• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jonnie Irwin, Channel 4 laidos „A Place In The Sun“ (Vieta po saule) vedėjas, pasidalijo, kaip pirmą kartą pastebėjo, kad kažkas ne taip.

Jonnie Irwin, Channel 4 laidos „A Place In The Sun“ (Vieta po saule) vedėjas, pasidalijo, kaip pirmą kartą pastebėjo, kad kažkas ne taip.

REKLAMA

48-erių metų vyras atskleidė, kad vairuodamas matė nebe taip ryškiai, todėl jis kreipėsi į medikus. Tuo metu trijų vaikų tėvas filmavosi Italijoje televizijos programai.

„Po savaitės, kai grįžau iš filmavimo, sužinojau, kad man liko gyventi šeši mėnesiai“, – sakė jis žurnalui „Hello“. Irwin buvo diagnozuotas plaučių vėžys, o auglys jau buvo išplitęs į smegenis, rašo express.co.uk.

„Turėjau grįžti namo ir pasakyti žmonai, kuri namie prižiūrėjo mūsų vaikučius, kad ji, faktiškai, turės pasikliauti tik savo jėgomis. Tai buvo siaubinga. Viskas, ką galėjau padaryti, tai jos atsiprašyti. Jaučiau didelę atsakomybę“, ‒ pasakojo jis. Pradinėse plaučių vėžio stadijose paprastai nėra jokių požymių ar simptomų, perspėja NHS.

Tačiau augliui toliau plintant gali atsirasti tam tikrų simptomų, pavyzdžiui, ilgalaikis kosulys, kuris nepraeina po trijų savaičių. Žmonėms, kurie jau kenčia nuo lėtinio kosulio, kosulys gali pasunkėti, jei jie suserga plaučių vėžiu.

REKLAMA
REKLAMA

Plaučių vėžys taip pat gali sukelti pasikartojančias krūtinės ląstos infekcijas, atkosėjimą krauju arba skausmą kvėpuojant ar kosint.

REKLAMA

Plaučių naviko požymiai yra šie:

  • nuolatinis dusulys,
  • nuolatinis nuovargis arba energijos trūkumas,
  • apetito praradimas arba nepaaiškinamas svorio kritimas,
  • pirštų deformacijos (kai pirštai tampa labiau išlenkti arba pirštų galiukai padidėja),
  • švokštimas,
  • užkimęs balsas,
  • veido ar kaklo patinimas,
  • nuolatinis krūtinės ar pečių skausmas.

Prognozuojama, kad vienas iš dviejų žmonių susirgs vėžiu, todėl ankstyvas vėžio simptomų nustatymas gali išgelbėti gyvybę. Kuo anksčiau vėžys bus diagnozuotas ir pradėtas gydyti, tuo geresni rezultatai.

REKLAMA
REKLAMA

Kai vėžys išplinta į smegenis, šis antrinis navikas gali sukelti galvos skausmą, traukulius, pykinimą, vėmimą ir mieguistumą. Piktybinis smegenų auglys taip pat gali sukelti atminties sutrikimus arba asmenybės pokyčius, priklausomai nuo to, kurioje smegenų dalyje yra navikas.

 

Gali sukelti regėjimo problemų

Kaip ir Irwin atveju, smegenų auglys gali sukelti regėjimo problemų, kurias būtina ištirti. Nuo tada, kai sužinojo savo diagnozę, Irwin laikosi požiūrio, kad jis „gyvena su vėžiu, o ne nuo jo miršta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors jis pripažįsta, kad vėžys jį „pribaigs“, Irwin sako: „Aš darau viską, ką galiu, kad ta diena ateitų kuo vėliau. Tai darau dėl žmonos Jess ir mūsų sūnų. Kai kurie žmonės, esantys mano situacijoje, kuria sąrašus, ką nori nuveikti, bet aš tiesiog noriu, kad mes, kaip šeima, padarytume tiek, kiek galime“.

Žinodamas, kad berniukai užaugs nepažindami savo tėčio, jis prisipažino: „Plyšta mano širdis“.

Smegenų auglio prognozė yra individuali, nes yra daug skirtingų tipų ir veiksnių, turinčių įtakos žmogaus galimybei išgyventi.

NHS pakartojo: „Išgyvenamumo rodiklius sunku numatyti, nes smegenų augliai yra nedažni ir yra daug skirtingų tipų. Paprastai maždaug 15 iš 100 žmonių, sergančių vėžiniu smegenų augliu, gali išgyventi 10 ar daugiau metų po to, kai jiems nustatoma diagnozė“.

Yra išeitis tikrai ,yra .Pirmiausiai nepasimeskite.,ir pradėkite kuo daugiau užsiimti kvėpavimo pratimais .Tai būtų Michaolo Tamboko knyga .Jo metodais išsigydė ne voenas žmogus .Dievas su jumis
Geriau atidžiau ir dėmesingiau žiūrėkite į pacientus,kai jie kreipiasi pas gydytoją,O ne rašknėkite šituos nuvalkiotus straipsnelius apie vėžį ir jo požymius. Visiems sveikatos!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų