Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Remiantis nauju tyrimu, „meilės hormonas“ oksitocinas gali paaiškinti, kodėl kai kurie vyrai turi hiperseksualumo sutrikimą, dar vadinamą priklausomybe nuo sekso.

Remiantis nauju tyrimu, „meilės hormonas“ oksitocinas gali paaiškinti, kodėl kai kurie vyrai turi hiperseksualumo sutrikimą, dar vadinamą priklausomybe nuo sekso.

REKLAMA

Tyrėjai susiejo šį sutrikimą su didesniu oksitocino kiekiu kraujyje, palyginus su vyrų, neturinčių sutrikimo, lygiu. Tačiau matyti, kad terapija gali būti veiksmingas būdas jį valdyti.

Hiperseksualus elgesys – kartais vadinamas priklausomybe nuo sekso arba hiperseksualumu – apibrėžiamas kaip per didelis susirūpinimas seksualinėmis fantazijomis, potraukiais ar elgesiu. Nors seksualumas yra sveika, hiperseksualumas gali pakenkti žmogaus gyvenimo kokybei, nes potraukiams tampa sunku atsispirti ir tai gali sukelti nerimą. Dėl to dažnai asmuo turi paaukoti savo darbą ir asmeninius santykius.

Tyrime, paskelbtame žurnale „Endocrine Society’s Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism“, buvo analizuojami 64 vyrų, kuriems nustatytas patvirtintas hiperseksualinis sutrikimas, kraujo mėginiai, kurie ieškojo pagalbos dėl savo būklės. Jų kraujas buvo lyginamas su 38 vyrų, neturinčių sutrikimo, kraujo mėginiais. Mokslininkai taip pat apklausė abi grupes.

REKLAMA

Pirminiai rezultatai atskleidė, kad vyrų, turinčių priklausomybę nuo sekso, kraujyje buvo didesnis oksitocino kiekis, palyginus su tais, kurie neturėjo sutrikimo, ir kad didesnis lygis buvo susijęs su didesniu hiperseksualaus elgesio balu.

Oksitocinas, kartais vadinamas „meilės hormonu“, yra natūraliai atsirandantis hormonas, kurį gamina pagumburis ir išskiria hipofizė.

Nors normalus oksitocino kiekis kraujyje ištiesia pagalbos ranką sveikam seksualiniam elgesiui, šis naujas tyrimas išryškina galimą padidėjusio lygio poveikį vyrams ir parodo, kad kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra tinkamas būdas sumažinti oksitocino kiekį, taip pat valdyti priklausomybę nuo sekso ir su juo susijusį elgesį. Taip pat gali būti, kad vaistai, nusitaikantys į oksitociną, galėtų būti alternatyvus gydymo būdas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime taip pat buvo tiriama 30 vyrų, turinčių hiperseksualumo sutrikimą, kuriems buvo atlikta kognityvinė elgesio terapija, po kurios dar kartą buvo tiriamas jų oksitocino kiekis. Tolesnės kraujo analizės parodė, kad po CBT kurso hiperseksualių vyrų oksitocino kiekis sumažėjo, palyginti su pradine koncentracija.

„Mes nustatėme, kad vyrų, turinčių kompulsinį seksualinio elgesio sutrikimą, oksitocino lygis buvo didesnis nei vyrų be šio sutrikimo, – sakė tyrimo autorius dr. Andreas Chatzittofis iš Kipro universiteto medicinos mokyklos Nikosijoje (Kipras) ir Umeå universiteto Umeo (Švedija). – Kognityvinė elgesio terapija sumažino tiek hiperseksualų elgesį, tiek oksitocino kiekį.“

„Oksitocinas vaidina svarbų vaidmenį sergant priklausomybe nuo sekso ir gali būti galimas vaistų taikinys būsimam farmakologiniam gydymui“, – padarė išvadą A. Chatzittofis.

Nors tyrimas nurodo biologinį vyrų hiperseksualaus elgesio šaltinį, jis jokiu būdu nereiškia, kad žmonės, kurių oksitocino kiekis kraujyje yra padidėjęs, yra bejėgiai ką nors padaryti dėl savo sutrikimo. Atrodo, kad taikant tinkamą gydymą, bent jau su oksitocinu susijusio hiperseksualumo atveju, galima pasiekti normalią seksualinę funkciją ir elgesį

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų