Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ispanija taps pirmąją Vakarų šalimi, kurioje mėnesinių skausmus kenčiančios moterys galės gauti laisvadienių – iki trijų dienų per mėnesį.

Ispanija taps pirmąją Vakarų šalimi, kurioje mėnesinių skausmus kenčiančios moterys galės gauti laisvadienių – iki trijų dienų per mėnesį.

REKLAMA

Ispanijos valdžia šį potvarkį patvirtinti turėtų šią savaitę. Laisvadienių per mėnesines galima pasiimti ir kai kuriose kitose šalyse – Japonijoje, Pietų Korėjoje, Indonezijoje ir Zambijoje, rašoma dailymail.co.uk.

Antradienį vyksiančiame ministrų kabineto posėdyje turėtų būti patvirtintas reformų paketas, kuris taip pat įpareigos mokyklas mergaitėms teikti įklotus.

Viena iš keturių moterų dėl finansinių priežasčių negali rinktis norimų moterų higienos priemonių

Lygių teisių ir smurto lyties pagrindu prevencijos ministrė Ángela Rodríguez dar kovo 3 dieną paskelbė apie šį Menstruacinės ir reprodukcinės sveikatos reformų paketą, į kurį taip įeina abortą išgyvenusioms moterims skiriami laisvadieniai.

„Apie su menstruacine sveikata susijusiomis teisėmis dar niekada nebuvo diskutuota ir duomenys tikrai kelia pasibaisėjimą“, – savaitraščiui „El Periodico“ sakė Á. Rodríguez. – „Viena iš keturių moterų dėl finansinių priežasčių negali rinktis norimų moterų higienos priemonių. Būtent todėl siūlome šias priemones dalinti nemokamai švietimo ir socialinėse institucijose“.

REKLAMA

Laisvadienai pagerintų gyvenimą

Tuo tarpu kasmėnesiniai laisvadieniai turėtų pagerinti gyvenimą toms, moterims, kurias vargina itin skausmingos mėnesinės. Nemaža dalis menstruacijas turinčių moterų kenčia stiprius skausmus, vadinamus dismenorėja, kurie sunkesniais atvejais gali sąlygoti labai prastą savijautą.

„Svarbu apibrėžti, kas yra skausmingos menstruacijos – mes kalbame ne apie nesunkų nepatogumą, bet apie tokius rimtus simptomus, kaip diarėja, stiprūs galvos skausmai, karščiavimas“, – sakė Á. Rodríguez. –

REKLAMA
REKLAMA

„Tai tokie simptomai, dėl kurių kitų ligų atveju suteikiamas nedarbingumas, todėl taip pat turėtų būti ir menstruacijų atveju, ir kad būtų tokia galimybė skausmingas menstruacijas išgyvenančiai moteriai tą dieną likti namuose“.

Prekybos centruose parduodamiems įklotams ir tamponams nebebus taikomas PVM, o skurdžiau gyvenančioms moterims šios priemonės bus teikiamos nemokamai. Ispanijos valdžia taip pat planuoja panaikinti reikalavimą 16 ir 17 metų merginoms, norinčioms pasidaryti abortą, būtinai gauti tėvų leidimą.

Ángela Rodríguez dar paskelbė, kad Ispanija siekia lyderystės vystant kontraceptines tabletes vyrams – klinikiniai tyrimai su žmonėmis prasidės jau liepos mėnesį, skelbia Minesotos universiteto tyrėjai. Ministerija taip pat ruošiasi išleisti įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią prekybai moterimis ir prostitucijai Ispanijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų