Išgirdusi auklėtojos prašymą vilnietė įtūžo: „Kiek dar tęsis ši kvaila mada?“

„Kiekvienais metais mūsų darželyje, kurį lanko vaikai, vyksta rudenėlio šventė. Ir kasmet mums, tėvams su vaikais, reikia pagaminti kokį nors darbelį iš rudens gėrybių – moliūgų, cukinijų, obuolių ir pan. Aš nebegaliu ilgiau tylėti ir manau, kad atėjo laikas šitą įsisenėjusį absurdą pakeisti“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi vilnietė Angelė.

Viešojoje erdvėje daug kalbama apie tai, kad negalima švaistyti maisto, kad jo iššvaistoma kone tonomis, o štai vos tik ateina spalio mėnuo, visi vaikų darželiai lyg susitarę skelbia apie rudenėlio šventę ir kviečia gaminti darbelius iš maisto.

Pernai mano sūnaus darželio grupėje „užderėjo“ plaustas iš cukinijos, šimtakojis iš obuolių, mandarinų šeimynėlė, žmogeliukai iš kriaušių. Neslėpsiu, mes irgi pjaustėm, skutinėjom obuolius ir kažką iš jų gaminom.

Vis tik šiemet vėl gavusi tokią pačią užduotį, susimąsčiau – kodėl šeimos įpareigojamos gadinti maistą darbeliams? Juk jie nebus valgomi, o po savaitės supus, supelys ir bus tiesiog išmesti. Pernai, pamenu, aplink juos pradėjo skraidyti musytės. Kiek dar tęsis ši kvaila mada?

Kodėl negalima jų tiesiog suvalgyti?

Kodėl darbelių negalima padaryti iš gamtos gėrybių, o rudens skanėstų, net jeigu užderėjo ir per daug, negalima tiesiog suvalgyti, jais pasidalinti arba iš jų ko nors pagaminti?

Ruduo mums visiems dovanoja ypatingą grožį – šermukšnių uogos, kaštonai, gilės, įvairiaspalviai medžių lapai. Jau matau, kokių dailių darbelių vaikai patys, net be tėvų pagalbos, gali prigaminti ir nusinešti į grupę.

Šiemet mes atsisakėme gaminti darbelį iš daržovių – mano sūnus į grupę nusinešė iš kaštonų ir plastelino sukurtą ežiukų šeimynėlę, o aš auklėtojoms ir vaikams nunešiau cukinijų pyragą, kad galėtų visi pasivaišinti.

Todėl aš labai labai raginu auklėtojus, pedagogus ir tėvus susimąstyti – gana švaistyti ir mėtyti maistą darbeliams, kurie jau po kelių dienų bus šiukšliadėžėje! 

Autorius: skaitytoja Angelė

 


Rašyti komentarą...
t
tets
2021-10-04 18:35:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai pritariu
Atsakyti
-25

S
Sabina
2021-10-04 21:38:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palaikau
Atsakyti
-18

G
Geras pastebėjimas.
2021-10-04 21:47:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (128)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų