• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau ilgą laiką besitęsianti žiema ir niūrūs, pilki orai skatina laukti pirmųjų saulės spindulių, žaliuojančių medžių ir  ryškių gamtos spalvų. Kristina gamtos ženklus stebi jau nuo vaikystės ir puikiai supranta, ką jie pranašauja apie būsimus orus. Moteris stebi gamtą: miškus, paukščius, skruzdėlynus ir pagal tai gali pasakyti, kokie orai laukia.

Jau ilgą laiką besitęsianti žiema ir niūrūs, pilki orai skatina laukti pirmųjų saulės spindulių, žaliuojančių medžių ir  ryškių gamtos spalvų. Kristina gamtos ženklus stebi jau nuo vaikystės ir puikiai supranta, ką jie pranašauja apie būsimus orus. Moteris stebi gamtą: miškus, paukščius, skruzdėlynus ir pagal tai gali pasakyti, kokie orai laukia.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt ji papasakojo, ar greitai ateis pavasaris ir kokius ženklus galime stebėti patys, kad galėtume žinoti, kada tikėtis šilumos.

Pavasario dar teks palaukti

Orai šiais metais yra labai permainingi. Vieną dieną saulė džiugina savo spinduliais, o kitą dieną lyja lietus ar krinta snaigės.

„Orai ir toliau bus tokie permainingi. Kaip ir per Kalėdas, buvo sunku nuspėti, ar atsibudus Kalėdų rytą bus galima išvysti snaiges, ar lietų. Toks permainingas oras tęsis iki pat Velykų.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pranašavo, kad dar galime sulaukti ir 20 laipsnių šalčio ar dar daugiau, tačiau tokių didelių šalčių jau nebebus, tačiau pasitaikys pašalimų. Naktiniai pašalimai tęsis iki Velykų ir dar po jų“, – tikina Kirstina.

REKLAMA

Moteris teigia, kad šilumos iki Velykų dar nereikėtų tikėtis. Nors balandį orai jau bus šiltesni, tačiau visą mėnesį dar gali pasitaikyti šlapdriba ar truputis sniego, tačiau balandį orai jau bus daug geresni nei kovą:

„Jau ir saulutės atsiras, dings migla ir rūkas, kuris dabar būna beveik visą dieną, todėl ir žmonės visada mieguisti ir pikti.“

Būsimus orus nuspėja skruzdėlės bei kurmiai

Kristina praneša džiugias žinias – gegužę jau galėsime džiaugtis šiluma bei saule – sniego ir lietaus nebebus.

REKLAMA
REKLAMA

Gamtos ženklų ekspertė sako, kad reikia stebėti, kada parskris pirmieji paukščiai ir stebėti Lietuvoje žiemoti likusius paukščius.

Taip pat pirmasis požymis, kad greitai atkeliaus šiluma, yra kurmio išlindimas: „Jau ir pati vietomis pastebėjau, kad keletą kartų kurmis jau buvo išlindęs – vadinasi bus šilta.“

Taip pat reikia stebėti ne tik kurmius, tačiau ir skruzdėles. Pernai jos buvo išlindusios kovo pradžioje, tačiau vėliau vėl lindo atgal – tai reiškia, kad vėl atšals.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiais metais to nepastebėjau. Keletą kartų buvau sustojusi tieks skruzdėlynais, tačiau jos dar miega. Tai yra geras ženklas, nes jei jos išlenda per anksti, tai pranašauja, kad oras bus neprognozuojamas – vieną dieną švies saulė, kitą lis lietus“, – įspūdžiais pasidalino Kristina.

Apie orus galima nuspėti pagal barsuko pėdsakus

Etnologas Libertas Klimka anksčiau naujienų portalui tv3.lt taip pat pasakojo, jog pavasario dar kurį laiką teks palaukti: šiluma dar greitai neateis.

REKLAMA

Sausio 25 diena buvo ypatinga – buvo minimas pusiaužiemis. Šią dieną buvo galima nuspėti, kokie orai mūsų laukia.

Anksčiau žmonės tolimesnius orus nuspėdavo pagal barsuko pėdsakus miške – jei miške yra randami barsuko pėdsakai, vadinasi, kad šilumos greitai nesulauksime, o jei barsuko pėdsakų nėra – vadinasi galima tikėtis šiltų orų.

Etnologas pats vaikščiojo Kazlų Rūdos miškuose. Tą dieną buvo apsiniaukę, tačiau nors ir barsuko pėdsakų nerado, bet apsiniaukęs oras rodo, kad barsukas turbūt buvo iškišęs nosį, juolab, kad nebuvo šalta.

REKLAMA

„Jei rytas būtų buvęs saulėtas, tada barsukas išsigąsta savo šešėlio ir sprunka į savo uolą toliau miegoti ir gulasi ant to paties šono. Kadangi ant nugulėto šono miegas prastas, jis labai greitai prabunda ir todėl pavasaris greitai ateina“, – paaiškino L. Klimka.

Sulauksime nemažai lietaus

Etnologas taip pat atskleidė, kad nors ir šilumos dar kurį laiką palaukti reikės, tačiau didelių šalčių sulaukti nebeturėtume.

„Kai kurie požymiai rodo, kad didelių šalčių nebus. Pavyzdžiui, mieste ir kiemuose nesimato sniegenų, o įprastai jas atgina šaltis, kuris atkeliauja su ciklonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apskritai, šiais metais orų prognozes nuspėti yra labai sudėtinga, nes yra daug faktorių, kurie išmuša įprastines oro cirkuliacijas. Pavyzdžiui, yra didelis saulės aktyvumas, didelis magnetinio lauko mažėjimas, vandenyno srovės pakitimas. Nepamirškime ir karo Ukrainoje, kur naudojamos raketos, kurios sudrasko atmosferos sluoksnius“, – anksčiau pasakojo etnologas.

L. Klimka įspėja, kad turėtume sulaukti ir nemažai lietaus: „Nors ir dabar Lietuvoje nemažai sniego. Įprastai būna balansas, jei vienu metu daug kritulių, tai kitu metu yra gerokai sausiau, tačiau nusimato ilgas pavasaris, todėl bus daug ir lietaus.“

Kokios gilios moteriškės įžvalgos: balandį orai bus geresni nei kovą, o gegužę sniego nebebus.
Tas pat kaip skaityti horoskopą
ar pas mus dar yra paprastu žmoniu, tv3 portale vien tik ''ekspertai''
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų