didinti kartais skiriami medikamentai, kaip antidepresantai ar kiti psichiką veikiantys preparatai, švelnesniais atvejais rekomenduojama vartoti B vitaminą.

„Jei žmogus neturi pakankamai svorio, reiškia negauna reikiamo kiekio maistinių medžiagų, kurios organizmui yra būtinos. Žinoma, ne visi turintys svorio nepakankamumą jaučia stiprius neigiamus simptomus, tačiau visgi dauguma išgyvena nemalonius sveikatos negalavimus“, – sako pašnekovė.

REKLAMA

Viena iš svorio nepakankamumo pasekmių yra osteoporozė – kaulų liga, pasižyminti kaulų tankėjimu. Dėl šios ligos kaulai tampa trapūs ir linkę įtrūkti. Kita pasekmė – odos, plaukų bei dantų problemos. Jei žmogus per dieną negauna pakankamai maistinių medžiagų, gali atsirasti tokie fiziniai simptomai, kaip plonėjanti ir sausėjanti oda, slenkantys plaukai, prasta dantų būklė.

„Turintys svorio nepakankamumą taip pat dažnai yra linkę sirgti. Kuomet žmogus iš mitybos negauna pakankamai energijos ir medžiagų, kur kas lengviau suserga infekcinėmis ligomis, pavyzdžiui, peršalimu, o tokiais atvejais ligos dažnai ir užsitęsia“, – teigia Ugnė Radzevičienė.

Kalorijos – tai energija, todėl esant jų trūkumui visuomet jaučiamas nuovargis, taip pat ilgainiui gali išsivystyti anemija, kankinti galvos svaigimas. Be to, besilaukiančioms moterims svorio nepakankamumas didina persileidimo riziką.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nė 30 kg nesvėrusi mergina nugalėjo anoreksiją ir tapo pavyzdžiu milijonams

Ko imtis esant valgymo sutrikimams?

Vis dėlto, pasak specialistės, visos įvardintos ligos ar psichologinės būklės galiausiai sąlygoja mitybos sutrikimus. „Valgymo sutrikimai paveikia milijonus: vaikus, paauglius, jų šeimas, o sutrikęs valgymas daro įtaką beveik kiekvienai organizmo sistemai“, – sako Ugnė Radzevičienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų