Kalėjimai paprastai nelaikomi pačiais populiariausiais turistiniais objektais, tačiau apsilankymas juose gali būti tikrai įdomia atrakcija. Pateikiame šešių įkalinimo įstaigų, esančių kiekviename žemyne, sąrašą (gal kas žino kalėjimą Antarktidoje?).
Port Arthur, Australija
Tai – vienas iš baisiausių pasaulio kalėjimų. Nors oficialiai buvo tvirtinama, jog kalėjime taikyti pažangūs kalinimo ir perauklėjimo metodai, Port Arthuras buvo laikomas vienu šiurpiausių kalėjimų ir vienu tamsiausių Britanijos istorijos momentų. Teigiama, jog psichologinis teroras ir neviltis daugelį kalinių priversdavo nusižudyti arba užpulti kolegas ( už tai grėsdavo mirties bausmė). Kalėjimas buvo uždarytas 1877-aisiais.
Dabar ši vieta vadinama „labiausiai vaiduokliu apsėsta pasaulyje“. Norintiems išvysti, kaip gyveno kaliniai, turai rengiami ir dieną, ir naktį. ,
Port Arthuras yra apie 90 minučių kelio nuo Tasmanijos sostinės Hobarto. Įėjimo kainą – 22 Australijos doleriai ( apie 54 litus).
Daugiau informacijos:
Alcatrazas (JAV)
Dėkui Holivudo industrijai, tai - pats žymiausias kalėjimas pasaulyje. Alcatrazas buvo laikomas pačiu saugiausiu kalėjimu, iš kurio neįmanoma pasprukti; tad San Francisko vaizdas tolumoje tik padidindavo kalinių frustraciją.
Šiuo metu čia rengiami turai, kurių metu jus lydi buvęs kalinys. Vienas populiariausių eksponatų – Al Capones celė.
Alcatrazo turai rengiami nuo 33 molo San Francisko Žvejų prieplaukoje. Jie trunka apie 3 valandas ir kainuoja nuo 26 JAV dolerių ( apie 73 litus)
Daugiau informacijos:
Robben sala (Pietų Afrikos respublika)
Žymusis Cape Towno pakrantėje esantis kalėjimas dabar paverstas Nelsono Mandelos šventykla, kurioje pasakojama, kaip žymusis politikas bei kiti kaliniai čia gyveno, valgė ir kentėjo.
Turus, kaip ir Alcatraze veda buvę kaliniai, jau pavargę atsakinėti į tą patį klausimą: ar jie nepažinojo N. Mandelos asmeniškai.
Paieškokite pingvinų: jie pavertė kalėjimą savo namais ir neretai aptinkami besislepiantys celėse.
Bilietai kainuoja į turus kainuoja 200 randus ( apie 74 litus)
Daugiau info:
Ushuaia kalėjimas (Argentina)
Tai – piečiausiai esantis kalėjimas, įkurtas XX a. pradžioje. Ushuaia miestas buvo paverstas baudžiamąja kolonija, kurioje įsikūrę nusikaltėliai dirbdavo tiesdami kelius bei geležinkelius, statybose bei kurdami sau naują gyvenimą.
Dabar čia esančiame muziejuje demonstruojama keistoka ekspozicija: čia surinkti eksponatai pasakoja apie pasaulio kalėjimų muziejus.
Kalėjimas įrengtas tik už kelių minučių nuo miesto centro, o įėjimas kainuoja kelis pesus.
Bukhara Zindan (Uzbekistanas)
Čia Bukharo emyras laikydavo kalinius, kol nuspręsdavo juos nugalabyti. Nuteistieji kentėdavo nuo bado, karščio ir troškulio bei rafinuotų kankinimų: pastato centre yra Vabalų duobė, kur jie būdavo įmetami į vabzdžių bei kirmėlių masę.
Kadaise buvusi siaubo vieta dabar „tarnauja“ kaip muziejus.
Tiesa, pats kalėjimas labai mažas ir dėmesį išlaikys nedaugiau kaip minutę. Moteris prie įėjimo tikisi maždaug 1 JAV dolerio.
Londono Toweris (Didžioji Britanija)
Gal tai ir yra vienas iš žymiausių bent jau Europos pastatų, bet tikrai ne visi žino, jog čia anksčiau būta kalėjimo. Toweris daug garsesnis kaip Karališkųjų brangenybių saugykla, tačiau po savo pastatymo ilgai tarnavo kaip įkalinimo įstaiga, kurioje kalėjo ir tokie žinomi asmenys kaip Anglijos princas Edwardas V-asis.
Kaip ir daugelis Londono turų, įėjimas nebus pigus – kaina siekia apie 17 svarų sterlingų (apie 72 litus). Turas užtrunka 2-3 valandas.