• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuršėnuose gyvenantis 53-ejų metų Vladas Jokubauskas – profesionalus pirtininkas. Vyras ne tik yra nuskynęs ne vieną Europos ar pasaulinių čempionatų taurę, bet taip pat atlieka pirties procedūras pasaulyje gerai žinomoms įžymybėms. Vladas papasakojo, koks buvo jo kelias į pirčių pasaulį, kaip jį susirado garsenybės ir kiek jos pasiryžusios pakloti už vieną pirties seansą.

7

Kuršėnuose gyvenantis 53-ejų metų Vladas Jokubauskas – profesionalus pirtininkas. Vyras ne tik yra nuskynęs ne vieną Europos ar pasaulinių čempionatų taurę, bet taip pat atlieka pirties procedūras pasaulyje gerai žinomoms įžymybėms. Vladas papasakojo, koks buvo jo kelias į pirčių pasaulį, kaip jį susirado garsenybės ir kiek jos pasiryžusios pakloti už vieną pirties seansą.

REKLAMA

Profesionalus pirtininkas atskleidė, kad jo teikiamų paslaugų garsenybės laukia net ir po tris mėnesius bei yra pasiruošusios susimokėti ne vieną tūkstantį eurų.

8-erių kūreno dūminę pirtį

Vladas pokalbio pradžioje prisipažino – pirtyse atsidūrė neatsitiktinai. Šiuo metu jau 30 metų pirtininko duoną valgantį vyrą jau nuo vaikystės žavėjo pojūčiai ir kvapai, kuriuos jis galėdavo pajusti pirtyje.

„Nuo vaikystės taip buvo įskiepyta. Mane visą laiką veždavo į kaimą, o ten būdavo pirtis. Joje praleisdavau daug laiko.

REKLAMA
REKLAMA

Tai jau nuo 8 metų kūrendavau dūminę pirtį, kurią nėra taip jau ir lengva iškūrenti. Kiti dažnai manimi pasitikėdavo, aš juos vanodavau. Taip pradėjau rinkti, kas vanojimui yra saldžiausia, kas skaniausia pačiam.

REKLAMA

Tai va taip stiklinė lašas po lašo kaupėsi ir išaugo. Ilgainiui pradėjau ieškoti profesionalumo, žinių, pradėjau jas plėsti“, – apie pirmuosius pirtininko žingsnius pasakojo Vladas.

Iš pat pradžių Vladas teigė, kad už vanojimą net pinigų neimdavo, tačiau po kiek laiko jį ėmė gėdyti kiti pirtininkai:

„Čia man gal daugiau hobis, o ne darbas. Jis teikia malonumą, pats procesas labai įdomus. Iš pradžių tai ir buvo tik hobis, už tai net pinigų niekada nebuvau ėmęs.

REKLAMA
REKLAMA

Tai kiti pirtininkai net pykdavo, sakydavo, kad jeigu tau pinigų nereikia, tai paimk ir atiduok kažkam kitam, kam reikia.“

Ant lentynos – ne vienas laimėjimas

Ilgainiui Vladui ėmė trūkti žinių ir jis pradėjo mokytis apie pirtis ir vanojimą meną. Šie mokslai jį nuvedė ne į vieną čempionatą, kuriuose iš Kuršėnų kilęs vyras pergalingai susirinko visas pirmųjų vietų taures.

„Po to jau susirinkau informacijos, pasimokiau apie pirtis ir vanojimą ir 2012 metais tapau sportinio vanojimo Europos taurės čempionu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ten, Ukrainos miestelyje Bučoje, dalyvavo 400 pirčių kompleksų iš viso posovietinio pasaulio. Iš jų atrinko, kaip mėgstu vadinti, 60 pačių geriausių gladiatorių. Sudalyvavau tose varžybose.

Kai tapau nugalėtoju, man pradėjo skambinti ir kviesti procedūras atlikti įvairūs oligarchai. Vanojau visus Lietuvos premjerus. Mane pradėjo kviestis į kitas šalis. Sakydavo vieni kitiems: „Kas tave vanoja? Petras? O  mane pasaulio čempionas““, – apie reikšmingą laimėjimą kalbėjo Vladas.

REKLAMA

Jis tęsė, kad tuomet važinėjimas į čempionatus įgavo pagreitį. Vladas sudalyvavo dar poroje čempionatų, kuriuose sėkmingai išplėšė pergales:

„2013 metais sužinojau, kad yra saunų čempionatas Austrijoje. Mus, mane ir mano mokinę, ten pakvietė atvažiuoti, pasižiūrėti. Kai atvažiavome, tai mums pasiūlė sudalyvauti. Pasižiūrėjome, kaip viskas vyksta, sudalyvavome ir laimėjome pasaulio čempionų titulą.

O 2014 metais sudalyvavau dar tarp profesionalų pasaulio čempionate. Ten irgi laimėjau pirmą vietą. O daugiau aukštesnių titulų kaip ir nėra. Nebent, kaip kiti juokauja, būtų tarpgalaktinis čempionatas.“

REKLAMA

Tarp klientų – garsiausi vardai

Visi gauti laimėjimai Vladui buvo reikšmingi. Po jų vyrui atsivėrė kelias į garsenybių pasaulį, nes jos viena po kitos pradėjo skambinti Vladui prašydamos pirčių paslaugų.

„Tai dabar visur mane kviečiasi. Nori žvaigždės kažką įdomesnio pajusti. Tai kas kelis mėnesius skrendu į Londoną, skrendu per Vokietiją į kitus pasaulio kraštus, į Los Andželą dėstyti, ruošti pirtininkus arba SPA kompleksus audituoti, pasakyti, ko jiems trūksta, kokių procedūrų reiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar važiuoju vanoti kažkokias konkrečias žvaigždes. Dažniausiai į Londoną, nes pačiame centre yra pirtis, į kurią nelabai ten ir papulsi. Va jeigu šiandien užsiregistruotumėte, tai gal rudeniui ir papultumėte.

Toje vietoje priimami VIP klientai, man sumoka honorarą ir skrendu, kad juos pavanočiau. Tie klientai, turbūt girdėjote, yra Justin Bieber, Elle Macpherson, Doyle Bramhall II, Derek Chisora, Lilly, Allen.

Aišku, apie visus net negaliu pasakoti, duoti interviu, nes pasirašau sutartis, kurios neleidžia apie tai kalbėti“, – atsivėrusiais keliais džiaugėsi vyras.

REKLAMA

Vėlavimas neatleidžiamas net Justin Bieber

Vladas pasakojo, kad pirtyse yra laikomasi gana griežtų taisyklių. Garsenybėms ne tik tenka palaukti vizito kelis mėnesius, susimokėti milžiniškas sumas pinigų, bet ir atvykti laiku, nes kitaip rezervacija atšaukiama.

„Garsenybės net būna nustebę, kad jiems reikia užsisakyti bilietus, atskristi iš Amerikos, Kanados, užsisakyti viešbutį, sulaukti manęs, kaip meistro.

Sako, mes mokame didžiulius pinigus, koreguojame savo keliones, turime laukti tris mėnesius. Tai čia pas tave toks užimtumas ar tu pats maivaisi? Jiems nelabai suprantama, kai jie gali bet kokią mašiną nusipirkti per minutę, o vanojimo turi laukti kelis mėnesius. Bet procedūrų laukia, atskrenda.

REKLAMA

Atsimenu, buvo taip, kad Justin Bieber pavėlavo ir jam buvo nuimta rezervacija, nes kiekviena diena užimta ir yra paskirtas laikas“, – apie incidentus kalbėjo vyras.

Pasak jo, tokie vizitai gali kainuoti nemažus pinigus. Tad vienas praleistas apsilankymas kainuoja tūkstančiais:

„Įprastai jie pasiima privačią zoną. Ji valandai kainuoja 300 svarų, o reikia mažiausiai trims valandoms rezervuoti. Tai beveik tūkstantį svarų jie sumoka vien už patalpas.

Po to jau ima mane, kaip specialistą, kad vanočiau juos. Tai maistas, bilietai, patalpos, arbata man po kelis šimtus. Jiems tas malonumas kainuoja ne vieną tūkstantį svarų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O dažniausiai dar ir ne vieni skrenda, o su vadyba, palyda. Tai trys-keturi žmonės, ir jiems vanojimus turi užsakyti. Tai kas kelis mėnesius tas malonumas gali kainuoti net ir apie 10 tūkstančių svarų.

O tiek Justin Bieber, tiek kitos įžymybės, jie užsisako, kad aš juos pavanočiau ir kažkur kitur. Tai va skridau į Monaką, į Kiprą specialiai juos vanoti. Išsiperka asmeniškai.“

Klientai tikina patyrę stebuklą

Paklaustas apie tai, ar tokie garsūs veidai turi ypatingų prašymų, Vladas atsako, kad ne. Jis paaiškino, kad neretai klientai patys nelabai supranta procedūrų ir nežino, ko klausti.

REKLAMA

„Jie žiūri išsižioję, akys didelės ir galvoja, kaip nenumirti, kas bus toliau, nes iš tikrųjų tas vanojimas yra mirties ir gyvybės klausimas. Tą jiems pasako pats organizmas.

Jeigu aš vanoju 15-20 minučių, iš pradžių temperatūra yra komfortiška, jiems patinka, bet paskui karštis vis kyla, kyla, karščiau ir karščiau, tai jų organizmas supranta, kad jeigu tai vyks ne 15 minučių, o valandą, tai jis, paprasčiausiai, numirs.

Ir kai pakyla temperatūra, jie dūsauja, prašo pabėgti, o tu pasakai, kad procedūra nebaigta, dar reikia iš priekio pavanoti, tai jiems tikrai būna toks košmaras, kokio nėra buvę. Po to įmerki juos į ledinį vandenį ir iš pradžių tai atgaiva, o po to supranta, kad lediniame vandenyje po valandos numirs.

REKLAMA

Tai organizmas gauna šoką būdamas tokioje būsenoje tiek karštoje, tiek šaltoje terapijoje. Jis gauna adrenalino, persikrauna visos sistemos ir kai žmogų paguldai ant šieno pailsėti, tai jis išsijungia visai valandai.

Po tokios procedūros jiems atrodo, kad tai – kažkas tokio, organizmas gavo to, ko nėra gavęs. Tai iš tikrųjų, žmogus nežino, kaip jam elgtis, jam kaip stebuklas gaunasi. O įžymybės papasakoja savo draugams ir kiti irgi ima to norėti“, – procedūros detales atskleidė Vladas.

REKLAMA
REKLAMA

Atsisakė siūlomo buto Anglijoje

Pirtininkas tikino, kad šios procedūros garsenybėms patinka. Tačiau nors Vladas ir sulaukia pasiūlymų apsigyventi arčiau žvaigždžių, tačiau jis renkasi gyventi Lietuvoje.

„Tos įžymybės ieško naujų pojūčių. Žinoma, ne visos, bet yra tų, kurios naudoja ir narkotikus, alkoholį, ieško naujų įspūdžių. Tai čia jiems gaunasi kaip narkotikas.

Jų tiek yra norinčių, kiek aš nesugebu aprūpinti. Aišku, Anglijoje man yra siūlę, kad nuperkame tau butą, tu čia gyvenk ir neskraidyk niekur. Bet aš turiu šeimą, turiu savo interesus ir nežadu toje pirtyje numirti.

Man tai yra hobis, malonus darbas, jeigu padarysiu jį konvejeriu, tai nebebus to malonumo. Jeigu tik pinigus gainiosiuosi, tai nieko gero žmogui negalėsiu duoti. Matote, jeigu darai tai su malonumu, su meile, tai ir jie tai patiria“, – savo požiūriu pasidalijo pirtininkas.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų