ebola

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ebola“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ebola“.

Uganda paskelbė, kad baigėsi Ebolos viruso protrūkis

Uganda trečiadienį paskelbė, kad Ebolos viruso protrūkis, kilęs praėjusių metų pabaigoje ir nusinešęs 55 žmonių gyvybes, baigėsi. Apie tai pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir šalies sveikatos apsaugos ministrė. „Mums pavyko sėkmingai suvaldyti Ebolos viruso protrūkį Ugandoje“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė Jane Ruth Aceng ceremonijos centriniame Mubendės rajone metu. Šioje vietovėje rugsėjį pirmą kartą buvo aptiktas virusas.
2023-01-11

Grįžo mirtinas virusas: kas antram užsikrėtusiam sėja mirtį

Spalio mėnesį Ugandoje užfiksuotas naujas mirtino Ebolos viruso protrūkis. Apie tai feisbuke pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. „Negeros naujienos, švelniai kalbant. Kol kas toli nuo mūsų, laimei. Ugandoje – naujas Ebolos viruso protrūkis, sėjantis mirtį beveik kas antram užsikrėtusiam“, – rašo gydytoja apidemiologė.
2022-10-28

PSO: per Ebolos protrūkį mirė 29 žmonės

Ugandoje pranešta apie 63 patvirtintus ir galimus Ebolos viruso protrūkio atvejus, įskaitant 29 mirtis, trečiadienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). „Dešimt sveikatos priežiūros darbuotojų buvo užsikrėtę, o keturi mirė“, – per spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas bei pridūrė, kad keturi žmonės pasveiko ir jiems taikoma tolesnė priežiūra. Rugsėjo pabaigoje buvo pranešta, kad ši infekcija pirmą kartą nuo 2019 metų pražudė žmogų Ugandoje.
2022-10-05

Naujausi Ebolos viruso tyrimai: užkratas gali išlikti smegenyse kelerius metus ir vėl užkrėsti

Remiantis naujais nežmoginių primatų modelių tyrimais, Ebolos virusas gali išlikti smegenyse daugelį metų po užsikrėtimo ir gali vėl atsirasti ir sukelti potencialiai mirtiną ligą. Liga gali pasikartoti net po labai veiksmingo gydymo monokloniniais antikūnais, o tai rodo, kad Ebola gali kelti grėsmę pacientams praėjus metams po gydymo.
2022-02-20

Dramblio Kaulo Krante galimai nustatytas antras Ebolos atvejis

Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra antradienį pranešė, kad Dramblio Kaulo Krante nustatytas antras įtariamas mirtinai pavojingos Ebolos karštligės atvejis. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovas Tarikas Jašarevičius sakė, kad iki pirmadienio šioje Vakarų Afrikos šalyje vienas užsikrėtimo Ebolos virusu atvejis buvo patvirtintas, dar vienas yra įtariamas, taip pat nustatyti devyni su šiais asmenimis kontaktavę žmonės. Apie užsikrėtusiųjų mirtis pranešimų nebuvo.
2021-08-17

Skelbiama apie naują Ebolos protrūkį: Gvinėjoje mirė 3 žmonės

Vasario 14 d. Gvinėjos sveikatos apsaugos pareigūnai patvirtino, kad NʼZerekore prefektūros Gouéké bendruomenėje įsiplieskė Ebolos židinys. Nuo ligos jau mirė trys žmonės, dar keturi yra užsikrėtę. Valstybėje paskelbta epidemija, o sveikatos apsaugos tarnybos pradėjo atsekinėti kontaktus ir izoliuoti galimai sergančius asmenis. Tai pirmieji Ebolos atvejai Gvinėjoje nuo tada, kai 2016 m. baigėsi vakarų Afriką apėmusi viruso epidemija.
2021-02-19

Siaučia ne tik koronavirusas: Afrikoje vėl užfiksuotas Ebolos karštligės protrūkis

Kongo Demokratinės Respublikos sveikatos ministerija pirmadienį pranešė apie naują Ebolos karštligės protrūkį šalies šiaurės vakarinėje dalyje bei nurodė, kad protrūkio esama ir rytuose. „Jau mirė keturi žmonės“, – per spaudos konferenciją sakė sveikatos ministras Eteni Longondo. Jo teigimu, Biomedicininių tyrimų nacionalinis institutas (INRB) patvirtino, kad ištyrus šiaurės vakariniame Mbandakos mieste paimtų ėminių, buvo nustatyta Ebolos karštligė.
2020-06-01

Ebolos viruso protrūkis – mirė penkiametis, dar du užsikrėtę

Ugandoje nuo Ebolos karštinės mirė penkerių metų berniukas, trečiadienį pranešė vienas Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas, o dar dviem tos pačios šeimos moterims buvo patvirtinta šio viruso infekcija po apsilankymo kaimyninėje Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR) Pasaulio sveikatos organizacija per „Twitter“ patvirtino, kad dabar Ugandoje nustatyti trys užsikrėtimo Ebolos karštine atvejai.
2019-06-12

Ebolos karštligės protrūkio Kongo DR aukų padaugėjo iki 75

Kongo Demokratinės Respublikos rytų regioną apėmusios Ebolos karštligės protrūkio aukų padaugėjo iki 75, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. „Regione pranešama apie iš viso 111 susirgimo hemoragine karštine atvejų“, – sakoma ministerijos pranešime. Ministerija nurodė patvirtinusi 83 užsikrėtimo Ebolos virusu atvejus, iš kurių 47 buvo mirtini. Taip pat mirė dar 28 galimai šiuo virusu užsikrėtę žmonės; dauguma jų mirė iki rugpjūčio 1-osios, kai tarnybos paskelbė epidemiją.
2018-08-28

Afrikoje naujas mirtino Ebolos viruso protrūkis

Demokratinėje Kongo Respublikoje (KDR) patvirtintų atvejų ligos, kurią sukelia Ebolos virusas, skaičius pasiekė 63-is žmones, pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija. „Bendras Ebola atvejų skaičius siekia 90, iš jų 63 - patvirtinti, o 27 - tikėtini. Iš viso užfiksuoti 49 mirties atvejai, iš jų 22 - neabejonitai dėl Ebolos“, - sakė ministerijos atstovas. Dabartinis Ebolos hemoraginės karštinės protrūkis KDR yra jau dešimtas.
2018-08-19
REKLAMA
REKLAMA

Ebolos protrūkis gąsdina net Pasaulio Sveikatos Organizaciją

Ebolos viruso protrūkis Kongo Demokratinės Respublikos „karo zonoje“ yra vienas iš sunkiausių iššūkių, su kuriais susiduria Pasaulio Sveikatos Organizacija, penktadienį pareiškė vienas aukšto rango pareigūnas. Šiaurės Kivu provincijoje rugpjūčio 1 dieną paskelbtas protrūkis kelia tokių pačių problemų, kaip ir ankstesnės Ebolos viruso epidemijos KDR, įskaitant dideles logistikos kliūtis neramioje šalyje, turinčioje silpną sveikatos apsaugos infrastruktūrą.
2018-08-03

Gąsdinantis Ebolos protrūkis: viskas prasidėjo nuo šikšnosparnių valgymo

Kongo Demokratinė Respublika trečiadienį pranešė apie naują Ebolos viruso protrūkį šios didelės šalies rytuose, praėjus vos savaitei po pranešimo, kad ankstesnis šios ligos protrūkis šiaurės vakaruose baigėsi. Neįtikėtina, tačiau manoma, kad Ebolos virusą platina šikšnosparniai, kuriuos valgo afrikiečiai.
2018-08-01

Mirtinai pavojingas virusas plinta nestabdomas: užfiksuoti nauji atvejai

Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR), kovojančioje su Ebolos viruso protrūkiu, viename didmiesčių, turinčiame per milijoną gyventojų, nustatyti tris nauji susirgimo hemoragine karštine atvejai, pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Susirgimai patvirtinti Mbadakos mieste. Mbandaka įsikūrusi Kongo upės, jungiančios šį miestą su sostine Kinšasa, pakrantėje.
2018-05-19

Pasaulio sveikatos organizacija dėl naujo Ebolos protrūkio rengiasi blogiausiam

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį paskelbė, kad rengiasi „blogiausiam scenarijui“ dėl naujo Ebolos viruso protrūkio Kongo Demokratinėje Respublikoje.
2018-05-11

Užfiksuota naujų Ebolos atvejų

Siera Leonė sekmadienį paragino laikytis didesnio budrumo, kad būtų užkirstas kelias potencialiam pakartotiniam Ebolos viruso protrūkiui, kai kaimyninėse Liberijoje ir Gvinėjoje buvo užfiksuota naujų šios ligos atvejų, bet sakė, kad sienos tarp Vakarų Afrikos šalių neturėtų būti uždarytos. Šis perspėjimas buvo paskelbtas po to, kai Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) patvirtino, kad viena pacientė mirė nuo Ebolos viruso Liberijoje, kuri keliais mėnesiais buvo paskelbta įveikusia šį protrūkį.
2016-04-11

Gąsdinanti žinia: Liberijoje nuo Ebolos viruso mirė paauglys

Liberijoje mirė Ebolos virusu užsikrėtęs paauglys, antradienį pranešė pareigūnas, apie pirmą mirties nuo šio viruso atvejį po rugsėjo, kai buvo paskelbta, kad ši šalis jį įveikė. „Penkiolikmetis pagaliau mirė. Jis mirė vakar“, – sakė Francis Kartehas, Liberijos nacionalinio kovos su Ebolos virusu padalinio vadovas naujienų agentūrai AFP. Jis pridūrė, kad paauglio tėvai taip pat yra užsikrėtę virusu ir yra stebimi sostinėje Monrovijoje.
2015-11-24

Džiugi žinia: Siera Leonėje laimėta kova su Ebola

Jungtinių tautų sveikatos priežiūros agentūra šeštadienį paskelbė, kad Ebolos viruso apsėstoje Siera Leonėje baigėsi Ebolos karštinės protrūkis, nusinešęs beveik 4 tūkst. gyvybių ir sukėlęs baisią ūkio recesiją. „Šiandien, 2015-ųjų lapkričio 7 dieną Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) skelbia Ebolos protrūkio Siera Leonėje pabaigą“, – pareiškė PSO atstovas Andersas Nordstromas per specialią ceremoniją, surengtą šalies sostinėje Fritaune ir palydėtą džiaugsmingais susirinkusiųjų šūksniais.
2015-11-07

Nuo Ebolos sausį pasveikusi britų slaugė vėl atsidūrė ligoninėje

Britė slaugė, sausį pasveikusi nuo Ebolos viruso, kuriuo užsikrėtė Siera Leonėje, dabar „sunkiai serga“, virusui atsinaujinus, trečiadienį pranešė ją gydanti ligoninė. „Su liūdesiu pranešame, kad Pauline Cafferkey būklė pablogėjo ir dabar ji sunkiai serga. Pauline gydoma nuo Ebolos Karališkosios nemokamos ligoninės izoliatoriuje“, – sakoma pranešime.
2015-10-14

Proveržis vakcinos nuo Ebolos viruso ieškojimuose – gautas 100 proc. veiksmingas serumas

  Bandomoji Ebolos vakcina užtikrino visišką apsaugą nuo viruso per klinikinius bandymus Gvinėjoje, paskelbė penktadienį mokslininkai. Tikėtina, kad jau galbūt galima skelbti niokojančios, tūkstančius gyvybių nusinešusios epidemijos Vakarų Afrikoje „galo pradžią“.   Serumas yra 100 procentų efektyvus – nustatyta praėjus savaitei nuo daugiau kaip 7600 asmenų paskiepijimo, rodo žurnale „The Lancet“ paskelbti duomenys, kuriais kaip „itin daug žadančios“ pasidžiaugė Pasaulio sveikatos orga...
2015-07-31

KAM: žinia apie nuo Ebolos Lietuvoje mirusį JAV karį – melaginga

Krašto apsaugos ministerija (KAM) teigia, kad informacija, jog Lietuvoje nuo Ebolos mirė JAV karys, yra melaginga. Tokia informacija Lietuvos žiniasklaidai platinama organizacijos „The European Association for the Defense of Human Rights (AEDH)“ vardu. KAM nuomone, tokiais veiksmais siekiama diskredituoti sąjungininkus ir kelti paniką tarp Ruklos gyventojų.

Kaip ilgai Ebola virusas gali gyventi vyro spermoje

Po to, kai panika dėl Ebola viruso pradėjo mažėti, dar šią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija (angl. WHO) pranešė, jog vyrų, persirgusių po Ebola visurso pasigavimo sperma gali turėti šio viruso net tris mėnesius. Socialiniuose tinkluose WHO įspėjo vyrus, jog persirgus Ebola rekomenduojama net tris mėnesius naudotis prezervatyvais.
2014-12-02

Klaipėdiečiai mokėsi, kaip elgtis į uostamiestį atvykus Ebola užsikrėtusiam jūrininkui

 Klaipėdos specialiosios tarnybos treniravosi suteikti pagalbą į uostamiestį atplaukusiam jūrininkui, įtariama, užsikrėtusiam Ebolos karštlige. Pagal pratybų scenarijų, neva gautas pranešimas iš Klaipėdos jūrų uosto direkcijos, kad į uostą norinčiame įplaukti Klaipėdoje registruotame laive yra ligonis, Lietuvos pilietis, jis karščiuoja, vemia ir viduriuoja. Pastarąjį kartą, prieš 24 dienas, laivas buvo užsukęs į Vakarų Afrikos uostą ir visi laivo įgulos nariai buvo išlipę į krantą.
Aktualijos 2014-11-20

Į kovą su Ebola muzikos žvaigždės leidžiasi su daina

Vakar muzikiniame šou „X Faktorius“ buvo pristatytas naujasis „Band Aid 30“ singlas „Do They Know It’s Christmas“. Labdaros singlas, kurį įrašė tokios grupės ir atlikėjai kaip „One Direction“, „Bastille“, Chrisas Martinas, Edas Sheeranas, Samas Smithas, Rita Ora, Paloma Faith, Ellie Goulding ir kiti, rinks lėšas kovai su Ebola. Skelbiama, kad per penkias pirmąsias minutes nuo dainos pasirodymo buvo surinkta daugiau nei 1 milijonas svarų sterlingų.
2014-11-17

Vytenis Andriukaitis Vakarų Afrikoje vertins, kaip kovojama su Ebola

Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis vyksta į Ebolos viruso krečiamas Vakarų Afrikos valstybes – Sierą Leonę, Liberiją ir Gvinėją. Tai pirmasis naujojo komisaro darbo vizitas. Norima įvertinti, kaip regione kovojama su virusu, ir padėti kovą stiprinti. V. Andriukaitis ir kiti Europos Komisijos pareigūnai susitiks su trijų Afrikos valstybių prezidentais, sveikatos ministrais, gydytojais, taip pat ketina aplankyti ligonines.

Ebolos virusu užsikrėtęs gydytojas, įtariama, laisvai vaikščiojo po Niujorką

Gydytojui, neseniai grįžusiam į Niujorką po darbo su Ebolos karštine sergančiais pacientais Gvinėjoje, ketvirtadienį buvo nustatyta šio mirtinai pavojingo viruso infekcija, pranešė pareigūnai, informuodami apie pirmąjį mieste patvirtintą užsikrėtimo šia liga atvejį. 33 metų medikas, kurį JAV žiniasklaida įvardijo kaip Craigą Spencerį (Kreigą Spenserį), buvo izoliuotas. Jis tapo ketvirtuoju žmogumi, kuriam Ebolos viruso infekcija buvo diagnozuota Jungtinėse Valstijose – ir pirmąkart ne Teksase.
2014-10-24

Kaune bus svarstomas pasirengimas Ebolai

Kauno miesto savivaldybėje penktadienį posėdžiaus Ekstremalių situacijų komisija. Ji aptars virusinių ligų keliamus pavojus ir sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimą Ebolos hemoraginės karštligės ar kitų virusinių ligų protrūkio atveju. Taip pat bus aptartos sveikatos priežiūros įstaigų taikomos prevencinės priemonės virusinėms ligoms. Ebolos karštinės epidemija nusinešė jau per 4 tūkst. žmonių gyvybių, daugiausiai Vakarų Afrikoje.

Netrukus Ebolos viruso diagnozę nustatys per 15 minučių

Naujas prancūzų mokslininkų sukurtas prietaisas, iš išvaizdos panašus į buitinį nėštumo nustatymo testą, leidžia gydytojams per 15 minučių nustatyti, ar pacientas nėra užsikrėtęs Ebolos virusu, antradienį pranešė prietaiso kūrėjai.
2014-10-21

A. Ambrozaitis: vakcinos ir specialių vaistų Ebolai gydyti nėra

Nemira Pumprickaitė, LRT Televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt Iki šiol nebuvo nei politinės valios, nei motyvacijos kurti vakciną ar vaistus nuo Ebolos, nes tai buvo lokali liga tam tikrose Afrikos valstybėse – susirgdavo vieno ar dviejų kaimų gyventojai, išmirdavo ir epidemija tuo pasibaigdavo, sako VU Infekcinių ligų centro direktorius habilituotas biomedicinos mokslų daktaras profesorius Arvydas Ambrozaitis.
2014-10-19

Ebola virusas – pavojinga ir dažnai mirtina liga

2014 m. rugpjūčio 8 d. Pasaulio sveikatos organizacija, atsižvelgdama į situaciją Vakarų Afrikos šalyse, paskelbė Ebola viruso epidemiją tarptautine ekstremalia visuomenės sveikatai situacija, kuri iki šiol nėra atšaukta – Ebola hemoraginės karštligės protrūkis šiuo metu ir toliau sparčiai plinta. Nėra nei skiepų, nei gydymo Ebola hemoraginė karštligė – reta, pavojinga ir dažnai mirtina liga, kuri prasideda staiga ir pasireiškia karščiavimu, silpnumu, raumenų, galvos, gerklės skausmu.
2014-10-19

Obama paskyrė „Ebolos karalių“

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį paskyrė teisininką Roną Klainą (Roną Kleiną) koordinuoti nacionalinio atsako į Ebolos viruso protrūkį, didėjant nerimui dėl šios ligos plitimo už Vakarų Afrikos ribų.
2014-10-18

Dėl „vyruko su dėklu“ JAV kilo Ebolos viruso panika

Kilęs skandalas dėl vyruko su dokumentų dėklu, dalyvavusio sergančios Ebolos virusu pacientės transportavime, virsta manija. Šiandien žurnalistai atkreipė dėmesį į dar vieną ligonės perkėlimo į kitas patalpas nuotrauką, kurioje užfiksuotas medicinos darbuotojas, nevilkintis apsauginio kostiumo, praneša „NY daily news“. Įsibaiminę žmonės, pamatę šias nuotraukas internete, suskubo skleisti pranešimus apie potencialius naujus Ebolos viruso židinius, jeigu „taip akivaizdžiai nesilaikoma saugumo tais...
2014-10-17

Madrido oro uoste dėl galimo Ebolos atvejo izoliuotas lėktuvas

Madrido oro uoste ketvirtadienį dėl įtariamo Ebolos atvejo buvo izoliuotas bendrovės „Air France“ lėktuvas, kurio vienas keleivių karščiavo ir jį krėtė drebulys, pranešė pareigūnai. Iš Lagoso, Nigerijos, atvykusį keleivį greitosios pagalbos automobilis iš karto nuvežė į nenurodytą Madrido ligoninę, o kitiems keleiviams buvo leista įprasta tvarka išlipti iš lėktuvo, sakoma „Air France“ pranešime. Iš Paryžiaus į Madridą atskridusiame lėktuve buvo 163 žmonės, nurodė bendrovė.
2014-10-16

Domenas ebola.com parduodamas už 150 tūkst. dolerių

Kol visas pasaulis šiurpsta dėl ebolos viruso, pora vaikinų ieško progos pasipelnyti. Jonas Schultzas domeną ebola.com nusipirko dar 2008 metais ir dabar kartu su verslo partneriu Chrisu Hoodu nori jį parduoti už 150 tūkst. dolerių sumą. Jie atskleidžia, kodėl domenas būtų gera investicija. „Ebola.
2014-10-15

Nauja Ebolos auka – Vokietijoje

  Jungtinių Tautų (JT) darbuotojas, užsikrėtęs Ebolos virusu Vakarų Afrikoje, mirė po to, kai praeitą savaitę buvo atvežtas gydyti į Vokietiją, antradienį pranešė ligoninė.   „Ebolos karštine sirgęs pacientas mirė praeitą naktį Šv.Jurgio ligoninėje Leipcige“, – sakoma jos pranešime. „Nors buvo teikiama intensyvi medicinos pagal, o medicinos personalas dėjo visas pastangas 56 metų JT darbuotojas mirė dėl sunkios infekcijos“, – pridūrė ligoninė.
2014-10-14

Bandymai stabdyti Ebolą: britai tikrina oro uostą

LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Nuo antradienio Londono Heathrow oro uoste bus pradėta tikrinti, ar iš Afrikos šalių atskridę keleiviai nekarščiuoja. Taip bus bandoma sustabdyti itin pavojingo Ebolos viruso įvežimą iš Vakarų Afrikos šalių. Ten Ebolos epidemija jau nusinešė daugiau kaip 4 tūkstančius gyvybių.
2014-10-14

Pasaulyje stiprėja baimė: Ebolos epidemijos aukų skaičiui perkopė 4 tūkst.

Ebolos viruso aukų skaičius perkopė 4 000, pranešė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), o vyriausybės visame pasaulyje stengiasi išvengti panikos dėl šios potencialiai mirtinos ligos. PSO nurodė, kad iki spalio 8 dienos nuo Ebolos viruso infekcijos mirė iš viso 4 033 žmonės, septyniose šalyse užregistruoti iš viso 8 399 užsikrėtimo šia liga atvejai.
2014-10-11

Ispanijoje – dar 4 žmonės karantine dėl Ebolos

LRT radijas, LRT.lt Baiminantis viruso protrūkio, Ispanijoje į ligoninę paguldyti dar keturi žmonės, kai antradienį vienai seselei buvo nustatyta ši liga. Spėjama, kad ji užsikrėtė nuo dviejų pacientų, kurie mirė netrukus grįžę iš Afrikos. Įtakingas Pasaulio sveikatos organizacijos pareigūnas teigia, kad tarp medikų personalo gali būti užfiksuota ir daugiau Ebolos viruso užsikrėtimo atvejų net ir išsivysčiusiose šalyse su modernia sveikatos apsaugos sistema.
2014-10-08

Užfiksuotas pirmasis ne Afrikoje užsikrėtimo Ebolos virusu atvejis

Viena ispanų slaugytoja, Madrido ligoninėje rūpindamasi dviem pacientais, kurie jau mirė nuo Ebolos karštligės, užsikrėtė Ebolos virusu, pirmadienį pranešė vyriausybė, kuri nurodė, kad tai pirmas žinomas užsikrėtimo ne Afrikoje atvejis. 40 metų slaugytoja prastai pasijuto rugsėjo 30-ąją, bet į ligoninę nevažiavo iki sekmadienio. Du testai dabar patvirtino, kad ji užsikrėtė Ebolos virusu, kuris Vakarų Afrikoje jau nužudė daugiau kaip 3,4 tūkst. žmonių.
2014-10-07

JAV medikai: Ebola už Afrikos ribų – neišvengiamybė

Jungtinių Valstijų medikai sako, kad nauji Ebolos viruso atvejai už Vakarų Afrikos ribų yra neišvengiami. Tokia išvada daroma, kai į ligoninę Dalase buvo paguldytas Liberijos pilietis, sergantis šia liga. Pareigūnų teigimu, jis anksčiau turėjo kontaktų su vaikais. Medikai teigia, kad tokiems atvejams reikia rengtis, atsižvelgiant į epidemijos mastą. Siera Leonės ir Jungtinės Karalystės vyriausybės Londone rengia tarptautinę konferenciją, kurioje bus svarstoma, kaip kovoti su Ebolos karštine.
2014-10-02

A. Monkauskaitė: ebolos virusas – naujas iššūkis keliaujantiems ir mūsų sveikatos priežiūros įstaigoms

Ebolos virusas plinta nestabdomai geometrine progresija. Kol kas epidemija siaučia Vakarų Afrikos valstybėse. Ten jau mirė beveik 3 tūkstančiai žmonių. „Tačiau Ebola jau įvardijamas pasaulio problema ir tai tampa iššūkiu ir Lietuvai,“ – sako socialdemokratė Seimo sveikatos apsaugos komiteto narė Alma Monkauskaitė. Pirmiausia tai rizika keliaujantiems iš mūsų šalies į Vakarų Afrikos valstybes.
Aktualijos 2014-09-24

Atskleista, kaip kovoti su Ebolos virusu padeda B.Gatesas

Ebolos virusas nusineša vis daugiau gyvybių. Bijoma, jog netrukus šiuo virusu gali užsikrėsti dar apie 20 tūkst. žmonių, rašoma mirror.co.uk. Sekdamas kraupių įvykių virtinę negandai neliko abejingas milijardierius Billas Gatesas. Kartu su savo žmona Melinda verslininkas Jungtinių Tautų organizacijoms, kovojančioms prieš Ebolos plitimą Afrikoje, paaukojo 31 mln. JAV dolerių. Tikimasi, jog tai paspartins vaistų ir vakcinos atradimo procesą.
2014-09-13

Paskelbs ataskaitą apie Ebolos viruso protrūkį

 Antradienį specialus Jungtinių tautų koordinatorius Ebolos protrūkiui spręsti Niujorke pateiks ataskaitą apie ką tik baigtą kelionę po Vakarų Afrikos šalis, kuriose išplito šis pavojingas virusas. Jis jau nusinešė daugiau kaip pusantro tūkstančio gyvybių, bet gauti ir pirmieji pranešimai, kad eksperimentiniai, iki šiol su žmonėmis nebandyti vaistai padėjo visiškai išgydyti kai kuriuos iš užsikrėtusiųjų.
2014-09-02

Lietuva ėmėsi priemonių dėl plintančio mirtino viruso

Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai antradienį aptarė grėsmes dėl Ebolos karštilės protrūkio vakarų Afrikos šalyse, Lietuvoje siūloma toliau teikti informaciją keliautojams, didinti medikų budrumą. Grėsmės dėl viruso bei prevencines priemones aptarė sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas, užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas, Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių specializuotų įstaigų vadovai, kiti specialistai.
Lietuva 2014-08-05

Lietuvos specialistai siūlo nekelti panikos dėl mirtino viruso

Panikos dėl Ebolos viruso grėsmės kelti nereikia - galimybė užsikrėsti yra, bet ji ne visuotinė, sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė. Pasak specialistės, galimybė užsikrėsti bendruomenėje labai maža, o reali rizika kyla vykstantiems į tris Vakarų Afrikos valstybes, kuriose yra ligonių - Gvinėją, Liberiją, Sierą Leonę.
Lietuva 2014-08-05
Į viršų