Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Karolina Meschino (nuotr. Instagram)

Rugpjūčio 5 d. kunigas Ričardas Doveika, talentingoji atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu ir socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išvyksta į Unicef – kartu su TV3 rengiamą – gerumo misiją Etiopijoje, kur susitiks su vaikais kenčiančiais badą ir iš arti pamatys, kaip Unicef kovoja už kiekvieno vaiko gyvenimą.

19

Rugpjūčio 5 d. kunigas Ričardas Doveika, talentingoji atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu ir socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išvyksta į Unicef – kartu su TV3 rengiamą – gerumo misiją Etiopijoje, kur susitiks su vaikais kenčiančiais badą ir iš arti pamatys, kaip Unicef kovoja už kiekvieno vaiko gyvenimą.

REKLAMA

Šiais metais 25 metų gimtadienius kartu švenčiantys Unicef Lietuva ir TV3 televizija per septynerius draugystės metus pakeitė tūkstančių vaikų gyvenimus visame pasaulyje.

UNICEF Lietuva džiaugiasi didžiule pažanga, padaryta teikiant pagalbą Lietuvos ir pasaulio vaikams ir nuoširdžiai dėkoja Lietuvos žmonėms ir vaikams už parodytą gerumą ir atjautą – paaukoti beveik 2 milijonai eurų išgelbėjo 635 588 vaikus iš 11 šalių, kurių gyvenimui ir ateičiai grėsmę kelia badas, ligos, konfliktai, skurdas ir stichinės nelaimės.

REKLAMA

Devynias dienas Etiopijoje truksiančios UNICEF misijos ambasadorių tikslas – vykti ten, kur nedrįsta kiti, patirti šokiruojančią vaikų ir mamų realybę, iš arti pamatyti, kaip Unicef gelbėja vaikų gyvenimus ir, svarbiausia, įkvėpti kiekvieną Lietuvos pilietį išgelbėti vaiko gyvenimą tampant nuolatiniu Unicef rėmėju. Unicef projektą globoja J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Suprantu, kad negalėjau net įsivaizduoti, kaip viskas yra iš tikrųjų. Pamačius gyvenimą čia, iš arti, ne išgirdus iš vadovėlių, knygų, dokumentikos ar sausų faktų, pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis. Atrodo, sugeri į save viso pasaulio skausmą…

Bet stipriausia emocija, kuri mane aplankė, yra dėkingumas, kad galiu prisiliesti prie tų žmonių gyvenimo, kad kartu galime padaryti stebuklą. Kas mums yra kasdienybė, tiems žmonėms yra stebuklas“, - su nerimu laukdama artėjančios kelionės prisiminimais iš praėjusių metų UNICEF misijos Malavyje dalinasi Justė Arlauskaitė - Jazzu.

REKLAMA
REKLAMA

Civilizacijos ir krikščionybės lopšiu vadinamojoje Etiopijoje nuolatinės stichinės nelaimės, konfliktai, vargana sveikatos sistema, vaistų, ligoninių ir gydytojų trūkumas lemia tai, kad vienas iš šešių vaikų miršta taip ir nesulaukęs savo penktojo gimtadienio.

Dar daugiau, net 240 kūdikių kasdien miršta per pirmąsias 28 savo gyvenimo dienas. UNICEF duomenimis, šiuo metu Etiopijoje skubios pagalbos reikia iš bado mirštantiems 350 tūkst. vaikų.

„Man UNICEF misijos – tai padrąsinimas išeiti iš savęs, savo komforto zonos. Tai padrąsinimas imtis asmeninės atsakomybės už savo šiandieną, už savo savijautą ir saviraišką. Savanoriaujant, aukojant sveikstama iš vidaus, sveikstama širdyje, požiūryje.

Sveikstama nuo uždarumo ir priekaištavimo, nuo reikalavimų ir laukimo. Nėra nė dienos, kad neprisiminčiau savo maldoje, mintyse istorijų, aplankytų šeimų, matytų vaizdų iš praeitų UNICEF misijų. Viltis, kai nėra net priežasties nubusti, yra didžioji tokių misijų vertybė“, - liudija kunigas Ričardas Doveika, jau suskubęs tapti nuolatiniu UNICEF rėmėju.

REKLAMA
REKLAMA

Baimė nepalūžti ir neišsigąsti realybės

Socialinius tinklus užkariavusi ir pirmą kartą į UNICEF misiją vykstanti Karolina Meschino neslėpė jaudulio: „Aš labai jaudinuosi ir išties bijau nepalūžti, neišsigąsti realybės. Bet stengsiuosi į skurdą, badą, vienišus vaikus žiūrėti kuo pozityviau ir atsiųsti visiems vilties žinutę, kad mes galime padėti.

Juk tereikia tik 10 centų per dieną arba 3 eurų per mėnesį norint dovanoti vaikui gyvenimą. Pagrindinis mano misijos tikslas – paskatinti kuo daugiau savo sekėjų prisidėti prie UNICEF veiklos.

Noriu, kad jauni žmonės suprastų, jog mes visi esame žmonės ir visi nusipelnėme turėti gyvybę, šeimą, ateitį, išsilavinimą. Tai labai graži iniciatyva, kilni misija ir aš nekantrauju prie jos prisidėti“.

Apie UNICEF

UNICEF dirba, kad užtikrintų kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausia ir sėkmingiausia pasaulio vaikų organizacija UNICEF Lietuvoje buvo įkurta 1993 m. vasario 16 d., suteikiant pagalbą Lietuvos ir pasaulio vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų