Gamtos ženklus suprantanti Janina jau žino, kada sulauksime daug sniego ir šalčio

Marcinkonyse gyvenanti Janina Janušauskienė sako, kad ji puikiai supranta gamtos ženklus. Ir iš tiesų, jos spėjimai apie būsimus rudens orus pasitvirtino. Šį kartą moteris tv3.lt skaitytojams atskleidžia, kokie bus orai per šv. Kalėdas ir kada mes sulauksime didesnio šalčio.

Visai neseniai internete pasirodė informacija, kad per laukiamiausias žiemos šventes galime sulaukti net minus 21 laipsnio šalčio. Tačiau patys meteorologai į tokias išankstines prognozes žiūri skeptiškai, o jiems antrina ir gamtos ženklus nuo pat mažumės suprantanti dzūkė Janina Janušauskienė.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su moterimis, ji patikino, kad didelių šalčių per šv. Kalėdas tikrai neturėtų būti, bet štai sniego galime ir sulaukti.

„Minus dvidešimt laipsnių bus tai gal per Naujus metus, taip galvočiau. Per šv. Kalėdas gal ir bus sniego, bet šalčio dar teks palaukti. Šiemet apskritai bus šalta žiema, o ypač po Naujųjų metų, sausio mėnesį“, – paaiškina moteris.

Tikrą žiemą žada po Naujųjų metų

Pasiteiravus, kokie orai pagal siunčiamus gamtos ženklus turėtų būti iki pat šv. Kalėdų, Janina sako, kad iki pat švenčių vyraus vis besikeičiantys orai.

„Gruodį vyraus šlapdribos, kaip ir dabar yra. Kaip anksčiau sakiau, kad paskutinėmis lapkričio dienomis bus šerkšno, sniegelio šlapdribos, taip ir prabus panašūs orai beveik iki pat Kalėdų“, – patikina ji.

Janinos teigimu, šią žiemą sulauksime visko – ir atšilimo, ir stipraus šalčio, ir lietaus. Kaip ji sako: „Bus visko.“

„Bus labai mišri žiema, tai šaltis, tai vėl šlapdribos ir lietus. Šalčio, žinoma, neišvengsime, tik gruodis šaltas nebus. Tikrosios žiemos reikėtų laukti po Naujų metų. Per šv. Kalėdas irgi bus atšalimas, bet tikrai ne toks didelis, kaip dabar sako.“

Gausesnio sniego sulauksime per Kalėdas

Gamtos ženklus suprantančios dzūkės pasiteiravus, ar gausesnio sniego pavyks sulaukti iki šv. Kalėdų, Janina patikina, kad daugiausia sniego mums suteiks būtent laikotarpis nuo švenčių.

REKLAMA

„Pasnigti gausiau turėtų apie gruodžio 15-ąją dieną, o šiomis savaitėmis bus šlapdribos, kad prisnigtų daug – taip nebus. Paskui pabus šiluma keletą dienų ir vėl prasidės šlapdriba.

Taip bus iki pat Kalėdų, o apie Kalėdas galime tikėtis jau sniego rimtesnio. Negalėčiau sakyti, kad jo bus labai daug, bet bus. Naujiems metams jau pasipuošime tikru sniegu.

Lapai krito ir parodė, kad gruodis bus panašus kaip anksčiau būdavo lapkritis. O lapkritį turėjome panašų kaip spalį“, – paaiškina moteris.

Klimatologai sako, kad vertinti reikia atsargiai

Didžioji dalis lietuvių jau susitaikė su mintimi, kad per Kalėdas už lango tikrosios žiemos nebepamatysime. Tačiau kai kur prognozės rodo, kad prieš šventes termometro stulpeliai gali perkopti net 20 laipsnių šalčio ribą. Visgi klimatologai ragina tai vertinti atsargiai.

Štai orų prognozes skelbiančiame portale „Gismeteo.lt“ prieš kurį laiką buvo nurodoma, kad artimiausią mėnesį Lietuvą turėtų aplankyti itin žiemiški orai – gruodžio 21 d. prognozuojamas 22 laipsnių šaltis, o 22–23 dienomis turėtų šalti iki 18 bei 17 laipsnių.

Visgi dalis klimatologų tikina, kad tolimas prognozes reikėtų vertinti kaip reikiant atsargiai. Klimatologas Dr. Donatas Valiukas teigia, kad tolimiausia orų prognozė galima 10 dienų į priekį, bet ne daugiau.

„Tokiomis orų prognozėmis pasikliauti nereikėtų, kadangi orus galima numatyti savaitei, 10 dienų, toliau patikimumas krinta, todėl paprasčiausiai tolimesnių orų niekas ir nežino. 

Jeigu pasikliausime tokia prognoze, tokiu pačiu principu galima matyti, kas bus ne tik per šias Kalėdas, bet turbūt ir kitąmet tuo pačiu metu“, – pastebėjo klimatologas.

Kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt apie ilgalaikių prognozių netikslumus užsiminė ir klimatologas Doc. Dr. Gintautas Stankūnavičius.

„Pradžioje labai drąsiai kalbėjau apie prognozes, bet dabar matau, kad tos prognozės greitai keičiasi. Tai reiškia, kad didelio masto procesai, sakykime, virš Atlanto vandenyno, jie keičiasi ir nėra užtikrinti. Jei drąsiai kalbėti, tai gaunasi toks pranašavimas“, – teigė jis.

REKLAMA

Prognozuoja šiltesnį gruodžio mėnesį

Pasiteiravus klimatologo D. Valiuko, kokio gi oro galime tikėtis gruodį, šis teigė, kad pirmasis žiemos mėnuo gali būti netgi kiek šiltesnis nei praėjusių metų gruodį.

„Bendra gruodžio mėnesio tendencija rodo, kad turėtų būti šilčiau apie laipsnį, ypatingai ta pirmoji mėnesio pusė“, – pastebėjo pašnekovas.

Apie šiltesnį gruodį naujienų portalo tv3.lt buvo užsiminęs ir klimatologas prof. Arūnas Bukantis, kuris tikino, kad gruodį ilgalaikis įšalas nesusidarys, todėl ir sniego tikėtis nevertėtų.

„Kelios dienos šaltos gali būti, kelios labai šiltos, bet bendrai dabar mes aptarėme vidutinę temperatūrą ir ji yra numatoma aukštesnė negu vidurkis. Turėtų būti apie 1 (laipsnį šalčio – red. past.) , o bus tikriausiai apie 1–2 laipsnius šilumos.

Taigi nei sniego dangos neturėtumėm laukti gruodžio mėnesį, nei sezoninio įšalo. Laikinas įšalas gali susidaryti, bet pastovaus dar ne“, – pastebėjo A. Bukantis.


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2020-12-02 21:07:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda Janinai, ką praeitais metais sakė, tai absoliučiai NUSIŠNEKĖJO. Slėpkitės su Janina.
Atsakyti
-19

T
Tėvas
2020-12-02 16:40:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiemą yra žiemą,be sniego ir trumpalaikių šalčių ,neapseis,tačiau ateis ir pavasaris.
Atsakyti
-7

J
JOANA
2020-12-02 16:50:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kartojasi tas pats metai iš metų kad po naujų bus šalčiai o jų kap nėr taip nėr buria iš kavos tirščių
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų