• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio mėnesį Ugandoje užfiksuotas naujas mirtino Ebolos viruso protrūkis. Apie tai feisbuke pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Spalio mėnesį Ugandoje užfiksuotas naujas mirtino Ebolos viruso protrūkis. Apie tai feisbuke pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

„Negeros naujienos, švelniai kalbant. Kol kas toli nuo mūsų, laimei. Ugandoje – naujas Ebolos viruso protrūkis, sėjantis mirtį beveik kas antram užsikrėtusiam“, – rašo gydytoja apidemiologė.

R. Lingienė pateikė ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenis: Ugandoje 2022 m. spalio 19 d. buvo patvirtinti nauji 64 Ebolos viruso (EVD) atvejai, iš kurių net 25 baigėsi mirtimi.

„Mirtingumo rodiklis siekia 39 proc. ir prognozuojama, kad gali išaugti dar labiau – iki 54 proc. Registruojamos ir mirtys tų, kurie dirba infekcijos židiniuose – sveikatos priežiūros darbuotojų – tarpe.

REKLAMA
REKLAMA

Tad akivaizdu, kad Ebola gali tapti rimtu iššūkiu tarptautinės aviacijos ar turizmo bendruomenei ir tikru galvos skausmu sveikatos sistemoms tų šalių, į kurias užkratas prasiskverbs“, – teigia R. Lingienė.

REKLAMA

Prašo keliautojus būti atsargiems

Anot NVSC Vilniaus departamento vadovės, kol kas dauguma atvejų buvo fiksuoti Mubende, Bunyangabu, Kyegegwa, Kassandos ir Kagadi rajonuose, bet vietos žiniasklaida jau kalba apie atvejus ir Mitianoje.

„Naujausiais, Spalio 19 d., PSO duomenimis, sveikatos apsaugos pareigūnai jau yra nustatę mažiausiai 2 007 kontaktus iš jų 931 (46 %) atliekamas 21 dienos akylus stebėjimas.

Kas kelia didžiausią susirūpinimą? Vis daugiau pranešimų apie naujus atvejus, kurie neturi jokių žinomų sąsajų su jau nustatytais. Tai aiškiai rodo, kad viruso plitimas yra gerokai spartesnis nei manyta iki tol.

REKLAMA
REKLAMA

Tad labai visų prašau, jei esate suplanavę rudens atostogas į Centrinės Afrikos šalis, gerai apsvarstykite, ar šiuo metu verta. Tai padarykite atsakingai, įvertinkite riziką. Būtinai sekite PSO naujienas, sekite visas rekomendacijas ir jų laikykitės. Ebolos sukėlėjas – vienas pavojingiausių, o, deja, jau ne kartą esame patyrę kad virusams neegzistuoja nei valstybių, nei žemynų sienos“, – pridūrė R. Lingienė.

Nepavyko su korona, tai nutarė iš mėgintuvėlyje Ebolą paleisti.. juk reikia laikytis plano, jad pasaulyje liktų tik 1 mlrd. gyventojų.
Mato, kad koronos nieks nebebijo, tai sugalvojo ebolą sugrąžint
Na, kadangi ,,runkeliai" neturi pinigų į tokias šalis nuvykti, tai ir baimintis nėra ko. O mirtį šiaip ar taip vieną kartą reikės. Šiurpino su covid'u dabar pašiurpis su Ebola. Ir nieko čia naujo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų