Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsibėgėjant lapkričiui, jau su nekantrumu laukia, kada pasirodys pirmasis sniegas, kuris dažniausiai užklumpa visai netikėtai. Varėnos rajone, Marcinkonių kaime gyvenanti ir gamtos ženklus suprantanti Janina Janušauskienė patikina, jog orai keisis, tačiau tai patiks tikrai ne visiems.

Įsibėgėjant lapkričiui, jau su nekantrumu laukia, kada pasirodys pirmasis sniegas, kuris dažniausiai užklumpa visai netikėtai. Varėnos rajone, Marcinkonių kaime gyvenanti ir gamtos ženklus suprantanti Janina Janušauskienė patikina, jog orai keisis, tačiau tai patiks tikrai ne visiems.

REKLAMA

Kol kas lapkritis nepametėjo jokių staigmenų –  dar nesulaukėme nei sniego, nei neįprastų oro sąlygų, nors vėjas vis žvarbesnis, o lietus skalauja žemę vis dažniau.

Sulauksime šlapdribų

Janina patikina, jog lapkritis išliks vėjuotas ir ne itin malonus, o netrukus turėtume sulaukti ir pirmųjų šlapdribų.

„Lapkritis bus niūrus ir lietingas, su šlapdribom, jau tuoj turėtų prasidėti. Pas mus dar to nebuvo, bet jau tikrai turėtų prasidėti, nuo mėnesio vidurio prasidės dideli šerkšnai, šlapdribos, vėjuoti orai, bet ir vasara buvo vėjuota, ir ruduo, bet dabar tas vėjas toks žvarbus“, – kalbėjo Janina.

REKLAMA

Tik iškritusi šlapdriba toli gražu nepadengs žemės baltu patalu, veikiau priešingai, po kojomis bus tikra purvynė, o tokie orai tęsis kone mėnesį, iki gruodžio vidurio:

„Šlapdriba būna tokia, kada medžiai apsnigti, kai būna be galo gražu, o čia to nebus, tiesiog iš karto tirps ir visur bus purvas.“

Nors orai bus vis niūresni ir nesinorės kelti kojos iš namų, pro debesis pasirodys ir saulė – orai bus permainingi, tačiau tikėtis daugybės saulėtų dienų nevertėtų. Gamtos ženklus suprantanti dzūkė taip pat patikina, kad nesulauksime didelių šalčių, jų turėtų būti net mažiau nei praėjusį mėnesį.

„Bus ir saulėtų dienų, bet jų mažiau, prasišvies, kaip ir vasara buvo permaininga, panašiai mainysis ir ruduo, bet lapkritis bus skirtingesnis.

Jeigu spalį mes tų šalčių turėjome, lapkritį jų daugmaž išvengsime, tų didelių šalnų. Pavyzdžiui, pas mus beveik visą spalį šaldavo iki 7-8, net iki 10 laipsnių šalčio. Lapkritį mes to išvengsim, bet prasidės šlapdribos“, – aiškino pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Žiemą spaus šaltukas

Žiema šiemet užklups staiga – maždaug gruodžio viduryje turėtų staigiai atšalti, o tada jau galime tikėtis sulaukti ir tikro sniego, kuris iškritęs laikysis ant žemės paviršiaus ir džiugins akis, tačiau jo nebus itin daug.

„Paskui bus staigi žiema, gruodį bus daugiau ir saulėtų dienų, ir pašalimo daugiau bus. Tikro sniego apie gruodžio vidurį bus, daugiau gal Naujiems metas, bet dar abejoju. Pernai po Naujų metų atėjo. Dar turiu pažiūrėti, kokia delčia bus, kaip ji pasibaigs lapkritį, kaip bus toliau su ateinančia pilnatimi.

Kai jau įvyks tas atšalimas, apie gruodžio vidurį, antroj pusėj, bet nebus baisu, daugiau po Naujų metų sulauksime didesnių šalčių, sniego – tikros žiemos. Bus žvarbesnis oras, palyginus su pernai gruodžiu“, – apie artėjančią žiemą pasakojo J. Janušauskienė.

Janina patikina, jog šią žiemą galime tikėtis didesnių šalčių, kuriuos jau buvome primiršę – termometro stulpeliai gali nukristi net iki -25 laipsnių, tačiau moteris sako, kad dar viskas nėra aišku ir dar ne visi gamtos ženklai rodo, ko tikėtis ateityje:

REKLAMA
REKLAMA

„Bus atšalimai dideli ir staigūs, kad nepajusime to, kaip įpratę, kai nebuvo didelių šalčių. Pernai labai graži žiema buvo, bet nebuvo didelių šalčių – visi prognozavo, kad bus dideli šalčiai, šiemet bus kitaip, bus šalčių, bet nebus kaip anksčiau, kai buvo -26 ar -30 laipsnių, apie -25 šalčio turėtų būti.“

Pašnekovė tikina, kad tikra žiema prasidės sausį, tęsis vasarį ir net palies kovo mėnesį. Iki to laiko orai išliks permainingi, kaip Janina sako, margi – pro debesimis užsitraukusį dangų vis išlįs saulė.

„Marga bus ir gruodį, ir dar sausio pradžioj, tikrai marga bus labai, dar margesnis tas periodas bus negu vasarą – tai lyja, tai saulė prasišviečia, atrodo, jau lyja, o jau, žiūrėk, saulė šviečia. Dar tai prasitęs, bet bus ir niūrių dienų, su šlapdribom, jos daugiau apdengs medžius gruodžio antroj pusėj. Nebus taip, kaip pernai, kai visą žiemą buvo baisiai gražu, važiuoji ir gėriesi gamta“, – kalbėjo J. Janušauskienė.

Gal užtenka prognozuotojų ir visokių visažinių.oru rytdienai nesugeba prognozuot o cia visai ziemai prognozuoja
Iš kur tų šarlatanių vis naujų išlenda. Žinovė blt. Ot tai atradimas, kad rudenį lis, o žiemą snigs ir šals
Taigi čia tapati,kur ąnais metais sakė jog žiemą bus šilta,o buvo priešinagai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų