Apie tai, kaip apsisaugoti ir kaip elgtis vandenyje, tv3.lt papasakojo ULAC gydytoja epidemiologė Galina Zagrebnevienė.
Išskyrė rizikos grupes
Medikės teigimu, Baltijos jūroje esanti bakterija yra pavojinga tam tikrai žmonių grupei. Dėmesį turėtų atkreipti žmonės, kuriems nustatytas ŽIV, sergantys vėžiu, po organų transplantacijos, vyresnio amžiaus žmonės bei tie, kurių imuninė sistema dėl tam tikrų priežasčių yra nusilpusi.
„Vibrio grupės bakterijos – tai ne cholerą sukeliančios bakterijos, tačiau kai kurios iš jų yra pavojingos sveikatai.
Ši bakterija vandenyje tarpsta ne ištisus metus, tačiau tam tikru metu, o tiksliau tada, kai vandens temperatūra įkaista daugiau nei 20 laipsnių.
Vis dėlto, tai nereiškia, kad žmonėms negalima maudytis Baltijos jūroje. Maudytis galima, kai lentelėje, esančioje prie jūros, kurią pateikia savivaldybė, parašyta, kad vandens mikrobiologiniai rodikliai atitinka higienos reikalavimus ir nėra didelio bangavimo“, - aiškino gydytoja.
Registruoti mirties atvejai
Lietuvoje kol kas nėra registruotų šios ligos atvejų, tačiau medikė perspėja, kad neretai žmonėms, kuriems medikai nustato šią bakteriją po maudynių Baltijos jūroje, miršta.
„Gydymas yra skiriamas antibakteriniais vaistais, tačiau jis ne visada būna veiksmingas. Skelbiami duomenys, kad susirgus asmenims iš minėtų rizikos grupių, gali ištikti mirtis.
Bakterija yra pakankamai agresyvi. Tai invazinė bakterija, galinti sukelti kraujo užkrėtimą ir sepsį“, - pasakoja gydytoja ir pateikė rekomendacijas, kaip elgtis po maudynių Baltijos jūroje.
Plačiau apie Vibrio bakteriją Baltijos jūroje bei kitus pavojus, tykančius jūroje, vaizdo reportaže.