Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprastas pirštų testas gali padėti diagnozuoti plaučių vėžį. Yra keletas ankstyvos stadijos plaučių vėžio požymių, kuriuos galite pastebėti ir užkirsti kelią ligos plitimui.

Paprastas pirštų testas gali padėti diagnozuoti plaučių vėžį. Yra keletas ankstyvos stadijos plaučių vėžio požymių, kuriuos galite pastebėti ir užkirsti kelią ligos plitimui.

REKLAMA

Plaučių vėžys gali plisti greičiau nei kitos vėžio formos, o kiekvienais metais ši liga diagnozuojama beveik 40 tūkst. žmonių.

Pavojinga tai, kad plaučių vėžio simptomai dažnai pasireiškia tik po to, kad pavojingos ląstelės pasklinda po visą kūną. Tačiau galite pastebėti keletą ankstyvų ligos simptomų.

Išbandykite testą

Dažni plaučių vėžio simptomai – dusulys, švokštimas ir nuolatinis kosulys su krauju ar skrepliais.

Nors daugelis simptomų dažniausiai susiję su kvėpavimo takais, yra vienas ankstyvas plaučių vėžio požymis, kuris pasireiškia ant pirštų galiukų – štai ką reikia apie jį žinoti, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA

Kai suglaudžiate nagus, ar matote mažytį deimanto formos tarpelį? Jei jo nematote, tai gali nutikti dėl atsiradusių pakitimų, kai ištinsta pirštų galiukai ir tai gali būti plaučių vėžio požymis.

Pirštų pokyčiai vyksta etapais, prasideda nuo nago pusmėnulio, kuris suminkštėja. Tada oda aplink nagą tampa blizgi, nagai tampa labiau lenkti nei įprasta, žiūrint į juos iš šono. 

Galiausiai, pirštai gali ištinti dėl skysčių kaupimosi minkštuosiuose pirštų audiniuose. Nors, jeigu nematote tarpo tarp nagų, tai automatiškai nereiškia, kad sergate plaučių vėžiu, tačiau yra tikimybė, kad tai yra ligos simptomas. Jei pastebėsite šį požymį, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.

Plaučių vėžiu sergantis Brianas Gemelas, kurio vienintelis ligos simptomas buvo pirštų tinimas, ragina: „Eikite ir kreipkitės į gydytoją. Jei turite įtarimų, tam ir skirtas šeimos gydytojas. Kreipkitės į jį kuo greičiau.“

REKLAMA
REKLAMA

Ankstyvas ligos diagnozavimas suteikia galimybę greičiau pradėti gydymą. Vakarų Lankašyro šeimos gydytoja Helen Piercy pataria:

„Jei pastebite kokius nors požymius, kurie jums kelia nerimą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paskambinkite ir užsiregistruokite konsultacijai.“

Plaučių vėžio simptomai

Kiekvienam pacientui gali pasireikšti skirtingi plaučių vėžio simptomai. Kai kuriems žmonėms jų pasireiškia daugiau, o kiti nejaučia nieko.

Dažniausiai pasitaikantys plaučių vėžio simptomai, kuriuos reikia žinoti, yra šie:

  • Nuolatinis kosulys, trunkantis tris savaites ir ilgiau;
  • Dusulys;
  • Švokštimas;
  • Dažnos krūtinės ląstos infekcijos;
  • Kosulys, kuris sunkėja;
  • Krūtinės ir/arba pečių skausmas;
  • Atsikosėjimas krauju arba skrepliais su krauju;
  • Nepaaiškinamas nuovargis ir energijos trūkumas;
  • Užkimimas;
  • Veido ar kaklo patinimas.

Šie požymiai pasireiškia ne visiems, sergantiems plaučių vėžiu, todėl geriausia pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju, jei susiduriate su bent vienu iš aukščiau minėtų simptomų.

Viskas žinoma prieš 100 metu, o silpnumas ar kosulys krauju- TBC požymis. Juk taip ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų